Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak poprawić jakość życia pacjentów chorych na fibromialgię?

Według raportu Europejskiego Instytutu Zdrowia i pomocy społecznej około 42% pacjentów korzystających z farmakoterapii poszukuje terapii uzupełniających.

Leczenie fibromialgii jest objawowe, a przyczyna tej choroby jest nieznana. Ma ono na celu przede wszystkim zmniejszenie  bólu, zmęczenia, poprawę jakości snu i polepszenie samopoczucia psychicznego.

Kontrasty Therapy Cool przynoszą ulgę chorym

W Hiszpanii  ACAF (Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Fibromialgią) przeprowadziło badanie pilotażowe  chorych na fibromiaglię, których poddano terapii kontrastami Therapy Cool.

Badanie miało na celu sprawdzenie,  czy po zabiegach nastąpi złagodzenie objawów i polepszenie funkcjonowania w sferze osobistej, rodzinnej i zawodowej osób cierpiących na FM.

U wszystkich pacjentów poddanym  zabiegom Therapy Cool odnotowano postępujący spadek bólu, poprawę nastroju i jakości snu.  

Co to jest Therapy Cool?

Therapy Cool to opatentowane urządzenie wykorzystujące aplikację kontrastów termicznych. Podczas zabiegu ciało owinięte jest w kombinezon, przez który przepływa naprzemiennie ciepły i zimny płyn.

Zabieg przynosi szereg korzyści osobom zdrowym pragnącym poprawić swój wygląd od strony estetycznej oraz jest pomocny w przypadku zespołu przewlekłego zmęczenia i zabiegów na układ mięśniowo-szkieletowy, takich  jak kontuzje. 

Terapia Kontrastami Therapy Cool działanie

Stymulacja organizmu za pomocą zimna i ciepła pobudza układ odpornościowy i zwiększa krążenie krwi w organizmie. Zabieg  Therapy Cool zwiększa liczbę białych krwinek i pomaga wyeliminować toksyny oraz zwiększyć aktywność funkcjonowania wszystkich narządów.

Kontrasty termiczne zapewniają wzrost zawartości tlenu w komórkach,  stymulacją mózg, który reguluje ilość neuroprzekaźników, takich jak dopamina, adrenalina i serotonina.

Poziom neuroprzekaźników ma  wpływ na stan umysłu, a także na funkcje psychiczne, zachowanie i nastrój.

Ciepło uspokaja, odpręża ciało i działa na tkankę łączną, przyczyniając  się do złagodzenia sztywności  stawów i zwiększenia rozciągliwości tkanek. Kontrasty  łagodzą ból i zmniejszają skurcze mięśni.

Połączenie zimna i ciepła powoduje poprawę ruchomości stawów, szybciej niż w przypadku działania samego ciepła, zmniejsza stany zapalne, obrzęki, ból i działa relaksująco na mięśnie szkieletowe zwalczające ich przykurcze i zmęczenie.

Jest także środkiem antystresowym, antydepresyjnym i  relaksującym, gdyż pomaga uwalniać  endorfiny.

Pacjenci poddani serii zabiegów  jako pierwszą korzyść wskazali uczucie relaksacji, poprawy nastroju i polepszenia samooceny. Ponadto potwierdzili, że  ból był lżejszy lub nieodczuwalny. 

Konkluzja ACAF

Stowarzyszenie Osób Dotkniętych Fibromialgią w El Vendrell w Hiszapnii wykonało test pilotażowy, który  miał na celu zweryfikowanie skuteczności kontrastów w terapiach przeciwbólowych, bezsenności, depresji i innych objawów wywodzących się z fibromialgii. Testom poddano grupę kobiet w wieku  37 do 67 lat z historią choroby od 5 lat do  31 lat.

Przed i po zabiegach pacjenci wypełnili kwestionariusz oceny wpływu fibromialgii  na jakość życia (FIQ). W teście osoby były  poddawane 8 zabiegom  Therapy Cool. Każda sesja trwa 48 minut, podczas których zastosowano 3 kontrasty termiczne.

Badanie ewidentnie dowiodło terapeutycznej skuteczności Therapy Cool. Zabiegi kontrastami zmniejszyły wpływ choroby na życie pacjentów i  spowodowały znaczną poprawę w jakości ich życia.  

w tym artykule piszemy o:

THERAPY COOL - TERAPIA KONTRASTAMI
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas