Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Zabiegi laserowe na twarz - peeling węglowy, usuwanie przebarwień.


Zabiegi laserowe na twarz pokochały nie tylko panie, ale i panowie. Obecnie każdy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie pakiet usług, opierający się na tego typu technologii. I nic w tym dziwnego! Zabiegi laserowe są skuteczne i już po jednej wizycie można dostrzec pożądane zmiany. Tak samo jest i w przypadku peelingu węglowego. Zapoznaj się z poniższą treścią i przekonaj się, co warto o nim wiedzieć. 

image


Na czym polegają zabiegi z użyciem lasera?

Terapia laserowa ma niejedno oblicze, co chętnie wykorzystywane jest przez gabinety dermatologiczne, medycyny estetycznej, czy też kosmetologii. Dzięki tak rozwiniętej technologii w sposób nieinwazyjny dla ciała można uporać się z wieloma niedoskonałościami. W zależności od rodzaju terapii i schorzenia, z którym mają uporać się zabiegi, sprzęt do gabinetów kosmetycznych różni się pod względem nie tylko designu, ale i parametrów oraz sposobu wysyłania promieni (pulsacyjne lub ciągłe). 

Doceniane przez szerokie grono użytkowników zabiegi laserowe na twarz i nie tylko polegają na przesyłaniu promieni świetlnych w głąb danego obszaru skóry, które następnie oddziałują na tkanki. Od długości fal oraz siły lasera zależy jak głęboko przedostaną się one pod skórę. To specjalista, wykonujący zabieg, dokładnie ocenia jakie parametry w danym przypadku powinny zostać zastosowane w laserze. 

image


Laserowy peeling węglowy - na czym polega?

Laser do peelingu węglowego to urządzenie, dzięki któremu można poddać się zabiegowi potocznie zwanemu “black doll”. Podczas niego na skórze pacjenta znajduje się specjalnie przygotowana koloidalna zawiesina węgla - w momencie, kiedy laser jest używany, jej drobinki wnikają w głąb skóry i tym samym absorbują wysyłane światło. Prowadzi to do tego, że:

 • pory ulegają oczyszczeniu i zwężeniu,
 • zanikają stany zapalne, 
 • ilość wydzielanego sebum jest znormalizowana, 
 • wyrównuje się koloryt skóry, 
 • stymulowana jest produkcja kolagenu.  

Warto w tym momencie zaznaczyć, że tego typu zabiegi laserowe na twarz przynoszą efekty, które w przypadku jednych osób są bardziej widoczne lub też mniej. Zależy to od wielu indywidualnych dla każdej osoby czynników, takich jak wiek, czy też aktualny stan zdrowia. 


Laserowe usuwanie przebarwień - na czym polega?

Niedoskonałości to również nieestetyczne przebarwienia, pojawiające się na skórze przez melaninę, która w nadmiarze gromadzi się w jednym miejscu. Przyczyny tego zjawiska są różne - może to być między innymi wina hormonów, a nawet kosmetyków na bazie alkoholu. 

Zabiegi laserowe na twarz w przypadku przebarwień polegają na naświetlaniu danego obszaru skóry. Znajdująca się w tkance melanina pochłania wiązkę światła, a następnie ją odbija, ulegając tym samym uszkodzeniu. Dzięki temu organizm w najbliższych dnia jest w stanie samodzielnie się jej pozbyć, poprzez złuszczanie naskórka. 

image


Kogo z pewnością ominie zabieg laserem?

Powszechnie stosowane zabiegi laserowe na twarz są bezpieczne - dopuszczany do takiego użytku sprzęt musi być odpowiednio przetestowany i spełniać restrykcyjne normy. Zdarza się jednak, że to stan zdrowia pacjentów nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu. Nie mogą z niego skorzystać osoby, które:

 • mają wykryte i zdiagnozowane choroby nowotworowe, 
 • są w trakcie ciąży lub też karmią jeszcze piersią, 
 • cierpią na nadwrażliwość na światło, 
 • zmagają się z chorobami skóry, do których między innymi należy łuszczyca, bielactwo, czy też tak zwana rybia łuska, 
 • mają różnego typu infekcje, które mają podłoże bakteryjne, wirusowe, czy też grzybicze, 
 • przyjmują konkretne leki oraz regularnie spożywają zioła, 
 • zmagają się z nieustabilizowaną cukrzycą. 

Jak widać występuje sporo przeciwwskazań, o których niekoniecznie każdy pamięta. Dlatego też zawsze przed jakimkolwiek zabiegiem należy porozmawiać ze specjalistą, przeprowadzającym zabieg. Nie powinno się tego bagatelizować! 

Dzięki zabiegom laserowym na twarz można zapomnieć o bliznach, usunąć przebarwienia, czy też poprawić jędrność skóry. Tego typu metody cieszą się tak ogromną popularnością, że na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych urządzeń, które skutecznie pozwalają walczyć z upływającym czasem, czego dowodem jest peeling wodorowy, jak i fale radiowe
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas