Czym jest oczyszczanie wodorowe?
Oczyszczanie wodorowe skóry to innowacyjna metoda pielęgnacji, która wykorzystuje wodór cząsteczkowy (H2) w celu oczyszczenia skóry i poprawy jej wyglądu. Proces ten polega na aplikowaniu roztworu wodorowego na skórę za pomocą specjalnego urządzenia kosmetycznego. Roztwór ten zawiera aktywny wodór, który jest silnym przeciwutleniaczem, a także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.
Metoda ta stała się niezwykle popularna z uwagi na swoją bezinwazyjność, oraz możliwość łączenia jej z innymi zabiegami na skórę. Oczyszczanie wodorowe skóry może być stosowane do różnych typów skóry, w tym do skóry tłustej, suchej, mieszanej i wrażliwej, dzięki czemu zabieg można przeprowadzić w zasadzie dla każdego klienta kliniki urody.
Oczyszczanie wodorowe czy manualne?
Wybór między oczyszczaniem wodorowym a manualnym zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby. Manualne oczyszczanie skóry jest tradycyjną metodą, która polega na ręcznym usuwaniu zanieczyszczeń, takich jak martwy naskórek i sebum, za pomocą specjalnych narzędzi i kosmetyków. Chociaż wiele osób podejmuje się tego zabiegu w domu, warto postawić w tym wypadku na profesjonalny salon – by uniknąć blizn.
Oczyszczanie wodorowe skóry jest nowoczesną metodą, która wykorzystuje wodór do oczyszczania skóry. Podczas tej procedury wodór jest wprowadzany w głąb skóry za pomocą specjalnego urządzenia, a sam zabieg musi być wykonany pod okiem specjalisty. Wodór ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwutleniające, co pomaga zredukować stany zapalne skóry i zwiększyć produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność skóry.
Zabieg oczyszczania wodorowego – przeciwskazania
Na początku artykułu wspomnieliśmy, że peeling wodorowy jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry, dzięki czemu jest to bezpieczna metoda pielęgnacji dla praktycznie każdego. Istnieje jednak kilka przeciwskazań do zabiegu, a są to m.in. przewlekłe choroby z nieustabilizowaną cukrzycą czy chorobami skóry. Przed zabiegiem warto udać się na konsultację ze specjalistą, który oceni, czy możemy poddać się oczyszczaniu wodorowemu.
Oczyszczanie wodorowe – jak wygląda i przebiega zabieg?
Jest to zabieg bezinwazyjny, o szerokim zastosowaniu, który zalecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Procedura zabiegu składa się z kilku etapów, które zostaną omówione w dalszych częściach artykułu.
Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak powinien on być poprzedzony wywiadem z kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem.
Zalecenia do zabiegu oczyszczania wodorowego
Chociaż oczyszczenie skóry może być wykonane bez konkretnego wskazania, to najczęściej decydują się na nie osoby, które obserwują u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, nie są zadowolone z kolorytu skóry (jest ona poszarzała, zmęczona), mają problemy z nadmiernym wydzielaniem sebum, a także borykają się z trądzikiem, rozszerzonymi porami lub skórą wrażliwą, skłonną do stanów zapalnych.
Jak działa oczyszczanie wodorowe?
Oczyszczanie skóry to podstawa i pierwszy krok bazowy, zarówno do poprawy wyglądu skóry jak i przygotowania jej na inne zabiegi. Wodorowe peeling skóry twarzy, szyi lub dekoltu pozwala uzyskać kompleksowy efekt: od dogłębnego oczyszczenia do liftingu. Profesjonalne urządzenie, którego używa się podczas zabiegu, generuje wodę wodorową, a specjalistyczna głowica przepuszcza smugi wody pod podwyższonym ciśnieniem. Specjalna konstrukcja głowicy zapewnia równomierne rozprowadzanie antyoksydantów i wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zwalczane jest szkodliwe działanie wolnych rodników i spowolnia się naturalne procesy starzenia się skóry.
Etapy oczyszczania wodorowego
Zabieg peelingu wodorowego składa się z kilku etapów, i zdarza się, że mogą one delikatnie różnić się w zależności od oferty danego salonu kosmetycznego. Zazwyczaj peeling wodorowy składa się z 2-3 etapów:
- ETAP 1 – Oczyszczanie i nawilżanie za pomocą wody wodorowej, która wchodzi w głąb skóry z jednoczesnym oczyszczeniem za pomocą podciśnienia;
- ETAP 2 – Nawilżenie skóry. Wtłoczenie pod ciśnieniem wody z zwiększonym stężeniem H2;
- ETAP 3 – Aplikacja serum, maski oraz kremu dobranego do jakości i kondycji skóry.