Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Oczyszczanie wodorowe - co warto widzieć? Przeciwwskazania i efekty.

image

Odpowiedź na pytanie co to jest oczyszczanie wodorowe jest bardzo złożona. Jest tak dlatego, gdyż zabieg ten łączy oczyszczanie i nawilżanie za pomocą wody wodorowej, która wytwarzana jest za pomocą generatora wbudowanego w urządzeniu Hydroclean. Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się, jak działa ta nowoczesna technologia, uznawana za prawdziwy hit ostatnich lat! 

Oczyszczanie wodorowe - na czym polega? 

Jeżeli zastanawiałaś się nad tym, na czym polega oczyszczenie wodorowe i dlaczego jest ono tak skuteczne, to dobrze trafiłaś. Urządzenia, dzięki którym można przeprowadzić oczyszczenie wodorowe, uznawane są obecnie za podstawowe wyposażenie salonów kosmetycznych. Dzięki nim, w sposób całkowicie bezbolesny (w przeciwieństwie do mezoterapii), w głąb skóry wtłacza się pod dużym ciśnieniem drogocenne cząsteczki wodoru. Podczas tego procesu dochodzi w błonie komórkowej do tak zwanej elektroporacji. Jest to niezwykle ważny etap, kiedy to powstają mikropory, przez które w dalszych etapach zabiegu będą swobodniej i szybciej przedostawać się substancje aktywne. 

Opowiadając o tym, na czym polega oczyszczenie wodorowe, nie można również zapomnieć o wolnych rodnikach RFT. Mimo tego, że biorą one czynny udział w licznych procesach komórkowych, to jednak z czasem ich nadmiar prowadzi do starzenia się skóry. W trakcie zabiegu oczyszczania wodorowego działania wolnych rodników zostają skutecznie spowalniane. 

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe twarzy i efekty, które można dzięki niemu uzyskać, przekonują wiele kobiet oraz mężczyzn. Cały zabieg, podczas wizyty w profesjonalnym gabinecie, można podzielić na kilka etapów:

 • w pierwszej kolejności ze skóry usuwane są wszelkie zanieczyszczenia pod postacią, np. martwego naskórka, czy też pozostałości po makijażu. Jest to również etap, kiedy to dochodzi do neutralizacji wolnych rodników,
 • kolejny  krok to oczyszczanie za pomocą masażu vacum, podczas którego woda wodorowa wydostaje się z głowicy i nawilża skórę. Dochodzi również do ujędrnienia i poprawy krążenia. Pozytywnie wpływa to na produkcję kolagenu, a także elastyny,
 • na tym etapie oczyszczania wodorowego wykonuje się zabieg głowicą Jet peel, która pod wpływem wysokiego ciśnienia wtłacza wodę wodorową w głąb skóry. Dzięki niej da się również nawilżyć, jak i oczyścić skórę - wszystko zależy od profesjonalnego ustawienia głowicy pod odpowiednim kątem,
 • na samym końcu specjalista nakłada ampułkę, maskę oraz krem. Produkty te dobierane są indywidualnie - w zależności od stanu oraz kondycji skóry. 

Oczyszczanie wodorowe - efekty

Efekty po oczyszczeniu wodorowym są zaskakujące. Dzięki temu zabiegowi można:

 • cieszyć się oczyszczoną cerą bez zaskórników, czy też obumarłego naskórka, 
 • zaobserwować znaczną poprawę jędrności skóry, 
 • zauważyć poprawienie i uregulowanie kolorytu cery, 
 • odnotować znacznie złagodzone stany zapalne. 

Poza widocznymi efektami oczyszczania wodorowego trzeba również wspomnieć o tym, czego nie widać gołym okiem, a mianowicie o:

 • eliminacji i spowolnieniu wolnych rodników,
 • włóknach kolagenowych, które zostały pobudzone do działania
 • dużo większym metabolizmie skóry,
 • sebum, którego wydzielanie zostało ograniczone. 
image

Oczyszczanie wodorowe - przeciwwskazania 

Tak jak każdy zabieg, tak i oczyszczanie wodorowe twarzy ma swoje przeciwwskazania. Mimo tego, że używany podczas procedur sprzęt nie jest inwazyjny i można go używać nawet w przypadku osób ze stanami zapalnymi oraz wrażliwą cerą, to są przypadki, kiedy nie należy po niego sięgać. Na zabieg nie powinny zdecydować się zatem osoby, które:

 • zmagają się z przewlekłymi chorobami, np. nowotworowymi, czy też z cukrzycą, 
 • walczą z chorobami skórnymi.

Już wiesz co to jest oczyszczanie wodorowe twarzy i jakie wiążą się z tym zabiegiem korzyści. Przed decyzją o skorzystaniu z tych dobrodziejstw technologicznych należy jednak uprzedzić specjalistę o wszelkich dolegliwościach. 

Jako firma zajmująca się dostarczaniem urządzeń kosmetycznych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znaleźć można między innymi sprzęt do peelingu wodorowego - z pewnością Twoi klienci docenią korzyści, które mogą dzięki niemu uzyskać. 
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas