Na czym polega i jak wygląda zabieg prasowania zmarszczek?
Procesu starzenia nie da się w żaden sposób zatrzymać, można go jednak skutecznie spowolnić i o wiele dłużej cieszyć się gładką skórą! Dowodem na to jest prasowanie zmarszczek na twarzy, które pobudza i regeneruje skórę. Podczas całego zabiegu głowica żelazka przeprowadza masaż elektrostymulujący oraz próżniowy, dzięki któremu oddziału nie tylko na mięśnie twarzy (niweluje nadmierne napięcie), ale i na włókna oraz tkankę. Podczas prasowania zmarszczek na twarzy pobudza się układ limfatyczny oraz poprawia cyrkulację krwi, dzięki czemu komórki lepiej są odżywione.
W przeciwieństwie do nakłuwania oraz bardziej inwazyjnych metod prasowanie zmarszczek na twarzy wydaje się być odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które szukają bardziej naturalnych rozwiązań. Sam zabieg nie trwa długo i w zależności od potrzeb powinien być przeprowadzana kilka razy. Zanim żelazko do twarzy zostanie użyte, specjalista dokładnie oczyszcza cerę. Po wykonanym zabiegu nakładany jest krem lub też maska.
Jakie zalety niesie za sobą taki zabieg?
Prasowanie zmarszczek na twarzy niesie za sobą dużo więcej korzyści, niż tylko spłycenie uciążliwych niedoskonałości. Przede wszystkim:
- dzięki wzmocnieniu mięśni po kilku zabiegach można zauważyć, że poprawia się owal twarzy,
- polepsza się koloryt skóry – dzieje się tak dlatego, gdyż w trakcie zabiegu żelazko do twarzy wpływa również na lepsze ukrwienie,
- zanika zasinienie pod oczami,
- skóra jest bardziej jędrna.
Kto nie może skorzystać z tego rodzaju zabiegu?
Należy dbać o swój wygląd, jednak zawsze trzeba mieć na względzie własne zdrowie. Mimo tego, że prasowanie zmarszczek na twarzy jest metodą nieinwazyjną, to przed przystąpieniem do zabiegu należy poinformować specjalistę o wszystkich dolegliwościach, które mogłyby być przeciwwskazaniem do zastosowania tej metody. Powinny mieć to w szczególności na względzie osoby, które:
- posiadają rozrusznik serca lub też metalowe implanty w ciele,
- mają cukrzycę lub też epilepsję,
- są w trakcie ciąży lub też aktualnie karmią piersią,
- mają problemy z ciśnieniem,
- zmagają się chorobami nowotworowymi,
- mają na skórze różnego typu stany zapalne lub też urazy.