Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak przywrócić jędrność skórze

image

Utrata jędrności skóry nie dodaje nam urody i może wiązać  się z  niską samooceną oraz poczuciem własnej wartości. Przywrócenie elastyczności wiotkiej, luźnej  skórze jest często trudne i wiąże się z przeprowadzeniem serii zabiegów. 

Jest wiele przyczyn utraty jędrności skóry. Jedną z nich jest spadek poziomu  kolagenu i elastyny w  komórkach, co następuję wraz z  upływem czasu. Są one odpowiedzialne za gęstość i sprężystość skóry. Proces ten można spowolnić za pomocą współczesnych zabiegów z zakresu kosmetologii i dermatologii estetycznej oraz właściwej pielęgnacji w domu.

Częstą przyczyną wiotkiej skóry jest także duża utrata masy ciała i ciąża.

Napięta skóra po schudnięciu  staje się luźna głównie w miejscach, w których nastąpiła największa redukcja tkanki tłuszczowej. Najczęściej osoby, który schudły skarżą się na wiotką skórę w na brzuchu, ramionach, nogach i pośladkach.

Osoby, które nie chcą skorzystać z chirurgii plastycznej posiadają wiele opcji z zakresu kosmetologii. Przedstawiamy kilka sposobów na polepszenie jakości skóry i zwiększenie jej napięcia.

1.           Radiofrekwencja mikroigłwa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest stosowana na twarz, szyję, dekolt oraz ciało. Podczas zabiegu kosmetolog  nakłuwa skórę sterylnymi mikroigłami pokrytymi złotem i jednocześnie emitowana jest fala rahttps://abacosun.pl/zelazko-antycellulitowe-octa-polardiowa, które podgrzewają skórę. Biostymulajca zachodzi zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębokich warstwach.

Następuje obkurczenie i regeneracja kolagenu w skórze oraz pobudzenie  fibroblastów do dalszej neokolagenezy. Mikrouraz wywołany 25 lub 49  igłami daje organizmowi sygnał, który dodatkowo aktywuje regenerację skóry.

Efekt zabiegu to zwiększenie gęstości skóry, ujędrnienie, redukcja  i działanie liftingujące.

Radiofrekwencja mikroigłowa oprócz poprawy napięcia skóry pomaga spłycić rozstępy, które często pojawiają się po ciąży lub spadku masy ciała.

2.           Masaż ujędrniający

Masaż poprawiający jędrność skóry polega na zastosowaniu specjalnych ruchów. Efekty można dodatkowo zwiększyć stosując podczas masażu produkty poprawiające napięcie skóry. Seria zabiegów pozwala na zwiększenie elastyczności skóry i redukcję cellulitu. 

Oprócz manualnych masaży  niehttps://abacosun.pl/abacosun-spa-cherry-blossom-firming-antistrech-lotion-250mlzwykle skuteczne są masaże podciśnieniem, które stosują często metody skojarzone. Przykładowo podczas zabiegu jednocześnie wykonywany jest masaż próżniowy, emitowane są regeneracyjne prądy, fale radiowe i światło podczerwone. Taka metoda nie tylko ujędrnia i modeluje ciało, ale także stymuluje  regenerację mięśni i skóry. Fibroblasty aktywowane są do produkcji kolagenu, dzięki czemu zwiększa się elastyczność skóry. Masaż podciśnieniem zwiększa elastyczność tkanki łącznej  oraz drenuje przez co zmniejszają się obrzęki.

Warto jest także zaopatrzyć się dobrą szczotkę z naturalnym włosiem i w zaciszu domowym regularnie wykonywać automasaż. Masaż szczotka polepsza gładkość skóry, działa peelingująco i polepsza krążenie krwi i limfy.

 3.           Kosmetyki ujędrniające

Konsekwentne stosowanie kosmetyków polepsza jakość skóry. Produkty takie zawierają substancje regenerujące i polepszające elastyczność skóry. Do programu zabiegowego zaleca się  włączyć peelingi, które usuną martwy naskórek i polepszą wchłanianie aktywnych składników.

W walce z wiotką skórą ważna jest konsekwencja i regularne korzystanie z rożnych metod ujędrniających. Proces regeneracji skóry wymaga czasu, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, aby uzyskać pożądany efekt.  Zabiegi i pielęgnację ukierunkowaną warto jest stosować także zapobiegawczo, aby opóźnić procesy starzenia się skóry.

 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas