Abacosun logo
0
>
>

AWS MED - Fala Akustyczna / Uderzeniowa

AWS MED - Fala Akustyczna / Uderzeniowa

skontaktuj się z nami, aby poznać cenę
Zaloguj się lub skontaktuj się z nami, aby poznać cenę dla profesjonalistów.

Rate 0
Rate 0
Rate 0
Rate 0
Rate 0
Ocena 0/5
Medyczne urządzenie do terapii falą uderzeniową. Terapia falami uderzeniowymi jest stosowana w różnych dziedzinach medycyny, takich jak medycyna estetyczna, ortopedia, rehabilitacja i medycyna sportowa. Dostępny kolor obudowy: czarno szary
OPIS PRODUKTU
Fala akustyczna – zastosowanie w różnych dziedzinach terapii

Współczesna kosmetologia wykorzystuje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, pozwalających uzyskać niekiedy spektakularne efekty. Wśród wielu ciekawych metod terapii coraz większą popularność zyskuje terapia falą akustyczną Jest ona wykonywana za pomocą urządzenia do terapii falą uderzeniową na przykład, takim jak AWS MED. Zabiegi tego rodzaju wykorzystywane są w wielu dziedzinach medycyny takich jak, chociażby ortopedia czy rehabilitacja, wspomaga się nimi także leczenie chorób nowotworowych. Jednak fale akustyczne w medycynie leczniczej to dopiero początek.Obecnie coraz częściej wykorzystuje się je także w medycynie sportowej i kosmetologii.


Terapia falą akustyczną

Urządzenie AWS MED pozwala na stosowanie fali akustycznej w gabinetach rehabilitacyjnych oraz w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych. Dzięki zastosowaniu zabiegów z wykorzystaniem fal akustycznych można osiągnąć następujące skutki terapeutyczne:

  • likwidacja cellulitu niezależnie od jego stopnia zaawansowania,
  • zdecydowana redukcja tkanki tłuszczowej,
  • ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry na wybranych partiach ciała,
  • przyspieszenie krążenia krwi i limfy,
  • poprawa jędrności i jakości tkanek,
  • modelowanie sylwetki,
  • zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn,
  • redukcja zastojów limfatycznych,
  • łagodzenie bólu.

Ze względu na szerokie spektrum możliwości stosowania terapia falą akustyczną należy do zabiegów coraz chętniej wybieranych także przez klientów pragnących pozbyć się skutecznie tkanki tłuszczowej.

 


Fala akustyczna w medycynie

Początek wykorzystywania fali akustycznej w medycynie to lata 80. XX wieku. Początkowo używano jej do rozbijania złogów nerkowych oraz leczenia ścięgien i mięśni. Z racji tego, że jest to metoda bezinwazyjna i szybko przynosi oczekiwane skutki, dość szybko zaczęto ją wykorzystywać także do innych zabiegów medycznych. Współcześnie najczęściej fale akustyczne wykorzystywane są do terapii w przypadkach, takich jak zapalenie nadkłykcia, zapalenia przyczepów ścięgien. Poza tym stosuje się ją do leczenia schorzeń stawów skokowych, takich jak tendinopatia ścięgna Achillesa, czy wyrostek piętowy. Fala akustyczna skutecznie uśmierza bóle, dlatego oprócz medycyny sportowej coraz częściej jest wykorzystywana jako element terapii mającej na celu zmniejszenie bólu spowodowanego przez choroby nowotworowe.

 


Na czym polega działanie fal akustycznych w medycynie i kosmetologii

Fale akustyczne są to fale uderzeniowe o wysokiej energii. Można je opisać jako impulsy ciśnienia wytwarzające siły mechaniczne w celu przeniesienia energii na tkanki ciała. W ten sposób można stymulować procesy gojenia, można doprowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej, a także do rozluźnienia tkanki łącznej i zwiększenia jędrności naskórka. Tu warto dodać, że uderzeniowa fala akustyczna i fala ultradźwiękowa to nie jest to samo. Fala akustyczna generowana przy użyciu urządzenia AWS MED ma postać impulsową i dostarcza ciśnienie średnio 1000 razy wyższe, niż ma to miejsce w przypadku fal ultradźwiękowych, które są wykorzystywane dość powszechnie w celach diagnostycznych i terapeutycznych.

Fala akustyczna powstaje w cylindrze aplikatora mającego kształt pistoletu Koniec urządzenia jest osłonięty metalową membraną, w którą za pomocą sprężonego powietrza jest wystrzeliwany pocisk. Na skutek zderzenia z membraną powstaje fala uderzeniowa, rozprzestrzeniająca się fokalnie lub radialnie przez membranę. Wibrujące fale akustyczne dochodzą do komórek tłuszczowych oraz tkanki łącznej, a także do tkanek mięśniowych i kostnych. W ten sposób stymulowane są procesy korzystne z terapeutycznego punktu widzenia.

 

Jak fale akustyczne działają na tkanki?

Emitowana przez urządzenie fala akustyczna powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i stymuluje rozpad komórek tłuszczowych, powodując zmniejszenie ich objętości. Poza tym poprawia krążenie krwi w tkankach, dzięki czemu skóra staje się na powrót elastyczna i jędrna. Fala akustyczna pobudza produkcję nowego i zwartego kolagenu, dzięki czemu cellulit widoczny jako wgłębienia na skórze ulega znacznemu zmniejszeniu.

Pod wpływem działania fali akustycznej następuje nie tylko poprawa stanu tkanki łącznej, ale także zwiększenie przepływu chłonki, przyspieszenie metabolizmu tkankowego oraz zwiększenie dopływu krwi i substancji odżywczych do tkanek. Fala akustyczna wyraźnie poprawia się napięcie skóry, a co za tym idzie, wygląda ona zdecydowanie młodziej i zdrowiej. W przypadku tkanki mięśniowej terapia falą akustyczną poprawia ich napięcie, dzięki czemu otrzymujemy efekt modelowania ciała, a w przypadku na przykład pośladków widoczne jest ich ujędrnienie i uniesienie.

Dlaczego warto kupić urządzenie AWS MED

Na rynku urządzeń używanych w kosmetologii i terapii dostępny jest duży wybór modeli wykorzystujących działanie fali akustycznej. Nasza propozycja to AWS MED cieszący się zaufaniem profesjonalistów. Pierwsze efekty terapii falą akustyczną są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Jednoczesne oddziaływanie na komórki tłuszczowe i pozostałe tkanki umożliwia równoczesne modelowanie sylwetki i jej ujędrnianie. Prezentowane urządzenie charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji i łatwością obsługi. Ponadto, dzięki zaawansowanej technologii drgania nie są przenoszone w trakcie zabiegu na operatora urządzenia. Fale akustyczne są kierowane precyzyjnie w wybrane miejsca. Terapia z wykorzystaniem fal akustycznych to także krótki czas zabiegu, na jeden obszar wystarczy około pięciominutowe działanie. Mimo tak krótkotrwałego działania fale akustyczne gwarantują długotrwałe efekty pozabiegowe.

W czasie zabiegu można regulować ciśnienie i częstotliwość, czyli siłę i ilość uderzeń pocisków w membranę lub pracować na gotowych ustawieniach. Dzięki temu można dopasować intensywność fali akustycznej do preferencji poszczególnych klientów. W celu uzyskania najlepszego efektu redukcji tkanki tłuszczowej zaleca się wykonywanie zabiegów z użyciem AWS MED 6 - 10 razy w odstępie jednego tygodnia.

 


Podstawa OPCJA

prezentowana na zdjęciu podstawa do urządzenia stanowi wyposażenie opcjonalne

Wsparcie

FINANSOWANIE:  leasing, raty, gotówka

SZKOLENIE: w siedzibie klienta

WSPARCIE POSPRZEDAŻOWE: szkolenie,  transport, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, konsultacje telefoniczne dotyczące wykonywania zabiegów, możliwość kontaktu telefonicznego w celu uzyskania wsparcia technicznego,

Opinie klientów

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj swoją opinię i doświadczenia z używania.

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

zapytaj doradcę
Małgorzata Rożeńska

Specjalista ds. sprzedaży

Małgorzata Rożeńska
Łukasz Markowski

manager ds. rozwoju i sprzedaży

Łukasz Markowski

blog - zainspiruj się

pokaż więcej wpisów

Dodaj opinię

Jeśli posiadasz konto, to konieczne przed dodaniem opinii.Możesz też założyć darmowe konto:

Zapytaj o produkt

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności w celu uzyskania odpowiedzi na wysyłane pytanie.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas