Abacosun logo
0
>
>
>
Cena
Marka kosmetyków

Laser kosmetyczny

sortuj
Domyślnie
  • Domyślnie
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego salonu urody są lasery do usuwania owłosienia. Urządzenia posiadają programy przeznaczone do zabiegów na różne partie twarzy i ciała. Epilacja laserowa jest przeznaczona dla kobiet oraz mężczyzn. Najpopularniejszą propozycją z pewnością jest laser diodowy, który wykorzystuje się przede wszystkim do epilacji. Inną popularną technologią jest laser Q Switch. Jest on przeznaczony do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego Black Doll. Lasery typu soft emitujące wiązkę światła 940nm są stosowane w aparatach wyszczuplających i stymulują proces lipolizy. Nasi doradcy pomogą Ci w doborze odpowiedniego lasera.

i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Najnowocześniejsze urządzenie do fotoepilacji i fotoodmładzania skóry. Zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem technologii Super Hair Removal (SHR) oraz metodą In Motion. Jest to sposób zapewniający szybką, skuteczną i komfortową epilację.
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Nowoczesny laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego. Dzięki dużej elastyczności w ustawieniu parametrów umożliwia wykonywanie specjalistycznych zabiegów laseroterapii w szerokim zakresie. Laser posiada dwie końcówki, o długości fali 1064 nm ( do pigmentu czarnego i niebieskiego) oraz 532nm ( do pigmentu czerwonego, różowego, purpurowego i brązowego). Intuicyjny interfejs ułatwia pracę operatora.
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Laser do epilacji łączący działanie lasera diodowego, aleksandrytowego i ND-YAG zapewniając skuteczność i bezpieczeństwo. Emisja wiązek światła o trzech długościach fal pozwala wykonać zabiegi dla różnych typów włosów. Epilacja Tri Lite jest przeznaczona dla osób o fototypie skóry I-IV według klasyfikacji Fitzpatricka.

CZYM JEST LASER KOSMETYCZNY I W JAKIM CELU JEST STOSOWANY?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się lasery kosmetyczne, służące między innymi do usuwania owłosienia. Aktualnie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie gabinetu kosmetycznego bez tego typu urządzeń. Wszystko dlatego, że charakteryzują się one wysoką skutecznością, dzięki czemu podnoszą prestiż salonu i przyciągają sporo klientów. Mimo tego, że lasery IPL, SHR kojarzą się z dość sporą inwazyjnością, to w rzeczywistości tego typu sprzęt kosmetyczny wcale taki nie jest. Tak naprawdę jego zastosowanie wiąże się z dużo krótszym czasem rekonwalescencji niż w przypadku tradycyjnych metod. Lasery do usuwania owłosienia i nie tylko są w pełni bezpieczne oraz nieinwazyjne, dlatego chętnie decydują się z nich skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pragnący poprawić swój wygląd. Mimo że każdy laser kosmetyczny ma swoje konkretne zastosowanie, to samo działanie opiera się na tej samej zasadzie, a konkretnie wiązkach światła o jednej długości fali, ale różnej mocy. Wychwytywane są one przez określone struktury skóry, co umożliwia poprawę wyglądu na kilku odmiennych płaszczyznach.

WŁAŚCIWOŚCI LASERÓW KOSMETYCZNYCH

Lasery kosmetyczne wyróżniają się trzema cechami, które umożliwiają wykorzystanie ich w medycynie estetycznej i kosmetologii. Zaliczają się do nich: spójność wiązki w czasie i przestrzeni, monochromatyczność, czyli znikoma rozbieżność spektralna linii emisji oraz równoległość, ułatwiająca układom optycznym skupienie wiązki świetlnej. Działaniu tego typu urządzeń nieodłącznie towarzyszy odbicie światła i jego rozproszenie, transmisja, a także częściowe lub całkowite pochłonięcie. Dzięki temu lasery kosmetyczne diodowy, IPL, SHR, Q switch i inne są w stanie wywołać fotochemiczne i biostymulacyjne reakcje skórne, prowadzące do zwiększenia syntezy DNA, wzrostu aktywności enzymów, stężenia hormonów, jak i poprawy mikrokrążenia we krwi. Wszystkie te procesy, zachodzące w organizmie, pozwalają osiągnąć rezultaty, takie jak usunięcie naczynek, blizn czy rozstępów, odmładzanie skóry, zmiany pigmentacyjne czy wyleczenie trądziku. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób pokłada nadzieję w laserach kosmetycznych. 

NAJPOPULARNIEJSZE RODZAJE LASERÓW KOSMETYCZNYCH

Aktualnie lasery kosmetyczne można podzielić na kilka rodzajów, zróżnicowanych pod względem źródła światła, jakie wykorzystuje urządzenie podczas interakcji między światłem a tkanką. Nakierowując sprzęt na skórę, może na nią oddziaływać na bardzo różne sposoby. W dużej mierze zależy to od czułości komórek barwnikowych w danej tkance. Z tego względu zawsze należy dbać o to, aby laser kosmetyczny był odpowiednio dopasowany, dzięki czemu działa skutecznie, a przy tym nie powoduje żadnych uszkodzeń. Najpopularniejszą propozycją z pewnością jest laser diodowy, którego źródłem jest półprzewodnik, a konkretnie dioda. Wykorzystuje się go do zabiegów, takich jak trwałe usuwania owłosienia, leczenie trądziku i innych problemów dermatologicznych, zamykanie naczynek czy zwalczanie cellulitu. Oprócz tego typu lasera do usuwania owłosienia wyróżnia się również laser Q swtich. Dzięki niemu można wykonać peeling węglowy, który wygładza powierzchnię blizn, a także likwiduje zmarszczki, nierówności skóry i zmiany barwnikowe. Do przebarwień i usuwania tatuaży świetnie nada się laser rubinowy. Poza tym wyszczególnić da się też laser argonowy, aleksandrytowy, neodymowo-yagowy i innego typu urządzenia kosmetyczne do twarzy, które np. pozwalają wykonać peeling wodorowy lub też wykorzystują fale radiowe

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA I SKUTKI NIEPOŻĄDANE?

Choć lasery do usuwania owłosienia, jak i innego typu lasery kosmetyczne uważane są za bezpieczną metodę wykonywania zabiegów, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, przy których nie zaleca się ich stosowania.

Przede wszystkim zalicza się do nich ciąża i wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe. Laserów kosmetycznych nie powinno się też stosować w przypadku niektórych zmian zapalnych skóry, takich jak opryszczka, zaburzeń pracy gruczołów dokrewnych, czyli chorób tarczycy oraz nieustabilizowanej cukrzycy. Zabieg z wykorzystaniem laserów kosmetycznych, IPL, SHR, diodowych i innych nie jest też odpowiedni dla osób z ostrą niewydolnością krążenia, nadwrażliwością na światło, stanami zapalnymi, objawiającymi się wysoką gorączką, czy zaburzeniami psychosomatycznymi. Jak się okazuje, po ich zastosowaniu mogą pojawić się niepożądane skutki uboczne. Do najczęstszych zalicza się zaczerwienienie twarzy, obrzęki w miejscach poddanych zabiegom, rumień czy też zasinienie i swędzenie. Wszystkie objawy powinny jednak błyskawicznie minąć. Z tego względu lasery kosmetyczne zaliczane są do najmniej inwazyjnych rodzajów kuracji.
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas