Abacosun logo
0
>
>
>
Cena
Marka kosmetyków

Laser kosmetyczny

sortuj
Domyślnie
  • Domyślnie
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego salonu urody są lasery do usuwania owłosienia. Urządzenia posiadają programy przeznaczone do zabiegów na różne partie twarzy i ciała. Epilacja laserowa jest przeznaczona dla kobiet oraz mężczyzn. Najpopularniejszą propozycją z pewnością jest laser diodowy, który wykorzystuje się przede wszystkim do epilacji. Inną popularną technologią jest laser Q Switch. Jest on przeznaczony do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego Black Doll. Lasery typu soft emitujące wiązkę światła 940nm są stosowane w aparatach wyszczuplających i stymulują proces lipolizy. Nasi doradcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego lasera.

89000,00 zł
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Laser Ice Touch zapewnia maksimum skuteczność dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii.
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Najnowocześniejsze urządzenie do fotoepilacji i fotoodmładzania skóry. Zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem technologii Super Hair Removal (SHR) oraz metodą In Motion. Jest to sposób zapewniający szybką, skuteczną i komfortową epilację.
23500,00 zł
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Nowoczesny laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego. Dzięki dużej elastyczności w ustawieniu parametrów umożliwia wykonywanie specjalistycznych zabiegów laseroterapii w szerokim zakresie. Laser posiada dwie końcówki, o długości fali 1064 nm ( do pigmentu czarnego i niebieskiego) oraz 532nm ( do pigmentu czerwonego, różowego, purpurowego i brązowego). Intuicyjny interfejs ułatwia pracę operatora.

Wielu właścicieli salonów pragnie rozszerzyć swoją ofertę o tego typu usługi, jednak nie jest pewna, jaki sprzęt wybrać, oraz jak dokładnie działają lasery kosmetyczne i ile korzyści może płynąć z posiadania takiego aparatu w gabinecie kosmetycznym. Postaramy się zatem rozwiać wszelkie wątpliwości, omówić szczegółowo działanie laserów kosmetycznych, a także podpowiedzieć – na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu takiego urządzenia.

CZYM JEST LASER KOSMETYCZNY I W JAKIM CELU JEST STOSOWANY?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się lasery kosmetyczne, które pozwalają na wykonywanie bardzo wielu zabiegów – zaczynając od redukcji tkanki tłuszczowej czy cellulitu, kończąc na usuwaniu owłosienia. Aktualnie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego bez tego typu urządzeń. Wszystko dlatego, że charakteryzują się one wysoką skutecznością, dzięki czemu podnoszą prestiż salonu i przyciągają sporo klientów. Mimo tego, że lasery kosmetyczne mogą kojarzyć się z dość sporą inwazyjnością, to w rzeczywistości tego typu sprzęt kosmetyczny wcale taki nie jest. Tak naprawdę jego zastosowanie wiąże się z dużo krótszym czasem rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnych metod. Lasery kosmetyczne nieablacyjne są w pełni bezpieczne oraz nieinwazyjne, dlatego chętnie decydują się z nich skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragnący poprawić swój wygląd.

WŁAŚCIWOŚCI LASERÓW KOSMETYCZNYCH

Lasery kosmetyczne wyróżniają się kilkoma cechami, które umożliwiają wykorzystanie ich w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zaliczają się do nich: spójność wiązki w czasie i przestrzeni, monochromatyczność, czyli znikoma rozbieżność spektralna linii emisji oraz równoległość, ułatwiająca układom optycznym skupienie wiązki świetlnej. Działaniu tego typu urządzeń nieodłącznie towarzyszy odbicie światła i jego rozproszenie, transmisja, a także częściowe lub całkowite pochłonięcie.

Mówiąc prościej: lasery kosmetyczne działają bezpiecznie, pozwalając na skupienie energii na małej powierzchni, co jest istotne przy celowaniu w konkretne obszary skóry, a także mogą być dostosowane do celowego działania na konkretne obszary skóry, minimalizując uszkodzenia skóry zdrowej. Urządzenia te pozwalają na precyzyjne kontrolowanie parametrów takich jak długość fali świetlnej, czas trwania impulsu, energii i częstotliwości. Umożliwia to dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Użycie lasera kosmetycznego pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty, takie jak usunięcie naczynek, blizn czy rozstępów, zmian pigmentacyjnych, odmładzanie skóry, czy wyleczenie trądziku. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pokłada nadzieję w tego typu zabiegach.

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA I SKUTKI NIEPOŻĄDANE?

Choć lasery do usuwania owłosienia, jak i innego typu lasery kosmetyczne uważane są za bezpieczną metodę wykonywania zabiegów, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, przy których nie zaleca się ich stosowania.

Przede wszystkim zalicza się do nich ciąża i wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe. Laserów kosmetycznych nie powinno się też stosować w przypadku niektórych zmian zapalnych skóry, takich jak opryszczka, zaburzeń pracy gruczołów dokrewnych, czyli chorób tarczycy oraz nieustabilizowanej cukrzycy. Zabieg z wykorzystaniem laserów kosmetycznych, nie jest też odpowiedni dla osób z ostrą niewydolnością krążenia, nadwrażliwością na światło, stanami zapalnymi, objawiającymi się wysoką gorączką, czy zaburzeniami psychosomatycznymi. Jak się okazuje, po ich zastosowaniu mogą pojawić się niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych zalicza się zaczerwienienie twarzy, obrzęki w miejscach poddanych zabiegom, rumień czy też zasinienie i swędzenie. Wszystkie objawy powinny jednak błyskawicznie minąć. Z tego względu lasery kosmetyczne zaliczane są do najmniej inwazyjnych rodzajów kuracji.

NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE LASERÓW KOSMETYCZNYCH

Aktualnie lasery kosmetyczne można podzielić na kilka rodzajów, zróżnicowanych pod względem źródła światła, jakie wykorzystuje urządzenie podczas interakcji między światłem a tkanką.

Nakierowując sprzęt na skórę, może na nią oddziaływać na bardzo różne sposoby. W dużej mierze zależy to od czułości komórek barwnikowych w danej tkance. Z tego względu zawsze należy dbać o to, aby laser kosmetyczny był odpowiednio dopasowany, dzięki czemu działa skutecznie, a przy tym nie powoduje żadnych uszkodzeń. Najpopularniejszą propozycją z pewnością jest laser diodowy, którego źródłem jest półprzewodnik, a konkretnie dioda. Wykorzystuje się go głównie do zabiegów usuwania owłosienia. Oprócz tego typu lasera do usuwania owłosienia wyróżnia się również laser Q-Switch. Dzięki niemu można wykonać peeling węglowy, który wygładza powierzchnię blizn, a także likwiduje zmarszczki, nierówności skóry i zmiany barwnikowe. Laser ten jest także stosowany do usuwania tatuaży i makijażu permanentnego.

JAKIE CECHY POWINIEN POSIADAĆ DOBRY LASER KOSMETYCZNY

Dobry laser kosmetyczny powinien spełniać szereg istotnych cech, aby zapewnić skuteczność, bezpieczeństwo i wysoką jakość zabiegów. Oto kluczowe cechy, które powinien posiadać dobry laser kosmetyczny:

  • Chłodzenie: Na wartość dobrego lasera ma wpływ system chłodzenia, który pozwala na optymalną pracę urządzenia i wydajność oraz żywotność głowicy. Zaawansowane chłodzenie zwiększa także komfort podczas zabiegów.
  • Dokładność i precyzja: Wysoka precyzja w dostarczaniu energii świetlnej do docelowego obszaru jest kluczowa dla osiągnięcia pożądanych rezultatów i minimalizowania ryzyka uszkodzeń skóry.
  • Regulacja parametrów: Dobry laser kosmetyczny powinien umożliwiać precyzyjne dostosowanie parametrów takich jak długość fali świetlnej, energia, czas trwania impulsu czy częstotliwość. To pozwala na indywidualne dostosowanie zabiegu do różnych typów skóry i potrzeb pacjenta.
  • Bezpieczeństwo: Laser kosmetyczny powinien być zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie pacjenta. Zastosowanie odpowiednich systemów chłodzenia skóry i monitorowania oraz mechanizmów ochronnych minimalizuje ryzyko poparzeń i uszkodzeń.
  • Certyfikacje i zgodność: Dobry laser kosmetyczny powinien spełniać odpowiednie standardy i posiadać certyfikacje, które potwierdzają jego jakość i zgodność z regulacjami.

ILE KOSZTUJE LASER KOSMETYCZNY

Cena laserów kosmetycznych może znacząco się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak rodzaj lasera, technologia, system chłodzenia, marka, moc, jakość oraz region, w którym dokonywany jest zakupu. Na ogół ceny laserów kosmetycznych mogą się wahać od kilkudziesięciu tysięcy wzwyż.

Ważne jest zatem, aby swój wybór skonsultować np. z pracownikami hurtowni kosmetycznej. W naszym sklepie Abacosun można znaleźć szeroki asortyment laserów kosmetycznych, w szczególności natomiast polecamy:

  • LASER DIODOWY ICE TOUCH – który idealnie sprawdzi się w epilacji. Efektywność, bezpieczeństwo i praktyczność lasera potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w Hiszpanii.
  • Qmedin S - laser Q-switch – to z kolei nowoczesny laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego.

W sklepie Abacosun chętnie doradzimy, jaki sprzęt będzie odpowiedni do państwa gabinetu. Uwzględnimy wszystkie oczekiwania, tak aby laser kosmetyczny spełniał wszystkie wymogi i mieścił się w zakładanym budżecie. Warto również rozważyć cenę zakupu w porównaniu z korzyściami, jakie laser kosmetyczny przyniesie właścicielowi gabinetu kosmetycznego.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas