Laser w kosmetologii to metoda, która wykorzystuje specjalne urządzenia emitujące skupione wiązki światła, znane jako lasery, do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów na skórze.
Laseroterapia działa poprzez proces zwany fototermolizą, w którym energia emitowanego światła jest absorbowana przez tkanki skóry. To prowadzi do kontrolowanego podgrzania i uszkodzenia wybranych obszarów, co z kolei stymuluje procesy regeneracyjne i produkcję nowego kolagenu. Ostatecznie cały proces prowadzi do poprawy wyglądu skóry, zmniejszenia widoczności naczynek krwionośnych, blizn czy przebarwień, a także spłycenia zmarszczek.
Laser w kosmetologii jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, ponieważ pozwala na wykonanie bardzo wielu zabiegów. Z tej przyczyny stał się on jednym z podstawowych urządzeń w salonach urody, zapewniającym właścicielom klinik urody nowych klientów dzięki rozbudowaniu swojej oferty o atrakcyjne zabiegi.
Jakie zastosowanie mają lasery w kosmetologii?
Zabiegi laseroterapii mają szerokie zastosowanie, które obejmuje m.in: poprawę kondycji skóry, redukcję defektów kosmetycznych, trądziku, blizn, przebarwień czy zamykanie naczynek krwionośnych, a także ogólne odmładzanie skóry. Lasery w kosmetologii są także wykorzystywane do zabiegów epilacji, czyli depilacji owłosienia. Wybór rodzaju laserów do gabinetu jest uzależniony od celu zabiegu i głębokości penetracji światła. Niektóre lasery działają na powierzchni skóry, eliminując drobne defekty kosmetyczne, podczas gdy inne mogą docierać do głębszych warstw, skutecznie wpływając na strukturalne zmiany w skórze. Wybór odpowiedniego sprzętu do gabinetu kosmetycznego wiąże się zatem z określeniem, jaki rodzaj usług ma być wprowadzony do oferty takiej kliniki medycyny estetycznej czy salonu urody.
Rodzaje laserów i ich zastosowanie dla salonu kosmetycznego w Abacosun
Z uwagi na to, że laser w kosmetologii ma bardzo duży wachlarz zastosowań, warto przed wyborem sprzętu do swojego salonu skonsultować go np. z pracownikami sklepu. Doradzą oni, jak wybrać najlepszy sprzęt do danej metody zabiegowej, którą chcą państwo wprowadzić w swoich gabinetach. Wyróżnić bowiem możemy lasery diodowe, aleksandrytowe, rubinowe czy lasery ND.
W asortymencie sklepu Abacosun znajdą państwo sprzęt laserowy, który doskonale sprawdzi się m.in w:
- Epilacji laserowej
Jeśli chodzi o depilację, to lasery stały się obecnie jednymi z najbardziej popularnych i skutecznych metod usuwania owłosienia. Doskonale w tej roli sprawdzi się np. LASER DIODOWY ICE TOUCH.
- Zabiegach związanych z pielęgnacją skóry, usuwaniem tatuażu
W sklepie Abacosun znajdą państwo także bogatą ofertę laserów, które pozwolą na wykonywanie zabiegów takich jak m.in. niwelowanie przebarwień, znamion OTA czy usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu. Laser Q-Switch pozwala także na wykonanie peelingu węglowego, nazywanego także Black Doll.
Czym jest i jakie zalety ma laser diodowy?
Jeśli chodzi o zastosowanie laserów w kosmetologii, warto pochylić się nad laserem diodowym. Jest on stosowany głównie w epilacji (czyli depilacji laserowej), ponieważ działanie takiego urządzenia opiera się na wysyłaniu skupionych i dużych jednostek energii. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli celowego uszkadzania mieszka włosowego poprzez absorpcję światła przez barwnik zawarty w włosach, zwany melaniną.
W sklepie Abacosun doskonałym wyborem, jeśli chodzi o laser diodowy, będzie z pewnością LASER DIODOWY ICE TOUCH. Sprzęt emituje wiązkę światła o 3 długościach fal:
- Fala 808nm Diodowy – jest uniwersalna i polecana do włosów zawierających różne stężenie melaniny i dla osób o różnych fototypach skóry. Wskazana w szczególności w przypadku włosów ciemnych zawierających wysokie i średnie stężenie pigmentu brązowego/ czarnego.
- Fala 1064nm ND-YAG– polecana przy ciemnej karnacji, gdyż penetruje najgłębiej umożliwiając usuwanie niżej osadzonych włosów.
- Fala 755nm Aleksandrytowy– jest wskazana przy cienkich i ciemnych włosach oraz jasnej karnacji. Oddziałuje na włosy powierzchniowo osadzone.
Efektywność, bezpieczeństwo i praktyczność lasera potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w Hiszpanii.