Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Zabieg HIFU - na czym polega? Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

image

Na czym polega zabieg HIFU, który zyskał uznanie wielu osób, walczących o zdrową, gładką i młodzieńczo-jędrną skórę? Jego sekret tkwi w ultradźwiękach, które oddziałują na naszą tkankę. Tego typu sprzęt kosmetyczny nie narusza ciągłości skóry. Po zabiegu HIFU nie jest również wymagana rekonwalescencja! W tym wpisie przybliżymy dokładniej co to jest zabieg HIFU i jakich korzyści można się po nim spodziewać. 

Zabieg HIFU - czym jest i na czym polega

HIFU - na czym polega ten zabieg? Odpowiedzi można szukać w samej jego nazwie. HIFU to nic innego, jak skrót z języka angielskiego - High Intensity Focused Ultrasound -  oznaczający ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Za pomocą specjalnych kartridży przedostają się one w głąb tkanki i tam, skupione na konkretnym obszarze, oddziałują termicznie i mechanicznie. W wyniku tego procesu dochodzi do powstania małych poparzeń. Prowadzi to do jednego: do wewnętrznej stymulacji tkanki, która pod wpływem takiego bodźca zaczyna się samoistnie regenerować. 

Na czym jednak dokładniej polega zabieg HIFU? Jak już wspomnieliśmy wytwarzane przez urządzenie fale ultradźwiękowe wpływają na komórki znajdujące się w tkance podskórnej. Prowadzą one do wzrostu temperatury, w wyniku czego zaczynają się pojawiać drobne pęcherzyki gazu wewnątrz komórek - to właśnie one doprowadzają do ich przerwania. Działa to zarówno na kolagen, jak i elastynę. Efekt? Organizm zostaje zmuszony do ich dodatkowej produkcji. 

image

HIFU - gdzie najczęściej się stosuje?

Wyjaśniliśmy już na czym polega zabieg HIFU. Na jakich jednak partiach ciała najchętniej się go stosuje? Warto tu przede wszystkim wymienić:

  • twarz oraz okolice szyi - w tych obszarach HIFU fenomenalnie radzi sobie z redukcją zmarszczek oraz rozszerzonymi porami. Dzięki niemu również lifting twarzy jest gwarantowany!
  • uda, brzuch oraz pośladki - ultradźwięki o wysokiej częstotliwości oddziałują również na komórki tłuszczowe, które w momencie, kiedy zostaną naruszone, w sposób naturalny wydalane są z organizmu. Dzięki temu HIFU skutecznie pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. 
image

HIFU - przeciwwskazania

Obecnie technologia idzie do przodu, oferując człowiekowi coraz to nowsze rozwiązania. Wystarczy tylko przypatrzeć się HiFU i temu, na czym polega jego fenomen, aby się w tym utwierdzić. Nie istnieją jednak zabiegi, które nie miałyby pewnych przeciwwskazań. Tak samo jest w przypadku HIFU. Z tej metody odmładzającej, a jednocześnie wyszczuplającej, powinny zrezygnować osoby, które:

  • walczą z chorobami nowotworowymi, 
  • cierpią na choroby serca, niewyrównaną cukrzycę, czy też przewlekłe choroby neurologiczne oraz padaczkę, 
  • zmagają się z chorobami skóry, mają dermatozę, skłonności do powstawania keloidów, czy też rany, które występują w miejscu, gdzie ma być przeprowadzony zabieg.

Przystępując do zabiegu HIFU nie powinno się również przyjmować leków przeciwzapalnych. Należy również poinformować specjalistę wykonującego zabieg o ewentualnym rozruszniku serca, czy też innych metalowych implantach znajdujących się w ciele. 

Wyjaśniliśmy już na czym polega zabieg HIFU i kiedy warto się na niego zdecydować. Należy również zaznaczyć, że urządzenie do generowania ultradźwięków o wysokiej częstotliwości powinno być obsługiwane przez specjalistów znających idealnie anatomię człowieka oraz zakres możliwości tego urządzenia. W rękach specjalistów HIFU na twarz oraz HIFU do ciała pozwala uzyskać spektakularne rezultaty, widoczne już po dwóch, trzech miesiącach. 
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas