Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Spuchnięte nogi i stopy - jakie zabiegi mogą Ci pomóc?

O ile obrzęk nie jest objawem choroby, najczęściej jest on powiązany z  nagromadzeniem  płynów, złym przepływem limfy, otyłością, siedzącym trybem życia i brakiem ruchu. Tego dyskomfortu doświadcza także wiele kobiet w ciąży ze względu na zmiany hormonalne i zwiększoną wagę.

Przyczyny występowania obrzęku

Opuchlizna powstaje kiedy gromadzi się nadmiar  płynu  z obiegu krwionośnego, który kumuluje się w  przestrzeni poza naczyniowej. 

Chłonka  nie może być odprowadzana przez niedrożny  układ limfatyczny  i w konsekwencji następuje jej zastój, który objawia się  obrzękiem.

Jakie zabiegi przynoszą ulgę?

Gabinety kosmetyczne i fizjoterapii oferują drenaż limfatyczny.  Celem zabiegów jest udrożnienie przepływu limfy i poprawa wchłaniania płynu do narządów i naczyń układu chłonnego. Drenaż limfatyczny może być wykonany manualnie lub przy pomocy aparatów do presoterapii.  Obie metody wykorzystują metodę uciskową. W przypadku presoterapii na ciało nakładane są rękawy, które są wypełniane i opróżniane  automatycznie z powietrza, co wywołuje ucisk na tkanki. 

Najnowszą i najbardziej skuteczną metodą drenażową jest dynamiczna biostymulacja wykorzystująca specjalne impulsy. Metoda ta jest zastosowana w aparacie Echos. W przeciwieństwie do presoterapii do ciała przyczepiane są elektrody, przez które przepływają impulsy electroceutical. Innowacyjność, bezpieczeństwo, opatentowana technologia wyróżniają urządzenie na rynku kosmetycznym. Zabieg intensywnie drenuje i stymuluje przepływ limfy.  W przeciwieństwie do presoterapii istotną zaletą tej metody jest możliwość wykonywania zabiegów w przypadku występowania żylaków.

Domowe sposoby na opuchnięte nogi

Najczęstsze domowe sposoby to aplikacja chłodzących żeli, moczenie stóp w chłodnej  wodzie z dodatkiem soli. Ulgę przynosi także uniesienie nóg ku górze.

Efekty drenażu limfatycznego 

Pobudzenie pracy układu limfatycznego wpływa na poprawę kondycji od strony estetycznej  i zdrowotnej:

  • pomaga niwelować opuchliznę, obrzęki
  • stymuluje wydalanie nadmiaru płynów i toksyn
  • polepsza odżywienie tkanek, nadając w ten sposób zdrowy wygląd skórze
  • poprawia samopoczucie, daje efekt „lekkości” ciała
  • relaksuje i wpływa na poprawę samopoczucia
  • pomaga w likwidacji cellulitu
  • wspomaga proces wyszczuplania

Sporadyczne puchnięcie nóg nie jest powodem do niepokoju.

Jeśli jednak dokucza Ci nagminnie, a zabiegi nie pomagają,  skontaktuj się z lekarzem, aby postawił diagnozę. Obrzęki mogą być objawem związanym np. z chorobami serca, urazem lub niewydolnością żylną. 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas