Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak dbać o cerę z przebarwieniami?

image


Pielęgnacja skóry z przebarwieniami nie jest skomplikowana, o ile ma się pod ręką sprawdzone kosmetyki i wiedzę, jak z nimi postępować. Przebarwienia pojawiają się na twarzy, dekolcie, przedramionach, plecach a nawet dłoniach z różnych powodów. W niniejszym wpisie trochę Ci o nich opowiemy i wyjaśnimy, na czym się skupić podczas codziennej pielęgnacji. 

Przebarwienia skóry - czym są?

Przede wszystkim pielęgnacja cery z przebarwieniami powinna zacząć się od lepszego poznania tej przypadłości. Czym jest? Z czego wynika? Dlaczego niespodziewanie może się pojawić? Nieestetyczne “plamy” to wynik nieradzenia sobie organizmu z nadmierną produkcją melaniny w skórze. Do takiego stanu może dojść na skutek:

  • nadmiernej i zbyt częstej ekspozycji na promienie słoneczne, 
  • uwarunkowania genetycznego,
  • różnych chorób oraz przypadłości: po trądziku, na skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej (niedoczynność i nadczynność tarczycy, przyjmowana doustnie antykoncepcja), choroby wątroby,
  • ciąży lub też przechodzonej menopauzy. 

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami powinna zatem rozpocząć się od próby zdiagnozowania powodu wystąpienia nagłych przebarwień. Jeżeli nie jest on znany, a zmiany na skórze utrzymują się przez długi czas lub nasilają, warto udać się do dermatologa. 

image


Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry z przebarwieniami?

Przyczyna plam pigmentacyjnych została zdiagnozowana? W takim razie przejdźmy do punktu o tym, jak dbać o cerę z przebarwieniami. Można wyróżnić kilka etapów. 

Delikatne oczyszczanie

Jeżeli nie wiesz jak pielęgnować skórę z przebarwieniami, to zacznij podczas codziennej rutyny zwracać większą uwagę na prawidłowe oczyszczenie (zarówno rano, jak i wieczorem). Kosmetyk, po który sięgniesz, powinien być delikatny. Świetnie spiszą się żele do mycia twarzy (koniecznie bez drobinek ścierających), pianki, czy też mleczka. Nie warto dodatkowo podrażniać skóry. To jedna z głównych zasad odnosząca się do tego, jak dbać o skórę z przebarwieniami. Dogłębne oczyszczanie to również peelingi. Zdecyduj się na te enzymatyczne, które złuszczają naskórek i nie powodują mechanicznych uszkodzeń (stosowanie raz na tydzień najczęściej się sprawdza). 

Kosmetyki nawilżające i rozjaśniające

Cera z przebarwieniami, jak dbać? Kluczem do sukcesu są również odpowiednie kosmetyki pielęgnujące - zarówno rozjaśniające, jak i nawilżające. Powinny one być dedykowane na wspomnianą przypadłość. Takie kremy, sera, czy też maseczki mają działanie antyoksydacyjne, a w ich składzie można znaleźć następujące substancje: 

  • witaminę C i jedną z jej form AA2G (dzięki niej substancja przenika w głębsze warstwy skóry), 
  • niektóre kwasy, a w tym AHA (oczywiście o niewielkim stężeniu),
  • luminescine,
  • prebiotyki, probiotyki i inne. 

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami - nie zapomnij o przeciwdziałaniu

Bez wątpienia pielęgnacja skóry z przebarwieniami jest ważne - jak pisaliśmy nie da się obejść bez oczyszczania, nawilżania oraz stosowania specjalnych kosmetyków. W tym wszystkim nie można jednak zapomnieć o odpowiedniej ochronie - lepiej w końcu zapobiegać niż leczyć.

Pielęgnacja cery z przebarwieniami powinna być przeplatana regularną ochroną przed słońcem oraz działaniem szkodliwych promieni (warto, np. zrezygnować z solarium). Aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie:

  • należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Pielęgnacja skóry z przebarwieniami jest długotrwała - nie warto zatem ograniczać się w tym aspekcie. Filtr powinien mieć przynajmniej faktor 50+ i jak najwyższy współczynnik PPD,
  • dbać o regularne stosowanie filtrów - nie wystarczy nałożyć ich raz, np. przed wyjściem na plażę lub miasto! Mało kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że filtry (aby utrzymać ich działanie) powinny być stosowane przynajmniej co 2-3 godziny. 

W powyższym artykule opowiedzieliśmy o to, jak dbać o cerę z przebarwieniami. Odpowiednia pielęgnacja oraz kosmetyki to klucz do sukcesu. W walce z plamami pigmentacyjnymi (zwłaszcza tymi, które znajdują się w głębszych warstwach skóry) może również pomóc profesjonalne wyposażenie salonów kosmetycznych. Warto zatem przejrzeć ofertę pobliskich centrów urody. 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas