Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak dbać o cerę wrażliwą?

image

Zdecyduj się na zabiegi dla cery wrażliwej i zapomnij o zaczerwienionej, opuchniętej oraz naciągniętej skórze. W świecie nowych technologii nie trzeba ograniczać się jedynie do kremów, które działają powierzchniowo. Dzięki profesjonalnym kuracjom - zarówno kobiety, jak i mężczyźni - są w stanie zadbać o kompleksową pielęgnację skóry. Podpowiadamy na jaki zabieg warto się zdecydować. 

Jak prawidłowo zadbać o cerę wrażliwą? 

Zanim zaczniesz przeglądać oferty salonów kosmetycznych i zabiegów upewnij się, że wiesz jak dbać o cerę wrażliwą, która podatna jest na skrajne temperatury, wiatr, a nawet delikatne otarcia (np. podczas wycierania ręcznikiem). 

Każda codzienna pielęgnacja cery wrażliwej musi zacząć się od jej dokładnego oczyszczenia. Wykorzystywane kosmetyki do cery wrażliwej nie powinny posiadać w składnie substancji drażniących. Najlepiej, a jednocześnie najbezpieczniej, postawić na produkty kojące oraz normalizujące, np. marki Abacosun. Warto zwrócić uwagę na to, aby:

  • kremy do cery wrażliwej i suchej były dedykowane dla skóry skłonnej do podrażnień. Kremy na dzień powinny chronić przed światłem UV, wiatrem, skrajnymi temperaturami, a przy tym dogłębnie nawilżać. Jeżeli chodzi o kremy na noc, to warto postawić na produkty regenerujące, łagodzące i odżywcze, Jest to sprawdzony sposób na to, jak dbać o wrażliwą skórę twarzy w zaciszu własnego domu, 
  • przynajmniej raz na tydzień stosować peeling enzymatyczny, aby usunąć zrogowaciały naskórek i pozbyć się głębszych zanieczyszczeń. Dzięki niemu dalsze zabiegi dla cery wrażliwej będą skuteczniejsze,
  • stosować regularnie maseczki i ampułki do cery wrażliwej. 

Codzienne oczyszczanie cery wrażliwej to podstawa. Dzięki niemu regularnie można pozbywać się nadmiaru sebum, którego złogi często doprowadzają do powstawania niedoskonałości. 

image

Proponowane zabiegi dla cery wrażliwej 

Jeżeli chodzi o bezpieczne, skuteczne i przy okazji najpopularniejsze zabiegi dla skóry wrażliwej, to na uwagę zasługują: 

  • peeling kawitacyjny - jest to sprawdzony sposób na oczyszczenie skóry, przy wykorzystaniu ultradźwięków. Marka Abacosun oferuje w tej kategorii profesjonalne urządzenie, dzięki któremu z łatwością można przeprowadzić zabiegi na cerę wrażliwą. Wart wyróżnienia jest tu mobilny aparat do peelingu kawitacyjnego KUS,
  • oxybrazja - to najdelikatniejszy z zabiegów, jeżeli chodzi o mechaniczne złuszczanie naskórka. Podczas niego krople soli fizjologicznej wtłaczane są pod ciśnieniem w warstwę skóry, w efekcie czego nie tylko usuwają martwy naskórek, ale i pobudzają do działania włókna elastynowe oraz kolagenowe. Dzięki temu zabiegowi cera wrażliwa nie tylko wygląda zdrowiej, ale i jest widocznie odmłodzona, 
  • sonoforeza - to popularne zabiegi kosmetyczne dla cery wrażliwej, suchej, alergicznej i naczynkowej. Dzięki nim można poznać prawdziwy potencjał ultradźwięków. Z ich pomocą, w sposób bezbolesny, wtłacza się w skórę witaminy, czy też inne substancje, które oddziałują na cerą “od środka”. 

Jaki widać zabiegi dla cery wrażliwej w gabinecie kosmetycznym są różne. Przed skorzystaniem z oferty warto zapytać o opinię dermatologa lub osobę, która będzie przeprowadzała wywiad przed zabiegiem.

Kompleksowe wyposażenie salonów kosmetycznych to gwarancja zadowolenia klientów. W Abacosun oferujemy produkty z wielu kategorii, a w tym kremy, ampułki do twarzy, czy też profesjonalne maski do salonu kosmetycznego. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem. 
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas