Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jakie efekty daje nam elektrostymulacja

image

Wielu z nas marzy o idealnej sylwetce i pięknie wyrzeźbionych mięśniach, jednak na co dzień w zabieganym świecie nie zawsze znajdujemy czas na regularne ćwiczenia i godziny spędzone na siłowni. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi szeroko pojętej medycyny estetycznej, które pozwalają na osiągnięcie wspaniałych efektów w nieinwazyjny sposób. Jednym z takich sposobów modelowania sylwetki jest z pewnością elektrostymulacja mięśni. Do elektrostymulacji często wykorzystywane są prądy TENS lub EMS. Zabieg elektrostymulacji świetne rozwiązanie także w przypadku problematycznych partii ciała, na które nie działają tradycyjne metody odchudzania. To nowoczesna metoda, która cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród zapalonych sportowców (jako uzupełnienie treningu), jak i osób, które na co dzień nie mają czasu na wielogodzinne sesje na siłowni. Czym jest elektrostymulacja, komu w szczególności się ją poleca i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania, przeczytacie w tym artykule.

Czym jest elektrostymulacja?

W tradycyjnym podejściu do modelowania sylwetki stawiamy na treningi sportowe. W trakcie ćwiczeń fizycznych mięśnie wykonują skurcze, co w bardzo dużym skrócie powoduje utratę tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie sylwetki, a także poprawę wydolności. Oczywiście, w zależności od rodzaju ćwiczeń, w taki trening można angażować kilka lub nawet kilkanaście partii ciała, jednak efekty nie pojawiają się od razu. Elektryczna stymulacja mięśni (EMS) wykorzystuje natomiast do osiągnięcia tego samego rezultatu impulsy elektryczne. To one, w dostosowanym do pacjenta stężeniu, wywołują skurcze mięśni.

Elektrostymulacja w modelowaniu sylwetki – na czym polega zabieg?

Zabieg elektrostymulacji mięśni przeprowadzany jest przy użyciu specjalnej aparatury. Często są to kombajny kosmetyczne, łączące w sobie nie tylko prądy EMS (od ang. Electrical Muscle Stimulation), ale także takie technologie jak Hi-EMT lub fale radiowe, pozwalające na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Podstawową zasadą elektrostymulacji mięśni jest dostarczenie impulsów elektrycznych do mięśni za pomocą elektrod umieszczonych na skórze w pobliżu obszaru, który ma zostać pobudzony. Impulsy te naśladują sygnały elektryczne generowane przez układ nerwowy, które powodują skurcze mięśni. Elektrostymulacja jest stosowana zarówno przez osoby, które nie wykonują na co dzień żadnych ćwiczeń, jak i przez te, które regularnie uprawiają sport i chcą wspomagać swój trening.

Jakie efekty przynosi elektrostymulacja

Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych, a przy tym nieinwazyjnych metod modelowania sylwetki dająca znakomite rezultaty! Można stosować ją na wszystkich częściach ciała, a widoczne efekty po zabiegu to m.in.:

  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Redukcja cellulitu
  • Ogólna poprawa wyglądu sylwetki
  • Przyspieszenie produkcji kolagenu i elastyny
  • Poprawa dotlenienia skóry

Efekty widoczne po zabiegu to nie tylko szczuplejsza sylwetka, ale także znacznie gładsza i zdrowsza skóra. Trzeba jednak pamiętać, że najlepsze efekty elektrostymulacja mięśni przynosi w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą. Kluczowym czynnikiem (podobnie jak w treningu klasycznym) jest także systematyczność i regularność wykonywanych zabiegów.

Kiedy widać pierwsze efekty elektrostymulacji i ile zabiegów należy wykonać?

Zabieg elektrostymulacji daje widoczne efekty już po pierwszej sesji. Klienci salonów urody mogą zauważyć takie rezultaty jak np. zmniejszenie cellulitu czy ujędrnienie ciała. Oczywiście szybkość działania jest uzależniona od indywidualnych czynników, takich jak fakt, czy klient kliniki medycyny estetycznej posiada duży nadmiar tkanki tłuszczowej, czy uprawia dodatkowo sport lub utrzymuje zdrową dietę. Niezależnie od czynników indywidualnych – jak już wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie – do pełnego sukcesu potrzebna jest jednak regularność. Widoczne i trwałe efekty zabiegu osiągniemy po około 2-4 tygodniach, przy regularnym uczęszczaniu na zabiegi. Sama elektrostymulacja mięśni nie jest czasochłonna (w zależności od partii ciała trwa od 15 do 30 minut) – jednak dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki powinna być powtarzana co 2-3 dni. Dla osiągnięcia widocznych i zadowalających efektów zaleca się ok. 10 serii.

Dla kogo wskazane są zabiegi elektrostymulacji

Zabieg elektrostymulacji polecany jest osobom, które pragną schudnąć, ale z przyczyn zdrowotnych lub czasowych nie mogą pozwolić sobie na codzienne wielogodzinne treningi. Jest to doskonała alternatywa także dla osób osłabionych i po przebytych chorobach – które chcą wzmocnić mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę. Metoda ta doskonale sprawdza się także dla osób, które mają problem ze zrzuceniem wagi, jednak tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Elektrostymulacja mięśni – przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że zabieg jest nieinwazyjny i można stosować go na wszystkich obszarach ciała, to istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich np. ciąża oraz okres karmienia piersią, choroby serca, rozrusznik serca, choroby nowotworowe, choroby nerek i wątroby oraz, a także posiadanie blisko obszaru poddawanego zabiegowi metalowych elementów, jak np. implanty, , ale także biżuteria (np. kolczyk w pępku).

Elektrostymulacja mięśni – podsumowanie

Podsumowując, zabieg elektrostymulacji mięśni to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących wymodelować sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie. Dzięki temu, że jest to nieinwazyjny i stosunkowo krótki zabieg – coraz chętniej wybierany jest pośród usług gabinetów kosmetycznych i klinik urody. Przy regularnych zabiegach metoda ta daje wspaniałe efekty i oszczędza wielu godzin spędzonych na siłowni. Może być także doskonałym uzupełnieniem treningów dla osób aktywnych sportowo. Warto pamiętać, że elektrostymulacja mięśni najlepsze rezultaty daje w połączeniu ze zdrową dietą i aktywnym trybem życia.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas