Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Cera trądzikowa – przyczyny i pielęgnacja

Trądzik, bolączka młodzieży w okresie dojrzewania, występuje również u osób dojrzałych. Przyczyna trądziku u osób dojrzałych nie jest do końca znana. Za główną przyczynę podaje się stres. Długotrwały stres wpływa nie tylko na nasze samopoczucie  i może wywoływać stany lękowe, ale także na cały organizm, w tym na największy jej organ – skórę.

Stres wywołuje wydzielanie kortyzolu  i neokortyzolu trzymając nas w stanie napięcia. Taki stan trwający przewlekle wywołuje także problemy skórne - nadwrażliwość, przesuszenie skóry co powoduje zbyt dużą produkcje sebum. Tak więc stres i trądzik są często ze sobą powiązane.

Przyczyną trądziku może być poziom androgenów. Oddziałuje to na gruczoły łojowe zwiększając ich rozmiar i wytwarzanie sebum. Sebum, keratyna oraz obumarłe komórki naskórka zatykają pory.

Do rozwoju trądziku przyczyniają się tez bakterie Propionibacterium acnes (w skrócie: P acnes). W momencie zatkania mieszków włosowych następuje ich szybki rozwój w mieszku co wywołuje  stan zapalny.

Jak dbać o cerę trądzikową?

Cera trądzikowa jest wymagająca. Potrzebny jest czas, aby wyprowadzić te zmiany na prostą.

Pamiętaj też, że stan naszej skóry i jej potrzeby stale zmieniają się. Podrażnienie, zaczerwienie skóry i wypryski mogą pojawić się pod wpływem, czynników hormonalnych,  agresywnych warunków atmosferycznych, czy niewłaściwej diety.

Cera trądzikowa - krok pierwszy

Przeanalizuj swój styl życia, czy palisz papierosy, źle się odżywiasz ? Postaraj się zmienić tryb życia. Włącz do swojego planu dnia aktywność fizyczną oraz poświęć czas na relaks i ćwiczenia oddechowe, które pozwolą ci wyciszyć się. Nie zapominaj także, że  dla każdego człowieka ważna jest odpowiednia  długość snu.

Cera trądzikowa -  krok 2

Udaj się do specjalisty w gabinecie kosmetycznym, aby dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.

Dostępne są nie tylko produkty do pielęgnacji domowej  dedykowane dla cer trądzikowych, ale także specjalistyczne zabiegi z wykorzystaniem urządzeń i kosmetyków profesjonalnych.

Jedną ze sprawdzonych metod jest zimna plazma Dr Platon, która działa przeciwzapalne i niszczy bakterie P. Acne.  Rytuał Control Therapy posiada posiada szerokie spektrum działania. Regeneruje, łagodzi podrażnioną i pomaga utrzymać zdrową skórę.

Właściwa pielęgnacja w domu

Pierwszym etapem pielęgnacji jest oczyszczanie skóry. Mleczka i toniki powinny zawierać delikatne składniki myjące, aby nie podrażnić skóry. Ponadto kosmetyki do cer trądzikowych powinny posiadać w składzie   między innymi składniki regulujące poziom sebum, przyspieszjące gojenie i zmniejszające stany zapalane.

Pomocne są produkty zawierające kwas salicylowy, który usuwa martwe komórki naskórka, i działa   oczyszczająco poprzez odblokowanie porów. Przed zastosowaniem takiej kuracji należy sprawdzić, czy nie występuje uczulenie na kwas BHA. Również osoby uczulone na aspirynę nie powinny stosować kosmetyków z kwasem salicylowym.

Oprócz produktów specjalistycznych kurację należy uzupełnić kremami na dzień i na noc.

Jeśli pielęgnacja nie przynosi efektów lub trądzik nasila się, należy udać się do dermatologa. 

 

 

 

w tym artykule piszemy o:

Control Therapy Day Matifying Cream SPF 8
71,00 zł
pokaż produkty
Dr PLATON - Plazma Shower - Zimna Plazma
pokaż produkty
MY MOISTURISING GEL
153,00 zł
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas