Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jaki wybrać sposób na zamykanie naczynek krwionośnych

image

Kiedy pojawiają się rozszerzone naczynka?

Często w reklamach słyszymy o skórze naczynkowej. Czym jednak ona jest? To popękane, szkarłatne i mało estetyczne żyłki pojawiające się na naszej twarzy lub nogach. Próbujemy za wszelką cenę je ukryć, jednak nie wszystkie rozwiązania są dla nas dobre.

W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków pozwalających złagodzić nieprzyjemny defekt, jednak warto przyjrzeć się bliżej problemowi i poznać jego przyczynę, by wybrać metodę, która pozwoli na ich redukcję - raz na zawsze!

Pękające naczynka są następstwem zmniejszenia elastyczności naczyń krwionośnych. Ich ścianki stają się coraz cieńsze, przez co pękają. Nieprzyjemne „pajączki” ukazują się na różnych partiach skóry, i wraz z wiekiem, są coraz bardziej widoczne.

Przyczyny pękających naczynek bywają różne: od zmian hormonalnych (np. zachodzących w trakcie ciąży czy dojrzewania), genetyki, czyli dziedziczenia w rodzinie tej przypadłości, po pogodę – ponieważ wysokie i bardzo niskie temperatury sprzyjają temu schorzeniu.

Dobry makijaż pozwoli na zakrycie defektów skórnych, jednak będzie to rozwiązanie tymczasowe. Jaka więc będzie najlepsza metoda zamykanie naczynek?

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Jeśli problem pękających naczynek jest duży, a my pragniemy zadziałać od wewnątrz organizmu, jedną z idealnych metod będzie laserowe zamykanie naczynek.

Sam zabieg polega na podgrzaniu krwi za pomocą lasera w rozszerzonym naczynku do odpowiedniej temperatury, która spowoduje obkurczanie ścianek, a w efekcie zamknięcie naczynka. Bardzo ważne jest, by promień lasera, po odpowiednim ustawieniu, znacząco podgrzał krew, a nie skórę. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zabieg, warto znaleźć klinikę cieszącą się dobrymi opiniami i zaufaniem klientów.

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg jest dość szybki i bezinwazyjny. Powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem, by ustalić rodzaj i wielkość przebarwień. Po wprowadzeniu danych do systemu, warto wykonać tzw. próbę lasera – sprawdzając, czy wybrane parametry są odpowiednie dla pacjenta.

Na około miesiąc przed zabiegiem należy także zrezygnować z kosmetyków i preparatów zawierających pochodne witaminy A, kwasów, oraz zrezygnować z silnych zabiegów na skórę, jak np. mikrodermabrazja czy głęboki peeling.

Jak przebiega ten zabieg

Sama sesja trwa od 15 do 45 minut (w zależności od wielkości obszaru i rodzaju przebarwień) i polega na emitowaniu przez laser wiązki, która podgrzewa krew w naczynkach. Skóra pacjenta zostaje wcześniej dokładnie oczyszczona. Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, jednak pacjent może w trakcie zabiegu czuć delikatne szczypanie i mrowienie. Dla lepszej ochrony przed promieniem lasera, w trakcie zabiegu laserowego zamykania naczynek, pacjent otrzymuje osłonki na oczy.

Dla kogo jest wskazany ten zabieg

Laserowe zamykanie naczynek wskazane jest dla wszystkich osób, które obserwują u siebie trwałe przebarwienia w postaci czerwonych i fioletowych pajączków na skórze (najczęściej pojawiających się w okolicach twarzy i nóg). Nie w każdej sytuacji jednak pacjentowi od razu będzie wskazany zabieg, dlatego warto udać się na konsultację lekarską, na której specjalista doradzi najlepszą metodę zamykania naczynek.

Zasady po zabiegu

Jeśli już zdecydowaliśmy się na laserowe zamykanie naczynek, warto zachować pewne zasady obowiązujące po zabiegu. Są one dość obszerne, ale powodzenie sesji zależy od ich przestrzegania.

Po zabiegu laserowego zamykania naczynek:

  • Powinniśmy nie narażać skóry na promienie słoneczne (UV) przez minimum 4 tygodnie.
  • Powinniśmy zrezygnować z dużego wysiłku fizycznego oraz korzystania z sauny przez pierwsze 5 dni po zabiegu (a najlepiej jeszcze dłużej).
  • Skórę, po zabiegu, należy nawilżać kremem kilka razy dziennie.
  • Czasami, po zabiegu, należy stosować dodatkową maść z antybiotykiem.

Należy także ostrożnie dobierać kosmetyki, (np. nie stosować toników na bazie alkoholu, unikać mydła) oraz powstrzymać się od wykonywania peelingu.

Laserowe zamykanie naczynek – spodziewane efekty

Laserowe zamykanie naczynek może dać trwałe efekty, dlatego jest tak chętnie wybieranym zabiegiem. Pierwsze rezultaty widać już po pierwszym zabiegu, jednak aby efekt utrzymał się na stałe – należy ustalić indywidualnie z lekarzem ilość potrzebnych sesji. Dużo zależało będzie także od samego pacjenta i jego postępowania po zabiegu: dostosowania się do zasad i wyeliminowania niezdrowych nałogów, jak np. palenie papierosów.

Jak jest najlepsza metoda zamykania naczynek krwionośnych?

Istnieje kilka metod zamykania naczyń krwionośnych, a są to m.in.:

  • Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych – które szczegółowo omówiliśmy w artykule.
  • Metoda IPL – metoda ta jest zbliżona do wyżej opisanego zabiegu laserowego zamykania naczynek. W tym wypadku jednak, naświetlenie odbywa się za pomocą wiązki światła o innej technologii. Energia emitowana podczas zabiegu pochłaniana jest przez hemoglobinę, co skutkuje podniesieniem temperatury krwi, a co za tym idzie do koagulacji i zamknięcia naczynka. Efekty widoczne są dopiero po przeprowadzeniu całej serii zabiegów.
  • Krioterapia – do zamykania naczynek krwionośnych często stosowana jest także ta metoda. Polega ona na zgoła odmiennej technice a mianowicie wykorzystaniu niskich temperatur na ograniczonym wycinku skóry. Do zabiegu stosuje się ciekły azot lub podtlenek azotu, które powodują gwałtowne skurczenie naczyń krwionośnych i zniszczenie tkanki, a następnie odbudowania ściany.
  • Zamykanie naczynek za pomocą fali radiowej – metoda ta stosuje ultraszybkie fale radiowe, które w prawie nieinwazyjny sposób niszczą strukturę drobnych rozszerzonych naczynek. Długość zabiegu trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, a pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a zalecenia po jego wykonaniu są mniej restrykcyjne niż w przypadku laserowego zamykania naczynek.

Jakie urządzenie do zamykania naczynek warto wybrać?

Decydując się na którykolwiek z zabiegów zamykania naczynek, warto sprawdzić wyposażenie gabinetu, który wybraliśmy. Sprzęt, którym będzie wykonywany zabieg powinien być bezawaryjny i posiadać wszelkie atesty.

W przypadku zamykania naczynek za pomocą fali radiowej, jednym z takich urządzeń będzie z pewnością LAMPROBE - RADIOTERMOLIZA ZMIAN SKÓRNYCH. Urządzenie to świetnie nadaje się do wykonywania bezinwazyjnej mikrochirurgii zmian skórnych wykorzystującej efektywną technologię fal radiowych. Radiotermoliza zmian skórnych daje natychmiastowe efekty i jest skuteczna w zamykaniu naczynek krwionośnych, a także w usuwaniu włókniaków i brodawek.

A jeśli klient lub personel sam chciałby skonsultować rodzaj urządzenia i jego efektywność, warto skontaktować z kliniką urody lub hurtownią i dopytać o wszelkie szczegóły.

Domowe sposoby na pękające naczynka

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na którykolwiek z zabiegów, możemy także spróbować domowych sposobów na zamykanie naczyń krwionośnych. Będzie to m.in. stosowanie odpowiednich kosmetyków (w szczególności kremów), zawierających w składzie witaminy K i C oraz escynę czy ekstrakt z ruszczyka. Niestety, kosmetyki te nie dadzą zadowalających efektów na trwale uszkodzone naczynka.

Co jeść, żeby wzmocnić naczynka?

W walce z pękającymi naczynkami może pomóc nam odpowiednia dieta. Bardzo ważne jest zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce tego schorzenia, by w naszym menu pojawiły się produkty wzbogacone w witaminy C, K,E czy PP.

Należą do nich m.in.:

  • papryka, pomidory, brokuły (witamina C),
  • kapusta, awokado, jogurty czy sery (witamina K),
  • oleje roślinne, migdały, oleje roślinne (witamina E),
  • wątróbka, ryby, jaja, mleko (witamina PP).

Nie zapominajmy także o obecności najważniejszych minerałów jak selen, miedź czy cynk. W dużym skrócie, produkty te sprawią, że ścianki naczyń krwionośnych będą mniej podatne na osłabienie i pękanie.

Dla osób z cerą naczynkową zdecydowanie odradza się stosowania ostrych przypraw jak: chili, pieprz czy nawet kurkumy, oraz rozgrzewających potraw i napojów.

w tym artykule piszemy o:

LAMPROBE - RADIOTERMOLIZA ZMIAN SKÓRNYCH
32700,00 zł
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas