Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Mezoterapia bezigłowa - na czym polega zabieg?

image

Wysoka wrażliwość na ingerencję w ciało sprawia, że kobiety i mężczyźni poszukują alternatywnych metod rewitalizacji skóry. Do jednej z nich należy mezoterapia bezigłowa - na czym polega, jakie daje efekty i czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Mezoterapia bezigłowa - czym się różni od mezoterapii igłowej?

Na początek warto przypomnieć, że mezoterapia bezigłowa, podobnie jak mezoterapia igłowa, ma na celu poprawę stanu skóry poprzez np. redukcję zmarszczek, lepsze nawilżenie ciała, ujędrnienie skóry oraz wygładzenie blizn czy rozjaśnienie rozstępów. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda jest bezpieczna dla człowieka, jednak różnice polegają na sposobie wykonania zabiegu.

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głąb skóry aktywnych substancji poprzez serię mikronakłuć igłą. Mezoterapia bezigłowa opiera się z kolei na wykorzystaniu impulsów elektrycznych, które poprzez błonę komórkową docierajądo wnętrza skóry. Zjawisko to określane jest terminem elektroporacja.

image

Elektroporacja - działanie i znaczenie tego zjawiska

Elektroporacja sprawia, że wskutek działania pola elektrycznego następują odwracalne zmiany w strukturze błony komórkowej, a dokładnie w składnikach lipidowych (tam, gdzie powstają pory). Taki zabieg jest bardzo efektywny, a wysyłane impulsy można łatwo regulować pod kątem częstotliwości. Umożliwia to dostosowanie częstotliwości do indywidualnej sytuacji pacjentów - każdy ma inny rodzaj skóry, inne oczekiwania i przede wszystkim inną partię ciała poddaną zabiegowi. Parametry ustawione na redukcję zmarszczek utrwalonych przez lata będą inne niż np. zwiększenie jędrności pośladków u wysportowanej trzydziestolatki.

Jakie efekty daje mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia jako zabieg zdobywa popularność wielu osób, dzięki długiej liście efektów, które można osiągnąć. W praktyce oznacza to, że większość zmian na skórze, które postrzegane są czasami jako "niedoskonałości" da się zredukować lub całkowicie zniwelować. Mezoterapia bezigłowa i igłowa przyczyniają się do:

 • zmniejszenia zmarszczek lub ich profilaktycznego zapobiegania,
 • pozbycia się cellulitu,
 • tonizacji skóry,
 • zwiększenia jędrności wskazanych partii ciała (np. biustu, ud, ramion) i nawilżenia ciała,
 • redukcji przebarwień skóry,
 • redukcji rozstępów skóry,
 • podniesienia opadających tkanek,
 • modelowania sylwetki,
 • pobudzenia krążenia krwi, dzięki czemu aktywne substancje (a nawet codziennie stosowane kosmetyki) lepiej się wchłaniają.

Poza tym warto wiedzieć, że mezoterapia bezigłowa zwiększa przenikalność błon komórkowych i elektrostymuluje mięśnie. To zabieg przeznaczonydla pacjentek i pacjentów od 25 roku życia. Nie może być stosowana na skórze, która jeszcze dojrzewa i np. naturalnie wydzielakolagen i elastynę. Według specjalistów naturalna produkcja tych dwóch białek odpowiadających za zachowanie młodego wyglądu skóry, zanika właśnie po ok. 25 roku życia.

image

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej, które musisz znać

Młody wiek do nie jedyne przeciwwskazanie do poddania się zabiegom mezoterapii. Decyzji o zabiegu nie powinny też podejmować osoby:

 • z chorobami i nadwrażliwością skóry,
 • z guzkami niewiadomego pochodzenia,
 • z wszczepionym rozrusznikiem serca,
 • z protezami i innymi elementami znajdującymi się w ciele na stałe,
 • w czasie aktywnej, nawet leczonej infekcji,
 • w czasie osłabienia organizmu,
 • w okresie ciąży i karmienia piersią,
 • w czasie diagnostyki jakiegokolwiek schorzenia.

Mezoterapia z Abacosun - skorzystaj z asortymentu naszej hurtowni!

Jako hurtownia kosmetyczna Abacosun dostarczamy wiele kosmetyków i urządzeń niezbędnych do wykonania terapii. Sprawdź np. kosmetyki do mezoterapii mikroigłoweji sprzęt do mezoterapii. Zadbaj o kompletne, wysokiej jakościwyposażenie salonu kosmetycznego, aby przychodzące osoby mogły poddać się zabiegowi i stać się żywą wizytówką Twojego salonu. Poprawa jakości stanu skóry często pociąga za sobą wzmocnioną pewność siebie i poczucie atrakcyjności, co przekłada się na satysfakcję pacjentów.

Aby dowiedzieć się więcej na temat popularnych zabiegów stosowanych w salonach kosmetycznych,zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym blogu.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas