Abacosun logo
0
>
>

SHOCK MED - Fala akustyczna / uderzeniowa

SHOCK MED - Fala akustyczna / uderzeniowa

skontaktuj się z nami, aby poznać cenę
Zaloguj się lub skontaktuj się z nami, aby poznać cenę dla profesjonalistów.

Rate 0
Rate 0
Rate 0
Rate 0
Rate 0
Ocena 0/5
Najnowszy model urządzenia do terapii falą uderzeniową. Aparat posiada zwiększone parametry - ciśnienie do 5 bar i częstotliwość do 20Hz, zapewniając jeszcze lepsze efekty zabiegowe. Fala o wysokiej energii penetruje aż na głębokość 5 cm redukując tkankę tłuszczową i uelastyczniając skórę.
OPIS PRODUKTU

SHOCK MED to aparat najnowszej generacji do terapii falą akustyczną, który pozwala na wykonanie zabiegów na cellulit, zmniejszających tkankę tłuszczową i ujędrniających. Zabiegi są całkowicie bezinwazyjne.

SHOCK MED jest przeznaczony nie tylko zabiegów estetycznych, ale także posiada certyfikat medyczny i jest stosowany w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej.  

ESTETYKA – zabiegi falą uderzeniową

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • niwelowanie cellulitu typ 1-3
 • modelowanie sylwetki
 • ujędrnianie i poprawa elastyczności skóry
 • stymulacja mikrocyrkulacji i limfy
 • poprawa jakości tkanek
 • polepszenie stanu rozstępów i blizn

Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować efekty. Tkanka tłuszczowa ulega rozluźnieniu i rozbiciu. Poprawia się napięcie i jędrność skóry. Po serii zabiegów następuje redukcja cellulitu, wzrost gładkości skory i zmniejszenie obwodu ciała w miejscach oddziaływania falą uderzeniową. 

FIZJOTERAPIA, REHABILITACJA -  leczenie falą uderzeniową

 •  zapalenia nadkłykcia
 • bark - zapalenia przyczepu ścięgna
 • kolano - tendinopatia więzadła rzepki i gęsia stopka
 • pachwina - tendinopatia ścięgna odwodziciela
 • staw skokowy - tendinopatia ścięgna Achillesa, wyrostek piętowy
 • bóle

FALA UDERZENIOWA - JAK PRZEBIEGA ZABIEG 

Zabiegi SHOCK MED  są całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji. Odczucia podczas zabiegu są przyjemne i porównywalne do intensywnego masażu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, co ustępuje po około 30-40 minutach. Sporadycznie mogą pojawić się wybroczyny.  Po zabiegu zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego. Synergia dwóch metod intensyfikuje efekty i pomaga zwiększyć ruch limfy, usunąć nadmiar płynów i toksyn. Jest to niezwykle pomocne w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.

Na obszar zabiegowy nakładamy żel, który ułatwia nam prowadzenie głowicy. Głowica przesuwana jest wzdłuż ciała, a fale akustyczne skierowane są w miejsce obszaru problematycznego. Fala SHOCK MED o wzmocnionych parametrach wykazuje dużą siłę i skuteczność działania. Penetruje na głębokość 5 cm, oddziałuje nie tylko na  miejsce, gdzie przyłożona jest głowica, ale także rozprzestrzenia się  na większy obszar.

FALA UDERZENIOWA – METODA 

Pod wpływem wysokiego ciśnienia aż do 5 Bar wystrzeliwany jest pocisk z częstotliwością nawet 20Hz Po zderzeniu, generowana jest fala uderzeniowa i poprzez metalową membranę, rozprzestrzenia się ona radialnie. Działa na skórę, tkankę tłuszczową oraz tkankę łączną zwiększając jej elastyczność jednocześnie niwelując cellulit. Wykorzystując przetwornik do zabiegów fizykoterapeutycznych docieramy do kośćca i mięśni wówczas fala rozchodzi się fokalnie stymulując procesy naprawcze w organizmie.

W urządzeniu zaprogramowane są  gotowe procedury zabiegowe do fizjoterapii. W zależność od schorzenia opracowane zostały: ilość strzałów, moc wyrzutu oraz częstotliwość.

W przypadku problemów estetycznych parametry reguluje się samodzielnie zgodnie z zaleceniami.

Umożliwia to wykonanie bezpiecznego, skutecznego zabiegu.

Istnieje także możliwość samodzielnego regulowania parametrów.

FALA AKUSTYCZNA -  MECHANIZM DZIAŁANIA

Działanie  na skórę, tkankę łączną i komórki tłuszczowe

Fala uderza w komórki tłuszczowe i tkankę łączną. Pod wpływem wibracji fali zostają one rozluźnione  i powraca ich elastyczność. Zabieg zwiększa przepuszczalność membrany komórki tłuszczowej. Uwalniane są trójglicerydy, które następnie są metabolizowane i wydalane. Komórki tłuszczowe ulegają zmniejszeniu.

Otrzymujemy efekt modelowania ciała i redukcji cellulitu.

W przypadku pośladków widoczne jest też ich pojędrnienie i uniesienie.

Dzięki oddziaływaniu fali akustycznej na fibroblasty następuje pobudzenie wytwarzania kolagenu dzięki czemu zwiększa się gęstość skóry. Jest to więc wspaniała metoda, która jednocześnie zmniejsza obwody ciała,  cellulit  oraz zwiększa jędrność skóry.

Fala akustyczna pobudza ponadto mikrocyrkulację, ruch limfy i poprawia metabolizm komórkowy.

Mechanizm działania fal uderzeniowych powoduje  dwa główne rodzaje efektów:

 • bezpośrednie efekty fizyko-mechaniczne: z wynikowym powstawaniem nowych naczyń krwionośnych, co zwiększa dopływ krwi i wytwarzanie nowych komórek, a to przyspiesza naprawę mikro uszkodzeń i poprawia trofizm tkanek
 • pośrednie efekty biologiczne powodują: zmniejszenie transmisji odczuwania bólu poprzez stymulację zakończeń nerwowych i uwalnianie substancji, które regulują percepcję bólu; waskularyzację (unaczynianie), zapewniającą bio-molekularne zmiany.

Organizm pacjenta reaguje zwiększoną aktywnością metaboliczną w miejscu aplikacji, co pomaga zmniejszyć stan zapalny, powodowany uśmierzającym ból działaniem uwalnianych miejscowo endorfin, stymulując i przyspieszając w ten sposób proces gojenia. 

Fala ta przenika do tkanek na głębokość od 4 do 7 cm.

Urządzenie jest wyposażone w system przeciwwstrząsowy Soft Rebound, który eliminuje przenoszenie wibracji na operatora.

ZALETY

ZALETY

 • zwiększone parametry pozwalają na głębszą penetrację fali na 5 cm co za tym idzie - lepsze efekty
 • pierwszy efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu
 • jednoczesne oddziaływanie na komórki tłuszczowe i tkanki skóry – modelowanie sylwetki + ujędrnienie
 • niskie koszty eksploatacyjne
 • krótkie czasy zabiegu – jeden obszar to około 5 min
 • zaawansowana technologia – aplikator nie przenosi drgań na operatora
 • łatwość obsługi urządzenia
 • długotrwałe efekty pozabiegowe
 • precyzja podawania energii

 

Wskazania do zabiegu estetyka

 • cellulit typ 1-3
 • nagromadzenie tkanki tłuszczowej
 • utrata jędrności skóry
 • zastoje limfatyczne
 • rozstępy
 • wiotka skóra

 

Zalecana ilość zabiegów

Zaleca się wykonanie 6-10 zabiegów w odstępach jeden zabieg  co tydzień. 

WSPARCIE

WSPARCIE POSPRZEDAŻOWE:

Szkolenie, dostawa, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, konsultacje posprzedażowe  dotyczące wykonywania zabiegów, możliwość kontaktu telefonicznego w celu uzyskania szybkiego  wsparcia technicznego,

MATERIAŁY REKLAMOWE:

Spytaj o dostępne materiały

GWARANCJA:

12 MIESIACY

WIĘCEJ O FALACH UDERZENIOWYCH

Prędkość rozchodzenia się fal uderzeniowych jest związana z przenoszącym te fale środowiskiem oraz z gęstością fal.

Struktury biologiczne, takie jak ściany komórek, których grubość jest porównywana do kilku warstw cząsteczek, są poddawane niezwykle wysokim gradientom ciśnienia przy przechodzeniu przez nie fal uderzeniowych.

Właściwości mechaniczne struktur biologicznych, uderzanych przez falę uderzeniową, takie jak właściwości elastyczne i ściśliwe, mają wpływ na przekaz fal uderzeniowych, określając w ten sposób prędkość ich rozchodzenia się (propagacji).

Kiedy fale uderzeniowe przechodzą przez ciecz, wówczas generują różnice ciśnień, skutkujące powstawaniem pęcherzyków gazu. Kolejna fala uderzeniowa, uderzająca w te pęcherzyki, generuje silną implozję, powodującą wyciek i rozlanie się cieczy na całej, poddanej zabiegowi tkance. W konsekwencji tych zmian, występują określone zdarzenia biologiczne, różniące się między sobą zależnie od uderzanej falą tkanki.

W szczególności, w tkankach kostnych obserwowane są reakcje kościotworzenia i naczyniowe, podczas gdy w tkankach miękkich występowały reakcje przeciwzapalne, przeciwbólowe i naczyniowe.

Rozchodzenie się fali akustycznej w tkankach przebiega zgodnie z prawami fizyki fal akustycznych, odnoszących się do ich przesyłania, odbicia i pochłaniania. Prawa te są związane z cechami charakterystycznymi materiałów, przez które fale akustyczne przechodzą, uzależnionymi od różnych wartości gęstości i impedancji skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni i kości.

SHOCK MED - SPOTKANIE WŁOSKIEJ TECHOLOGII I DESING’U

Nowa fala akustyczna EME zapewnia jeszcze lepsze efekty, a elegancka i nowoczesna obudowa stanowi ozdobę gabinetu. Nowy hardwer i software gwarantują wydajność na najwyższym poziomie, doskonały transfer energii, co ułatwia pracę. Obsługa urządzenia jest w 100% przyjazna użytkownikowi, a  nawigacja programów  jest usprawniona.

Nowa głowica wyróżnia się znakomitą ergonomią i funkcjonalnością. Nowy układ pneumatyczny daje mocniejszy i skuteczniejszy strzał. 

O FIRMIE EME

Firma została założona założona w 1983 w Pesaro i specjalizuje się w produkcji sprzętu do medycyny estetycznej, fizjoterapiii i estetyki.

Ścisła współpraca między wewnętrznym działem badawczo-rozwojowym, zewnętrznymi specjalistami i instytucjami pozwala proponować każdego roku innowacyjne i skuteczne rozwiązania. Produkty EME są 100% wyprodukowane we Włoszech.

Laboratorium EME jest wynikiem synergii między badaniami naukowymi i rozwojem, edukacją i promocją.

Urządzenia EME zdobyły uznanie za jakość, skuteczność i są obecnie dystrybuowane w ponad 60 krajach. Produkty EME zostały wybrane między innymi  przez  federacje sportowe i najlepsze kliniki na całym świecie.

Opinie klientów

Kupiłeś ten produkt?

Dodaj swoją opinię i doświadczenia z używania.

zapytaj doradcę
Magdalena Senderska

Dyrektor ds. Wsparcia Sprzedaży

Magdalena Senderska
Łukasz Markowski

manager ds rozwoju i sprzedaży

Łukasz Markowski
Małgorzata Rożeńska

Specjalista ds. sprzedaży

Małgorzata Rożeńska

blog - zainspiruj się

pokaż więcej wpisów

Dodaj opinię

Jeśli posiadasz konto, to konieczne przed dodaniem opinii.Możesz też założyć darmowe konto:

Zapytaj o produkt

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności w celu uzyskania odpowiedzi na wysyłane pytanie.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas