Laser diodowy to urządzenie:
- generujące wiązki promieni o określonej długości (w przypadku lasera trzywiązkowego może to być 755 nm, 808 nm i 1064 nm),
- bezpieczne w stosowaniu. Emitowane przez urządzenie wiązki oddziałują jedynie na mieszki włosowe, a dokładnie na znajdującą się w nich melaninę. Dzięki temu nie trzeba obawiać się żadnych podrażnień, czy też oparzeń skóry,
- oddziałujące bezpośrednio na mieszki włosowe, w efekcie doprowadzając do ich trwałego uszkodzenia.
Co jeszcze warto wiedzieć o laserze diodowym, porównując go z IPL? Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że tego typu sprzęt kosmetyczny może być używany na bardzo wrażliwej skórze, jak i na jasnych oraz ciemnych włosach. Specjaliści przeprowadzając zabiegi mogą wykorzystywać urządzenie w sposób stęplowy lub też in motion – drugi z wariantów stosowany jest w przypadku dużych powierzchni skóry, poddawanych zabiegowi. Mowa tu między innymi o plecach, czy też nogach.
Rozważając to, czy laser diodowy jest lepszy od IPL, trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że trwałe efekty można uzyskać dopiero po kilku zabiegach – ich ilość dobierana jest indywidualnie.
IPL – jak działa i czym się charakteryzuje?
IPL a laser diodowy – w przeciwieństwie do drugiego rozwiązania, technologia IPL wykorzystująca lampę ksenonową (z ang. Intensive Pulse Light) opiera się na emitowaniu fal o różnych długościach, które również oddziałują na barwnik, znajdujący się w mieszkach włosowych. Proces ten jest jednak dużo słabszy i nie prowadzi do trwałego uszkodzenia cebulki, a raczej jej osłabienia. Nie oznacza to jednak, że technologia IPL jest mniej przydatna!
Urządzenie IPL, dzięki licznym filtrom, sprawdza się na wielu polach:
- znacznie osłabia cebulki włosowe, które po odrastaniu są cieńsze oraz mniej widoczne,
- wykorzystywane jest ono również podczas zabiegów zwalczających trądzik,
- skutecznie obkurcza naczynka. Z jego pomocą można również wykonać fotoodmładzanie.
Światłoterapia IPL do twarzy, mimo słabszego działania, cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i pośród klientów indywidualnych. Urządzenia, dzięki którym się ją przeprowadza, są proste w obsłudze, dlatego też niektóre modele nadają się do indywidualnego stosowania– bez konieczności odwiedzania gabinetu kosmetycznego.