Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Czym jest fala uderzeniowa?

image

Wielu z nas marzy o gładkiej skórze, redukcji cellulitu, ujędrnieniu pośladków czy brzucha. Możemy wypracować takie efekty dzięki zabiegom z wykorzystaniem fali uderzeniowej! W jaki sposób jest to możliwe? Sprawdź.

Czym jest fala uderzeniowa?

Zabiegi wykorzystujące fale uderzeniowe mają szerokie zastosowanie w fizjoterapii,  medycynie sportowej oraz branży beauty i cieszą się ogromną popularnością. Fala uderzeniowa - akustyczna (ang. Acoustic Shockwave Therapy) - to nieinwazyjna metoda wykorzystywana w celu poprawy wyglądu skóry i redukcji różnych problemów estetycznych. Wykorzystuje się ją m.in. w redukcji cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów i  blizn.

Jej zastosowanie w gabinetach kosmetycznych cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zabiegi są bezpieczne i nieinwazyjne, a do tego przynoszą rewelacyjne efekty! Przeciwwskazania do zastosowania tej terapii  są nieduże, dlatego salony urody chętnie rozszerzają swoją ofertę o ten rodzaj usługi.

Fala uderzeniowa działa na ciało poprzez przekazywanie energii akustycznej do tkanek. Zbiegi falą radiową dzielimy na dwa rodzaje: Medyczną oraz Kosmetyczną.

W każdym z zabiegów istnieją różne protokoły i ustawienia fali uderzeniowej, które są dostosowane do konkretnego problemu i indywidualnych potrzeb klientów salonu urody lub gabinetu Fizjoterapeuty.

Rodzaje fali uderzeniowej

Falę uderzeniową dzielimy na falę radialną i skupioną, które mają swoje zastosowanie zarówno w fizjoterapii, jak i zabiegach medycyny estetycznej.

Urządzenia do przeprowadzenia zabiegu falą uderzeniową posiadają przekaźniki o różnych głębokościach i kształtach - dlatego, jeśli zależy nam na konkretnej terapii, warto skonsultować się z producentem, który pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i rodzaj fali uderzeniowej do naszych potrzeb.

Jak przebiega zabieg falą uderzeniową?

Wielu klientów salonów urody zadaje sobie to pytanie. Spieszymy zatem z odpowiedzią! Terapia falami uderzeniowymi to bezinwazyjny zabieg, wykonywany specjalnym aparatem emitującym falę akustyczną. Zabieg z wykorzystaniem SWT (Shock Wave Therapy) – czyli inaczej fali uderzeniowej, polega na wykorzystaniu skokowego, wysokiego ciśnienia, uwalnianego przez fale akustyczne w krótkim czasie. W trakcie zabiegu przykłada się specjalny aplikator do skóry, który emituje fale wewnątrz organizmu. Przed i po zabiegu zalecane jest spożywanie dużej ilości wody, by ułatwić późniejsze usuwanie toksyn .

Efekty widoczne zaraz po zabiegu to najczęściej lekkie zaczerwienienie i obrzęk w miejscu, na którym była stosowana terapia.

Osoba poddająca się zabiegowi w praktyce spędza w gabinecie około 20 do 40 minut, sam zabieg jest bezbolesny, a efekty widoczne są już od razu po pierwszej wizycie. Stąd zabieg cieszy się dużą popularności i jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla godzin spędzonych na siłowni!

Czy fala uderzeniowa jest bolesna?

W zależności w jakim przypadku stosujemy terapię falami uderzeniowymi zabieg może być bolesny lub nie. Pewien dyskomfort odczuwają pacjenci ze schorzeniami medycznymi, jednak w przypadku, kiedy fala uderzeniowa jest stosowana w celu ujędrnienia ciała lub pozbycia się cellulitu – zabieg jest bezbolesny! Dzięki temu jest chętnie wybierany z ofert salonów urody.

Fala uderzeniowa – dlaczego Klienci salonów urody chętnie wybierają zabiegi z jej użyciem?

Fala uderzeniowa ma wiele zastosowań i może być pomocna w różnych obszarach medycyny, rehabilitacji czy kosmetologii.

Właściciele salonów kosmetycznych potwierdzają jednak, że jest ona niezaprzeczalnie hitem wśród zabiegów jakie oferują. Dlaczego? Ponieważ jest dość szybkim i bezbolesnym zabiegiem, pozwalającym uzyskać zjawiskowe rezultaty.

Świetnie sprawdza się w przypadku:

  • Eliminacji cellulitu – już po pierwszym zabiegu Klienci widzą wyrównanie struktury skóry i ujędrnienie.
  • Usuwania komórek tłuszczowych – dzięki czemu w newralgicznych miejscach jak: uda, brzuch czy pośladki można dostrzec zauważalne zmniejszenie tkanki tłuszczowej.
  • Redukcji blizn i widocznych rozstępów.

Dla kogo wskazany jest zabieg falą uderzeniową

Jak już wspominaliśmy, terapia falami uderzeniowymi ma wiele zastosowań i wskazana jest zarówno osobom borykającym się z problemami związanymi z urazami sportowymi, złamaniami czy bólami mięśni, jak i w dla klientów salonów urody, którzy pragną wymodelować ciało. W medycynie estetycznej fala uderzeniowa doskonale sprawdzi się dla osób pragnących pozbyć się cellulitu, blizn czy redukcji tkanki tłuszczowej .Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, terapia falą uderzeniową pomaga w regeneracji skóry, poprawia jej strukturę i zmniejsza widoczność rozstępów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu falą uderzeniową.

Chociaż fala uderzeniowa jest doskonałym wyborem dla osób pragnących zadbać o wygląd swojej sylwetki, to jednak istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Nie poleca się ich kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Osoby chorujące na nowotwory również powinny zrezygnować w tego rodzaju zabiegów, ponieważ terapia falami uderzeniowymi może stymulować wzrost guza lub zakłócać prowadzoną terapię nowotworową. Do przeciwwskazań zaliczyć należy także choroby skóry, skazę krwotoczną oraz rozrusznik serca.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu

Efekty fali uderzeniowej mogą być naprawdę szerokie. Od uśmierzenia bólu w stanach zapalnych i złamaniach, po redukcję cellulitu i regenerację skóry.

Najbardziej spektakularne i zauważalne rezultaty uzyskują klienci, którzy wybierają tę metodę w celu poprawienia wyglądu swojej sylwetki. Już po kilku zabiegach mogą cieszyć się trwałymi efektami, takimi jak:

  • redukcja cellulitu,
  • zregenerowana skóra,
  • zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,

Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej powinny być wykonywane w seriach od 3 – 6 zabiegów . Zauważalna różnica występuje już po pierwszym zabiegu.

 

Zabieg fali uderzeniowej, a inne zabiegi

Fala uderzeniowa – efekty zabiegu mogą być jeszcze lepsze, jeśli terapia zostanie połączona np. z ultradźwiękami, endermologią lub dodatkowym masażem. W zależności od tego, jakie rezultaty pragnie osiągnąć klient salonu urody lub gabinetu rehabilitacyjnego, warto skonsultować całą terapię ze specjalistą, który doradzi jakie zabiegi będą odpowiednie w połączeniu z falą uderzeniową. Jest to ważne także z uwagi na przeciwskazania, które występują przy zastosowaniu różnych metod kosmetycznych. Oczywiście, decydując się na rozszerzenie zabiegów falą uderzeniową o inne metody trzeba liczyć się z ceną zabiegu, która w tym wypadku może wzrosnąć. Z kolei jest to niezaprzeczalnym plusem dla właścicieli salonów, którzy dzięki temu mogą przygotować atrakcyjne pakiety dla swoich klientów.

Czy po zabiegach fali uderzeniowej można ćwiczyć

Po zabiegu zaleca się pacjentom wstrzymanie od wszelkich czynności obciążających leczony obszar przez około 24 godziny nawet, jeśli po sesji nie odczuwają oni żadnego bólu.

Odczucia po fali uderzeniowej

Ważne jest, aby pamiętać, że odczucia po terapii falą uderzeniową mogą się różnić w zależności od indywidualnych czynników, takich jak rodzaj leczonego schorzenia, intensywność terapii i reakcja organizmu. Jeśli chodzi o zastosowanie jej w obszarze estetycznym (redukcja cellulitu, blizn) – odczucia są całkowicie bezbolesne.

Jak wyposażyć salon kosmetyczny w urządzenie do fali uderzeniowej

Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej cieszą się coraz większą popularnością, a salony kosmetyczne, które w swojej ofercie mogą pochwalić się takimi usługami, z pewnością są chętniej wybierane przez klientów.

Na rynku dostępne są urządzenia w różnych cenach, które są uwarunkowane parametrami oraz wymiarami sprzętowymi. Aparat do kliniki medycyny estetycznej powinien cechować się dobrą jakością i bezawaryjnością oraz posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, jakie urządzenie do fali uderzeniowej będzie dla nas najlepsze, warto skonsultować swoją decyzję z doświadczonymi pracownikami firm sprzedających produkt, którzy odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania. Cena urządzenia do fali uderzeniowej będzie bowiem zależała od wielu czynników, które warto wcześniej sprawdzić.

Jedno jest pewne – tego typu urządzenie z pewnością będzie dobrą inwestycją na przyszłość. Pozwoli na rozszerzenie usług salonu, a dzięki wspaniałym efektom po zabiegu, pozwoli na pozyskanie stałych i lojalnych klientów.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas