Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Elektrostymulacja mięśni twarzy - czy warto i dlaczego?

Czym jest elektrostymulacja twarzy? Nazwa zabiegu wielu osobom nie kojarzy się dobrze - jednak to tylko pozory. Efekty, jakie można uzyskać poprzez elektrostymulację twarzy sprawiają, że coraz więcej osób sięga po tę metodę. Na czym ona polega i jakie wiążą się z nią korzyści? Pokrótce przedstawimy to w poniższym tekście.

image

Na czym polega elektrostymulacja twarzy?

Pozytywne opinie na temat elektrostymulacji mięśni twarzy potwierdzają, jak efektywne są zabiegi tego typu. Bez konieczności użycia skalpela w łatwy i szybki sposób można przeprowadzić lifting twarzy, a także polepszyć kondycję skóry.

Elektrostymulacja mięśni twarzy przeprowadzana jest przy użyciu profesjonalnych urządzeń, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zabiegu. W zależności od ich rodzaju można wyróżnić dwie metody elektrostymulacji, a mianowicie:

 • jednobiegunową - w tym przypadku wykorzystuje się elektrody, które różnią się między sobą rozmiarami - dzielą się one na czynną (anodę) oraz bierną (katodę),
 • dwubiegunową - w przypadku tego zabiegu wykorzystuje się elektrody takiego samego rozmiaru. 

Czy elektrostymulacja mięśni twarzy działa?

Wystarczy spojrzeć na pierwsze efekty po elektrostymulacji, by przekonać się, że warto skorzystać z tego zabiegu. Wysokiej jakości urządzenie do elektrostymulacji twarzy wykorzystuje w sposób impulsywny prąd zmienny o niewielkiej częstotliwości, zmuszając tym samym mięśnie do skurczu, a następnie rozkurczu. To właśnie ta “gimnastyka” jest wynikiem tak zadowalających efektów. 

image

Elektrostymulacja - jakie daje efekty?

Czy elektrostymulacja mięśni twarzy działa? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie wystarczy tylko spojrzeć na rezultaty, które szybko zaczynają być zauważalne. Przede wszystkim:

 • mięśnie twarzy są uniesione i bardziej napięte, 
 • bruzdy oraz zmarszczki ulegają spłyceniu, 
 • tkanka oczyszcza się z toksyn,
 • pobudza się układ limfatyczny,
 • zwiększa się ilość wydzielanych endorfin. 

Czy elektrostymulacja twarzy jest bezpieczna? Czy boli?

Dużo osób może zastanawiać się nad tym, czy elektrostymulacja jest bezpieczna. Wykorzystując wysokiej jakości sprzęt do gabinetów kosmetycznych nie trzeba niczego się obawiać. Wykonywana w atrakcyjnych cenach elektrostymulacja jest bezbolesna, a jednocześnie bardzo efektowna. Należy jednak pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach, których nie można bagatelizować. Przed zabiegiem należy poinformować specjalistę, który wykonuje zabieg, o:

 • wszelkich zdiagnozowanych chorobach nowotworowych, 
 • ciąży, 
 • takich dolegliwościach jak padaczka, czy też niewydolność krążenia, 
 • ewentualnych, dodatkowych elementach, które znajdują się w ciele, np. o rozruszniku serca, czy też metalowych elementach,
 • występujących na ciele uszkodzeniach skóry. 
image

Jak widać elektrostymulacja mięśni twarzy ma swoje przeciwwskazania - dla swojego zdrowia nie warto jest ich zatajać przed specjalistą. 

Elektrostymulacja twarzy to niejedyny zabieg, któremu warto poświęcić trochę swojej uwagi. W naszej rozbudowanej ofercie znajdują się również innego typu urządzenia kosmetyczne do twarzy. Wśród nich nie zabrakło między innymi maszyn, dzięki którym można przeprowadzić peeling kawitacyjny, czy też mezoterapię mikroigłową. Jest w czym wybierać! Sprzedajemy niezawodny, nowoczesny sprzęt, przy zachowaniu atrakcyjnych cen. 
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas