Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jaki peeling do cery dojrzałej?

image

Starzenie się skóry to proces naturalny - pierwsze zmarszczki, czy też przebarwienia dostrzegalne są już po 25 roku życia. Jaki peeling do cery dojrzałej wybrać, aby wesprzeć skórę, zadbać o jej odpowiednie oczyszczenie, a tym samym jak najdłużej cieszyć się jej młodzieńczym wyglądem? W poniższym artykule przedstawimy kilka propozycji.

Wymagania cery dojrzałej

Peeling do cery dojrzałej, podobnie jak regularne nawilżanie oraz odżywianie skóry (zwłaszcza po trzydziestym roku życia) to podstawowe elementy pielęgnacji, o których w szczególności należy pamiętać. Pierwszymi oznakami wołania o pomoc, jakie może wysłać nam nasza skóra, są:

  • pierwsze zmarszczki,
  • utrata jędrności,
  • widoczne przebarwienia,
  • wysuszona skóra,
  • zrogowaciały naskórek oraz zaskórniki.

W takich sytuacjach peeling do cery dojrzałej jest czymś fundamentalnym. Dzięki niemu nie tylko pozbywamy się martwego naskórka i zanieczyszczeń, ale i przygotowujemy skórę przed dalszą pielęgnacją. Przez oczyszczoną skórę przenika dużo więcej składników odżywczych (dostarczanych dzięki kosmetykom), które przedostają się także w głębsze partie tkanki.

Jeżeli chodzi o to, jaki peeling do cery dojrzałej wybrać, warto w tym temacie zasięgnąć rady doświadczonego kosmetologa - niektóre metody są ogólnodostępne i można je stosować samodzielnie w domu. Są jednak i peelingi do cery dojrzałej, które posiadają pewne przeciwwskazania, o których należy pamiętać

Peeling enzymatyczny

W poszukiwaniu dogłębnego oczyszczenia można między innymi zdecydować się na peeling enzymatyczny do cery dojrzałej. W przeciwieństwie do innych, ziarnistych peelingów, nie oczyszcza on skóry w sposób mechaniczny (poprzez ścieranie), ale wnika w martwe komórki naskórka i je rozpuszcza, doprowadzając tym samym do ich złuszczenia.

Sekret peelingu enzymatycznego do cery dojrzałej tkwi w składnikach, z których jest on stworzony - mowa tu o specjalnych enzymach (mogą one być owocowe lub ziołowe). Dzięki temu, że peeling enzymatyczny nie posiada ziarnistych drobinek i wykorzystywany jest w formie maseczki, świetnie sprawdzi się dla osób z wrażliwą cerą, pełną niedoskonałości. Oczywiście peeling enzymatyczny do cery dojrzałej można wykonać samodzielnie w domu, ale i w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym.

image


Peeling wodorowy

Jeżeli chodzi o dogłębne, bezbolesne oraz bezinwazyjne oczyszczenie cery, na które można się zdecydować w gabinetach kosmetologicznych, to peeling wodorowy dla cery dojrzałej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Polega on na:

  • wprowadzeniu w tkankę cząsteczek aktywnego wodoru (podczas tego procesu wykorzystywana jest woda pod zwiększonym ciśnieniem), które skutecznie eliminują wolne rodniki. Dodatkowym działaniem jest tutaj efekt liftingujący.

Peeling kawitacyjny

Poza peelingiem enzymatycznym do cery dojrzałej oraz wodorowym można również rozważyć peeling kawitacyjny, podczas którego wykorzystywane jest zjawisko kawitacji. Polega ono na niczym innym, jak na szybkim przejściu cieczy w gaz pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Na skutek tego:

  • martwe komórki naskórka zostają rozbite,
  • odblokowują się pory,
  • zmarszczki zostają spłycone, a skóra dotleniona,
  • zostaje poprawiony przepływ krwi oraz limfy.

O całym zabiegu szczegółowo pisaliśmy w innym artykule, z którym zachęcamy się zapoznać: Peeling kawitacyjny - co to jest, dla kogo i na czym polega?

To, jaki peeling do cery dojrzałej wybrać, ustala się indywidualnie z każdą osobą - biorąc pod uwagę jej oczekiwania, a także wszelkie zalecenia oraz zastrzeżenia. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą Abacosun, w której znajduje się profesjonalne wyposażenie salonów kosmetycznych, a także kosmetyki, z którymi można poszerzyć ofertę świadczonych usług.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas