Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

MODELOWANIE SYLWETKI – FALA UDERZENIOWA

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w medycynie, fizjoterapii i kosmetologii jest fala uderzeniowa, nazywana również akustyczną. To w pełni sprawdzony i skuteczny sposób na leczenie dolegliwości związanych z przebytymi kontuzjami, odmładzanie skóry i usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Do jego niewątpliwych zalet zaliczają się błyskawiczne efekty, które utrzymują się przez długi czas. Aby zapewnić skuteczne działanie fali uderzeniowej, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim powinien mieć wszystkie niezbędne certyfikaty oraz specjalny system blokujący przenoszenie energii na osobę wykonującą zabieg. Zapewni to maksymalne bezpieczeństwo podczas zabiegu. Stosowanie terapii falami uderzeniowymi wykazuje bardzo korzystny wpływ na tkankę tłuszczową i łączną, a także skórę, przy czym poprawia mikrocyrkulację. Nic więc dziwnego, że obecnie cieszy się dużą popularnością wśród klientów pragnących poprawić swój wygląd.

Co to jest fala uderzeniowa i na czym polega terapia z jej użyciem?

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się zabiegi falą uderzeniową. To skuteczny sposób, aby pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Metoda ta wykorzystywana jest głównie w przypadku kontuzji kończyn i stawów. Polega na wytworzeniu fali uderzeniowej przez specjalne urządzenie generujące ciśnienie od 10 do 100 MPa w czasie 10 nanosekund. W tym celu przykłada się głowicę do wybranych partii ciała. Zazwyczaj zabieg trwa około 10 minut, ale ostateczny czas wykonania zależy w dużej mierze od rodzaju urazu oraz przyczyny bólu. Na tej podstawie dobiera się indywidualnie rodzaj fali uderzeniowej, a także jej częstotliwość i natężenie. Kuracja powinna składać się z kilku sesji wykonywanych co 2-3 tygodnie. Przed podjęciem zabiegu falą uderzeniową duże znaczenie ma konsultacja z lekarzem w celu ustalenia dokładnego miejsca przyłożenia głowicy. W tym celu trzeba czasami wykonać badanie USG lub RTG.

Dlaczego warto zdecydować się na terapię falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową to aktualnie bardzo popularna metoda leczenia przewlekłego stanu zapalnego i bólu związanego z układem szkieletowo-mięśniowym. Coraz więcej lekarzy zaleca ten zabieg swoim pacjentom, gdyż wykazują się wysoką skutecznością. Poza właściwościami łagodzącymi dolegliwości po przebytych kontuzjach, przynoszą również inne korzyści, takie jak przyspieszenie metabolizmu komórkowego, poprawa krążenia, pobudzenie produkcji gęstego kolagenu i elastyny, czy redukcja komórek tłuszczowych i usuwanie cellulitu. W niektórych przypadkach za sprawą terapii falą uderzeniową możliwe jest odroczenie w czasie lub całkowite zrezygnowanie z operacji na skutek urazów lub zwyrodnień stawów. Do niewątpliwych zalet kuracji z użyciem fali uderzeniowej zalicza się nieinwazyjność, bezpieczeństwo i niskie ryzyko wystąpienia efektów uczonych, brak konieczności podawania znieczulenia oraz szybka i długotrwała poprawa stanu klinicznego.

Dla kogo najlepiej sprawdzi się zabieg falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów zabiegów stosowanych w celu niwelowania dolegliwości bólowych. Najczęściej stosowana jest w przypadku schorzeń, takich jak zespół mięśnia piszczelowego przedniego, ból ścięgien, nazywane również łokieć tenisisty lub golfisty, problemy w obrębie ścięgna achillesa, uszkodzenie więzadła rzepki, czyli potocznie kolano skoczka, a także bóle kręgosłupa, barku i nadgarstku oraz różnego rodzaju dolegliwości związane z przebytymi urazami. Według licznych badań terapie falami uderzeniowymi przyczyniają się do długotrwałej poprawy stanu klinicznego. Z roku na rok coraz większym uznaniem cieszy się również fala uderzeniowa w kosmetyce. Tego typu zabiegi wykonywane są głównie w celu zredukowania cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Co więcej, terapia falą uderzeniową może być również wykorzystywana do odmładzania skóry, gdyż powoduje poprawę mikrokrążenia, zwiększenie dopływu krwi i substancji odżywczych oraz pobudzenie produkcji gęstego kolagenu i elastyny.

Terapie falą uderzeniową - jakie są przeciwwskazania i skutki uboczne?

Choć zabiegi falami uderzeniowymi nie należą do inwazyjnych, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania, w przypadku których nie powinno się ich wykonywać. Pod żadnym pozorem nie należy ich ignorować, gdyż mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Przede wszystkim fala uderzeniowa nie zalecana jest w przypadku problemów z krzepliwością krwi. Teoretycznie z kuracji nie mogą korzystać kobiety w ciąży. W rzeczywistości jednak nie wykazano jej szkodliwego działania, jeśli nie ma być stosowana w bezpośredniej okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Fala uderzeniowa ma jeszcze inne przeciwwskazania, takie jak zaawansowana osteoporoza, leczenie sterydami czy mocne przeziębienie i gorączka. W takiej sytuacji należy poczekać aż objawy ustąpią. Korzystanie z terapii falą uderzeniową nie powoduje skutków ubocznych, pod warunkiem prawidłowego wykonania. Czasami może wystąpić niewielki wzrost dolegliwości bólowych w miejscu zabiegu, zaczerwienienie, bóle głowy i szumy, ale powinny ustąpić po kilku dniach.

Odkryj niezawodne urządzenia do terapii falą uderzeniową w Abacosun!

W ostatnim czasie fala uderzeniowa to jeden z najbardziej polecanych zabiegów wykorzystywanych w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych z urazami i zwyrodnieniami stawów. Do jego wykonania niezbędny jest profesjonalny sprzęt, który zapewni skuteczne efekty. Poszukując wysokiej klasy aparatury, warto skorzystać z bogatego asortymentu hurtowni kosmetycznej Abacosun. Znajdują się tu niezawodne urządzenia renomowanej, włoskiej firmy EME, mającej ponad 36 lat doświadczenia w dziedzinie produkcji sprzętu do fizjoterapii i medycyny estetycznej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że fala uderzeniowa przyniesie długotrwałą poprawę kliniczną. Model AWS MED doskonale sprawdzi się także do redukcji tkanki tłuszczowej, niwelowania cellulitu, modelowania sylwetki i polepszania stanu rozstępów czy blizn.

w tym artykule piszemy o:

AWS MED - Fala Akustyczna / Uderzeniowa
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas