Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Laser diodowy a IPL - jaka jest różnica? Co jest skuteczniejsze?

image

Laser diodowy - charakterystyka 

Laser diodowy a IPL? Czym różnią się między sobą przeprowadzane dzięki tym urządzeniom zabiegi? Na który z nich warto się zdecydować? Aby odpowiedzieć na te pytania wypada dokładniej przyjrzeć się obu tym technikom. 

Laser diodowy to urządzenie:

  • generujące wiązki promieni o określonej długości (w przypadku lasera trzywiązkowego może to być 755 nm, 808 nm i 1064 nm),
  • bezpieczne w stosowaniu. Emitowane przez urządzenie wiązki oddziałują jedynie na mieszki włosowe, a dokładnie na znajdującą się w nich melaninę. Dzięki temu nie trzeba obawiać się żadnych podrażnień, czy też oparzeń skóry, 
  • oddziałujące bezpośrednio na mieszki włosowe, w efekcie doprowadzając do ich trwałego uszkodzenia.

Co jeszcze warto wiedzieć o laserze diodowym, porównując go z IPL? Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że tego typu sprzęt kosmetyczny może być używany na bardzo wrażliwej skórze, jak i na jasnych oraz ciemnych włosach. Specjaliści przeprowadzając zabiegi mogą wykorzystywać urządzenie w sposób stęplowy lub też in motion - drugi z wariantów stosowany jest w przypadku dużych powierzchni skóry, poddawanych zabiegowi. Mowa tu między innymi o plecach, czy też nogach.

Rozważając to, czy laser diodowy jest lepszy od IPL, trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że trwałe efekty można uzyskać dopiero po kilku zabiegach - ich ilość dobierana jest indywidualnie.

IPL - jak działa i czym się charakteryzuje? 

IPL a laser diodowy - w przeciwieństwie do drugiego rozwiązania, technologia IPL wykorzystująca lampę ksenonową (z ang. Intensive Pulse Light) opiera się na emitowaniu fal o różnych długościach, które również oddziałują na barwnik, znajdujący się w mieszkach włosowych. Proces ten jest jednak dużo słabszy i nie prowadzi do trwałego uszkodzenia cebulki, a raczej jej osłabienia. Nie oznacza to jednak, że technologia IPL jest mniej przydatna! 

Urządzenie IPL, dzięki licznym filtrom, sprawdza się na wielu polach:

  • znacznie osłabia cebulki włosowe, które po odrastaniu są cieńsze oraz mniej widoczne,
  • wykorzystywane jest ono również podczas zabiegów zwalczających trądzik,
  • skutecznie obkurcza naczynka. Z jego pomocą można również wykonać fotoodmładzanie.

Światłoterapia IPL do twarzy, mimo słabszego działania, cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i pośród klientów indywidualnych. Urządzenia, dzięki którym się ją przeprowadza, są proste w obsłudze, dlatego też niektóre modele nadają się do indywidualnego stosowania - bez konieczności odwiedzania gabinetu kosmetycznego. 

image

Na jaki zabieg lepiej się zdecydować? 

Depilacja IPL czy laser diodowy? Co jest lepsze? Każda z tych technologii ma swoje plusy, jak i minusy. Dokonując wyboru należy jednak pamiętać o tym, że:

  • laser diodowy - jest dużo bardziej skuteczny, jeżeli chodzi o epilację. Dzięki emisji fal o jednakowej długości oddziałuje on również na cebulki włosów, pozostawiając sąsiadujące tkanki nietknięte,
  • światło impulsywne IPL - technologia ta, w przeciwieństwie do lasera diodowego, nie ma tak dużej skuteczności. Ma ona jednak szerokie zastosowanie, co z pewnością docenią salony kosmetyczne, chcące poszerzyć swoją ofertę. 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas