Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Co stosować po mezoterapii mikroigłowej?

image

Co stosować po mezoterapii mikroigłowej, by móc w pełni cieszyć się odmłodzoną i napiętą skórą, a w tym widocznie spłyconymi oraz wygładzonymi zmarszczkami mimicznymi, cerą bez niedoskonałości i bez śladu opuchlizny pod oczami? Jest kilka zaleceń, których z pewnością trzeba przestrzegać - to właśnie na nich skupimy się w niniejszym artykule.

Jak wygląda twarz po mezoterapii mikroigłowej i w jakiej kondycji jest skóra?

Mezoterapia igłowa to zabieg delikatny, jednak i inwazyjny - pod skórę, za pomocą specjalnej igły oraz strzykawki, wtłacza się wartościowe dla tkanki substancje, takie jak aminokwasy, witaminy, czy też kwas hialuronowy, a nawet osocze bogato płytkowe! Nic zatem dziwnego, że miejsca, gdzie była przeprowadzana mezoterapia igłowa, np. w okolicach oczu i głowy, są opuchnięte, zaczerwienione, a także tkliwe. Efekt ten utrzymuje się przez kilka następnych dni, jednak można go łagodzić.

image

Pielęgnacja bezpośrednio po zabiegu

Wiele osób pyta się co stosować po mezoterapii mikroigłowej zaraz po zabiegu? Najlepiej jest pozostawić do wieczora preparat, który nałożony został przez kosmetologa - użyta substancja ma silne działanie i właściwości, dzięki którym proces gojenia przebiega o wiele szybciej.

Po zabiegu mezoterapii przez jakiś czas warto także zrezygnować z używanych kosmetyków, które mogłyby wywołać niepożądaną reakcję. Należy je przez jakiś czas zastąpić:

 • płynem odkażającym,
 • produktami dedykowanymi dla osób, które przeszły zabieg dermatologiczny,
 • kremem antybakteryjnym, dzięki któremu nocą można zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Na dzień natomiast warto sięgnąć po kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Zarówno po mezoterapii igłowej głowy, jak i po zabiegu w okolicach oczu, niezbędne jest nawodnienie organizmu. Warto zatem stosować nie tylko kremy, ale i regularnie przyjmować płyny, by kompleksowo zadbać o swoje ciało.

image

Czego unikać?

Już wiesz, co stosować po mezoterapii mikroigłowej - o szczegółowe wytyczne warto także zapytać kosmetologa, który wykonuje zabieg. Często zdarza się także, że na miejscu jest możliwość zakupu odpowiednich preparatów.

Decydując się na mezoterapię mikroigłową należy już na samym początku nastawić się na to, że przez kilka dni po zabiegu będzie trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy, które mogłyby wywołać niepożądany stan zapalny. Mowa tu między innymi o:

 • mydle i żelach do mycia, które mogłyby zaognić obszar po zabiegu. Przez kilka dni warto zastąpić je odpowiednimi preparatami,
 • makijażu - pudry, podkłady, tusze itd. to produkty, których nie należy stosować po mezoterapii mikroigłowej (minimum przez 24 godziny, a najlepiej i przez kilka dni),
 • opalaniu i ekspozycji na słońce,
 • zimowych spacerach. Skóra po zabiegu powinna być chroniona przed mrozem,
 • wysiłku fizycznym,
 • atrakcjach takich jak basen, czy też sauna,
 • peelingach i depilacji w miejscach, gdzie przeprowadzany był zabieg mezoterapii igłowej,
 • piciu alkoholu, czarnej herbaty, a nawet mocnej kawy.

Każdy zabieg, mezoterapia ciała, mezoterapia twarzy, czy też mezoterapia włosów sprawia, że przez jakiś czas należy uważać na swój organizm. Przestrzeganie tych kilku, bardzo prostych zasad sprawia, że w niedługim czasie będzie można cieszyć się widocznymi i zadowalającymi efektami.

Wyjaśniliśmy już co stosować po mezoterapii mikroigłowej oraz czego unikać zaraz po zabiegu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą. Z nami wyposażenie salonów kosmetycznych to kwestia kilku chwil i gwarancja urządzeń najlepszej jakości, które przeszły niezbędne testy i posiadają wymagane certyfikaty.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas