Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Eksfoliacja kwasami - na czym polega zabieg i jakie są jego efekty?

image

Zdrowa i promienista cera bez niedoskonałości to marzenie wielu kobiet. Niestety, nieraz trzeba długo walczyć o zadowalające rezultaty. Eksfoliacja kwasami i efekty, jakie zapewnia ten zabieg, wielu osobom może jednak pomóc zbliżyć się do wyśnionego ideału. W jaki sposób? Opowiemy o tym w poniższym tekście. 

Eksfoliacja kwasami - co to jest?

Co to jest eksfoliacja kwasami? Pytanie to stawia dużo osób, słysząc tą zagadkową i tajemniczo brzmiącą nazwę. Kryje się pod nią nic innego, jak pewien rodzaj peelingu, dzięki któremu da się w kontrolowany sposób złuszczyć naskórek, docierając przy tym do głębszych warstw skóry. Ze względu na swój charakter zabieg eksfoliacji kwasami przeprowadzany jest często w gabinetach kosmetycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać go w domu. Należy jednak przy tym starannie dobierać rodzaje kwasów i ich stężenie. 

image

 

Na czym polega zabieg eksfoliacji kwasami?

Eksfoliacja kwasami to zabieg, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Mogą się na niego zdecydować wszyscy, bez względu na rodzaj posiadanej cery. Na czym jednak dokładniej polega eksfoliacja kwasami? Cała procedura wygląda następująco:

  • na samym początku należy odpowiednio oczyścić twarz - dokładny demakijaż to podstawa!
  • następnie na oczyszczoną skórę nakłada się sam kwas - substancje te muszą być dobrane do konkretnego typu cery,
  • w zależności od rodzaju kwasu, tuż  po jego zmyciu,  na twarz należy nałożyć środek neutralizujący - warto wiedzieć, że wiele kwasów po 5-10 minutach  dezaktywuje się bez zastosowania neutralizatora, taką informację należy jednak znaleźć na produkcie.  Na samym końcu trzeba ponownie, starannie oczyścić twarz, a następnie nałożyć ampułki i maskę pielęgnacyjną. 

Już wiesz na czym polega zabieg eksfoliacji kwasami. Nie należy on do skomplikowanych, a sam proces trwa średnio 45 minut. W trakcie jego wykonywania, zwłaszcza w domu, należy sobie znaleźć do tego celu wygodne miejsce, by móc w tym czasie się zrelaksować. Nakładając preparaty na twarz należy również zachować ostrożność i omijać okolice oczu oraz ust. 

image

 

Efekty - czego można się spodziewać po eksfoliacji kwasami?

Nie da się ukryć, że efekty po eksfoliacji kwasami są bardzo zadowalające. I nic w tym dziwnego, gdyż odpowiednia pielęgnacja cery to również złuszczanie naskórka, które powinno się przeprowadzać regularnie. Eksfoliacja kwasami to dogłębny peeling, dzięki którym można skutecznie walczyć z niedoskonałościami, przebarwieniami, a także drobnymi zmarszczkami. Oddziałujące nawet na głęboką warstwę skóry kwasy pobudzają również produkcję elastyny, jak i kolagenu - rezultat? Widoczne wygładzenie. 

O czym trzeba pamiętać, rozważając eksfoliację kwasami? 

Wyjaśniliśmy już co to jest i na czym polega eksfoliacja kwasami oraz podaliśmy efekty, jakich można się spodziewać po zabiegu. Czy na tą metodą mogą zatem zdecydować się wszystkie osoby? Niestety nie. Z zabiegów tego typu z pewnością powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz panie, które jeszcze karmią piersią. Poza tym przypadkiem eksfoliacja kwasami jest niewskazana:

  • na skórę zmagającą się z ostrymi stanami zapalnymi, 
  • dla osób, które cierpią na przewlekłe schorzenia, takie jak bielactwo, czy też łuszczyca, 
  • w momencie, kiedy ktoś walczy z nowotworem, wirusem opryszczki, czy też zakażeniami grzybiczymi, 
  • w chwili, kiedy skóra ma tendencje do zbliznowaceń lub też widnieją na niej znamiona, czy też naczyniaki, 
  • dla osób, które mają alergie skórne lub też przyjmują preparat z retinoidami. 

Zanim zatem przystąpisz do zabiegu eksfoliacji kwasami w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, to dla własnego bezpieczeństwa opowiedz specjaliście o wszystkich swoich dolegliwościach. 

Jeżeli wiesz już, jakich efektów można się spodziewać po eksfoliacji kwasami i jak przygotować się do zabiegu, to odwiedź nasz sklep i sprawdź, jakie wyposażenie salonów kosmetycznych mamy Ci do zaoferowania - z pewnością zaskoczy Cię duża różnorodność naszych nowoczesnych sprzętów! 
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas