Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jaki wosk do depilacji wybrać?

image

Gładkie nogi, ręce, pachy, okolice bikini - lato jest w rozkwicie, a panie marzą o skórze bez zbędnego i nieestetycznego owłosienia. Jaki wosk do depilacji najlepiej wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu, dlatego tym trudniej jest dokonać satysfakcjonującego zakupu. W poniższym tekście opiszemy dwa podstawowe rodzaje wosku, a także przypatrzymy się, co warto stosować na konkretne partie ciała.

Rodzaje wosku do depilacji 

Każda kobieta ma inne wymagania, typ skóry, a także doświadczenia z różnymi technikami pozbywania się owłosienia. Nie jest łatwo zdecydować, jaki zestaw do depilacji woskiem wybrać. Jeżeli chodzi o rodzaje wosku, to wyróżnia się dwie podstawowe kategorie:

 • wosk do depilacji na ciepło (wosk miękki) - jest to wosk sprzedawany najczęściej w puszkach. Aby móc go użyć trzeba go najpierw rozgrzać do odpowiedniej temperatury (pomagają w tym specjalne podgrzewacze, takie jak Simplex). Gdy osiągnie właściwą konsystencję, rozprowadza się go po skórze, używając w tym celu specjalnej szpatułki. Bez względu na to, jaki wosk do depilacji się wybierze, podczas nakładania trzeba pamiętać o tym, aby masę rozprowadzać w stronę, w którą rosną włoski. Po tym etapie na wosk nakłada się specjalne paseczki, dzięki którym można go usunąć (zrywając wosk należy to robić w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków),
 • wosk do depilacji na zimno (wosk twardy) - podobnie jak wosk miękki również wymaga podgrzania. Jest on przy tym gęstszy, nie przykleja się do skóry (okleja jedynie włoski) i można go nanosić kilkukrotnie. Ze względu na swoje właściwości świetnie nadaje się do usuwania owłosienia z niewielkich, wrażliwych obszarów (np. z twarzy, a nawet stref bikini). To, jaki zestaw do depilacji woskiem wybrać jest kwestią indywidualną. Wosk twardy dostępny jest w puszkach, ale i mniejszych kostkach.

Woski do depilacji - na jakie części ciała? 

Rodzaje wosków do depilacji ciała są różne i nieraz trzeba wypróbować kilka produktów, aby wybrać odpowiedni dla siebie. Przy pierwszej styczności z tą techniką warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu - podpatrując oraz wypytując kosmetyczkę o szczegóły można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy.

 • Jaki wybrać wosk do depilacji nóg oraz rąk? W tym przypadku świetnie sprawdzi się wosk miękki. Jest on przede wszystkim:
  • tańszy i bardziej wydajny. Nakłada się go cienkimi warstwami. Ze względu na swoje właściwości świetnie poradzi sobie nawet z grubym i gęstym owłosieniem, 
  • bardziej klejący niż wosk twardy. Przykleja się do skóry, przez co podczas zrywania może wywołać podrażnienia. Właśnie dlatego dany obszar skóry nie może być nim depilowany dwa razy pod rząd.
 • Wosk do depilacji - jaki wybrać do twarzy (brwi, nosa), stref bikini oraz pach? W tym przypadku lepiej sprawdzi się wosk twardy:
  • nie przykleja się do skóry, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień,
  • nie brudzi on skóry i nie pozostawia charakterystycznej, lepkiej warstwy,
  • można go stosować kilkukrotnie na ten sam obszar.
image

Najczęściej zadawane pytania

Wosk twardy a wosk miękki - te dwa produkty różnią się między sobą, co rodzi wiele wątpliwości u klientów. Wśród najczęściej zadawanych pytań warto wyróżnić następujące:

 • jaki wosk wybrać do depilacji miejsc intymnych - osoby wrażliwe na ból oraz z delikatną skórą powinny postawić na wosk twardy. Nie wywołuje on podrażnień i można go stosować wielokrotnie. Warto także wybrać produkt z naturalnym składem, 
 • jaki wybrać podgrzewacz do wosku (twardego i miękkiego) - polecamy podgrzewacz do puszek Rica Simplex. Nie tylko podgrzewa wosk, ale i utrzymuje jego temperaturę,
 • jaki kolor wosku do depilacji wybrać - jeżeli chodzi o preparaty do depilacji woskiem, to kolor jest kwestią najmniej istotną. Radzimy zwrócić uwagę na skład produktów. Powinny one mieć naturalny skład i pozytywnie działać na skórę, np:
  • Rica Wosk twardy - zmniejsza wrażliwość na ból, a także nawilża skórę, 
  • Rica Wosk czarny miękki - oprócz depilacji działa oczyszczająco. Skutecznie absorbuje toksyny, ale i wszelkie zanieczyszczenia.

Jaki wosk do depilacji jest najlepszy? Twardy czy miękki? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samodzielnie, testując produkty o naturalnym składzie, polecane przez specjalistów. Poszukiwania warto rozpocząć od oferty Abacosun, gdzie znajduje się również profesjonalne wyposażenie salonów kosmetycznych
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas