Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Fala uderzeniowa - na czym polega zabieg?

image

W internecie niejednokrotnie można natknąć się na pytanie, co to jest fala uderzeniowa i jak wpływa ona na kondycję ludzkiego ciała. Pytanie to jest o tyle ciekawe, że od dawna zabiegi z użyciem tej metody wykorzystywane były w medycynie leczniczej (chociażby w ortopedii oraz podczas rehabilitacji), ale i medycynie sportowej. W poniższym artykule poruszymy kwestię tego, na czym polega fala uderzeniowa w kosmetologii i dlaczego stała się ona tak popularna.

Na czym polega zabieg przy użyciu fali uderzeniowej?

W pogoni za pięknym i zdrowym ciałem producenci urządzeń kosmetycznych każdego roku dostarczają do salonów nowoczesne technologie. Co to jest fala uderzeniowa i dlaczego wzbudziła ona tak dużą sensację? Przede wszystkim jest ona skuteczna. Urządzenia, takie jak AWS MED, za pomocą specjalnego aplikatora generują fale akustyczne - to właśnie w tym momencie powstają wysokie skoki ciśnienia (fale uderzeniowe), które bezpośrednio oddziałują nawet na głębsze warstwy skóry.

Fala uderzeniowa - kiedy jest wykorzystywana?

Wytwarzane przez AWS MED fale są bardzo uniwersalne i wykorzystywane w wielu zabiegach. Oczywiście jeżeli chodzi o fale uderzeniowe, przeciwwskazania również mogą się pojawić - jest to naturalne i należy się z tym liczyć.

Na czym polega fala uderzeniowa i czym zdobyła tak dużą popularność w profesjonalnych salonach SPA oraz gabinetach kosmetologicznych? Przede wszystkim podczas zabiegów można:

 • wymodelować ciało - na czym polega zabieg falą uderzeniową w tym wypadku? Dzięki głowicy urządzenia fale przenikają w głąb tkanki i tam skutecznie stymulują metabolizm, a przy tym dodatkowo poprawiają mikrokrążenie skóry. Efekt? Zjawiskowo wymodelowana sylwetka i jędrna skóra (bez nadmiernie gromadzącej się tkanki tłuszczowej),
 • pozbyć się cellulitu - podczas zabiegu falą akustyczna rozbijana jest tkanka tłuszczowa, która następnie, w sposób naturalny, wydalana jest z organizmu. Dzięki temu można zapomnieć o pomarańczowej skórce, która jest zmorą dla wielu kobiet,
 • pozbyć się niechcianych rozstępów, a także blizn,
 • zadbać o swoje ciało i przyspieszyć krążenie limfy oraz krwi,
 • poprawić jędrność skóry.
image

Medycyna - kiedy sięga się po fale uderzeniowe?

Już wiesz na czym polega i co to jest fala uderzeniowa. Wykonywane dzięki niej zabiegi postrzegane są obecnie jako nowe oraz innowacyjne. Prawda jest jednak taka, że o fali uderzeniowej głośno było już w medycynie w latach osiemdziesiątych.

Czym jest fala uderzeniowa w fizjoterapii, rehabilitacji i szeroko rozumianej medycynie? Ta metoda sprawdza się chociażby w przypadku:

 • nieinwazyjnego rozbijania złogów nerkowych,
 • leczenia dolegliwości mięśni oraz ścięgien,
 • leczenia zapaleń przyczepów ścięgien,
 • leczenia nadkłykci oraz stawów skokowych.

Jak widać na fali uderzeniowej w rehabilitacji polega wielu lekarzy. Warto także wspomnieć, że podczas nieinwazyjnego zabiegu w przypadku dużej grupy pacjentów można także zmniejszyć bóle, związane chociażby z chorobami nowotworowymi.

Przeciwwskazania do zabiegu falą uderzeniową

Aby uniknąć skutków ubocznych po fali uderzeniowej warto przed zabiegiem zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami i odbyć szczerą rozmowę ze specjalistą, wykonującym zabieg.

Ze względu na przeciwwskazania przed falą uderzeniową, z zabiegu powinny zrezygnować osoby, które:

 • nie mają prawidłowego poziomu krzepliwości krwi,
 • są w trakcie leczenia sterydami,
 • cierpią na osteoporozę,
 • w trakcie wizyty są przeziębione lub mają gorączkę.

Wiedząc już co to jest fala uderzeniowa oraz na czym polega jej fenomen można śmiało skorzystać z ofert salonów kosmetologicznych, które wykonują zabiegi z użyciem nowoczesnych urządzeń np. AWS MED.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas