Abacosun logo
0
>
>
Sprzęt kosmetyczny

Diodowa epilacja laserowa

Szybkimi krokami zbliża się wiosna, więc warto już pomyśleć o pozbyciu się niechcianego owłosienia.

Najskuteczniejszą metodą stosowaną do tej pory jest epilacja laserem diodowym. Czym różni się laser diodowy od innych dostępnych na rynku sposobów depilacji? Czy warto skorzystać z zabiegu i na czym on polega? Na najczęściej zadawane prze Klientów pytania postaramy się odpowiedzieć dzisiaj.

 

Czy epilacja laserowa jest permanentna i wystarczy skorzystać raz z serii zabiegów?

Często spotykamy się ze stwierdzeniem „epilacja laserowa jest permanentna”. Nic bardziej mylnego. Przez wiele lat Klientów wprowadzano w ten sposób błąd co budziło niezadowolenie i frustrację.

Dla wyjaśnienia – do tej pory  nie wynaleziono metody, która gwarantowałaby, że włosy nigdy nie odrosną lub nie pojawią się nowe mieszki włosowe. 

Dlatego też pamiętajmy, że po upływie około roku od zakończenia serii zabiegów mogą pojawić się nowe włosy z uwagi na tworzenie nowych mieszków włosowych. Duży wpływ ma tu także gospodarka hormonalna. Należy pamiętać też, że w niektórych przypadkach włosy nie pojawiają się.

Epilacja jest najbardziej efektywna w przypadku włosów ciemnych.

Epilacja laserem diodowym  jest jednak najbardziej skuteczną i efektywna metodą wynalezioną  do tej pory i zapewnia długotrwały, satysfakcjonujący efekt.

 

Czy epilacja laserem jest bezpieczna?

Epilacja laserowa niszczy mieszki włosowe. Jest to jednak zabieg bezinwazyjny, który nie narusza ciągłości naskórka i nie wywołuje podrażnień. Dowodem na to, iż jest to bezwzględny zabieg na włosów i przyjazny  dla skóry świadczy fakt, że można go stosować na twarz i okolice intymne. Laser stosuje się także w przypadku epilacji brazylijskiej. Oczywiście tak jak w przypadku innych  zabiegów kosmetycznych, należy przestrzegać przeciwwskazań i zaleceń po zabiegu.


Czy zabiegi są bolesne?

Epilacja laserem nie wymaga stosowania znieczulenia. W zależności od lasera zabiegi mogą być bardziej lub mniej komfortowe.

Laser Lumedin, czy Tri Lire  wykorzystuje zaawansowaną technologię i trzy metody chłodzenia, dzięki czemu epilacja jest znacznie bardziej komfortowa.

Wiele pacjentów odczuwa jedynie  lekkie ciepło chociaż odczucia zależą także wrażliwości Pacjenta.

 

Czy IPL to także laser?

IPL nie jest laserem. Wprawdzie obie metody wykorzystują światło, lecz laser emituje skupioną wiązkę światła, natomiast IPL rozproszoną. Ma to wpływ na efektywność i ilość zabiegów.  W przypadku lasera wykonuje się mniejszą ilość epilacji. Zaletą IPL jest możliwość obkurczania naczynek krwionośnych i fotoodmładzania skóry.

 

 

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na naświetlaniu skóry skupioną wiązką światła.  W depilacji laserowej energię pochłania melanina, czyli pigment zawarty w mieszkach włosowych.

Zabieg jest skuteczny kiedy nastąpi  zniszczenie wszystkich struktur odpowiedzialnych za jego wzrost i jest to możliwe, gdy włos naświetlany jest w fazie anangenowej (fazie wzrostu). Im wyższe jest  stężenie melaniny tym zabieg jest skuteczniejszy. 

Jeśli w wyniku zabiegu nie nastąpi  całkowite uszkodzenie struktur odpowiedzialnych za wzrost, włos będzie przechodził w fazę telogenu (faza spoczynku włosa)  i odrośnie on ponownie.

Dlatego też epilacja wymaga powtórzeń.

 

Jaka jest zalecana ilość zabiegów ?  

Standardowo zabiegi wykonuje się co 4-5 tygodni. W zależności od przypadku wykonuje się około 4-6 zabiegów.


Czy każdy może skorzystać z zabiegu?

Przed zabiegiem należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Należą do nich między innymi stosowanie leków światłouczulajacych, infekcje skóry, łuszczyca, bielactwo.

 

Czy po zabiegu należy  stosować szczególne środki ostrożności?

Przez 4 dni po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny i nie wolno smarować skóry preparatami drażniącymi. Nie wolno  opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu, gdyż mogą pojawić się przebarwienia. Nie wolno stosować peelingów chemicznych i ziarnistych przez 2 tygodnie po zabiegu. Ewentualne odsłonięte partie ciała należy chronić krem z filtrem SPF 30-SPF 50.  


image

w tym artykule piszemy o:

Laser Diodowy LUMEDIN
pokaż produkty
LASER DIODOWY TRI LITE
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas