Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa? Jakie daje efektyMedycyna estetyczna do niedawna kojarzyła się głównie z zabiegami związanymi z operacjami. Obecnie, możemy wybierać spośród wielu zabiegów, które są zdecydowanie mniej inwazyjne, a pozwalają osiągnąć te same efekty.

Jednym z nich jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Stosowany jest w celu zwiększenia napięcia skóry, usunięcia zmarszczek, blizn czy rozstępów. Z uwagi na osiągane efekty, zwany jest także termolifitngiem.

Na czym polega? Jest to połączenie dwóch metod: mezoterapii mikroigłowej i radiofrekwencji (RF) w jeden zabieg zwany radiofrekwencją mikroigłową. Najprościej ujmując, polega on na tym, że w trakcie nakłucia skóry jest ona ogrzewana za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.>

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, skóra pacjenta zostaje poddana działaniu fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, dzięki czemu tkanka zostaje podgrzana. Zabieg jest wykonywany za pomocą urządzenia składającego się m.in. z głowicy z mikroigłami pokrytymi powłoką złota. Działanie fali odbywa się na poziomie skóry właściwej, powodując obkurczanie się włókien kolagenowych i pobudza procesy tworzenia nowego kolagenu.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak efekt ten utrzymuje się do 1-2 dni.

Zalety zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego nieinwazyjność. Wygładzone zmarszczki, usunięcie przebarwień, korekta owalu twarzy, poprawa napięcia skóry – (zwłaszcza wiotkiej) w okolicach twarzy, szyi, dekoltu czy nawet leczenie nadpotliwości – to tylko niektóre efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Termolifting sprawia, że skóra jest zdecydowanie mocniej zregenerowana i odmłodzona, bez blizn czy przebarwień. Dodatkową zaletą jest z pewnością fakt, że pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak do uzyskania w pełni zadowalających rezultatów należy poczekać od 2 do 5 miesięcy.

Dla kogo wskazany jest ten zabieg

Zanim zdecydujemy się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, warto poznać wszystkie wskazania i przeciwskazania. A jeśli nie jesteśmy pewni, warto skonsultować wcześniej wizytę w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej.

Wskazania

Jeśli posiadasz jeden ze wskazanych punktów, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem:

 • Rozstępy, cellulit
 • Blizny, w tym potrądzikowe
 • Zmęczona lub wiotka skóra
 • Cienie pod oczami
 • Zmarszczki
 • Opadające powieki
 • Przebarwienia na skórze
 • Rozstępy

Przeciwskazania

Do przeciwskazań z pewnością należą wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybiczne, oraz stany zapalne skóry. Oczywiście do listy należy dodać nowotwory, stany zapalne żył oraz metalowe implanty lub rozruszniki. Dodatkowo zabieg radiofrekwencji mikroigłowej odradza się paniom w ciąży i karmiącym piersią.

W czym pomaga radiofrekwencja mikroigłowa

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej można zobaczyć na wielu polach. Chociaż jest ona najczęściej stosowana w okolicy twarzy, szyi i dekoltu, to tak naprawdę jest doskonałym zabiegiem także na inne części ciała. Zabieg pomoże w:

Redukcji rozstępów

Oprócz redukcji rozstępów, które często są wynikiem nagłego schudnięcia lub przybrania wagi, ciąży, czy uwarunkowań genetycznych, radiofrekwencja mikroigłowa daje efekt ujędrnienia skóry, dzięki czemu uda, brzuch i pośladki wyglądają zdecydowanie lepiej.

Usuwaniu cellulitu

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej często stosowany jest w celu redukcji cellulitu. Fale radiowe skupione w okolicach pośladków dają efekt wyraźnie gładszej skóry po wykonaniu ok. 2-3 zabiegów, w odstępach czasowych.

Usuwaniu blizn

Radiofrekwencja mikroigłowa to także doskonałe narzędzie do walki z powierzchownymi bliznami, powstałymi w wyniku np. trądziku czy drobnych, niezbyt głębokich urazów skóry.

Gdzie można stosować radiofrekwencję mikroigłową

Tak jak już wspominaliśmy wyżej, zabieg ten nie musi skupiać się jedynie w okolicach twarzy. Możemy spokojnie umówić się na wizytę, gdzie podczas działania fal radiowych, głowica urządzenia zostanie skierowana na pośladki, uda czy brzuch.

Co ciekawe, zabieg można wykorzystać także w celach leczniczych np. do usunięcia nadpotliwości pacjenta. Energia fal radiowych dociera wtedy do gruczołów potowych pod pachami, powodując ich przegrzanie, precyzyjnie likwidując nieprzyjemny problem.

Czy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bezpieczny

Radiofrekwencja mikroigłowa jest jednym z zabiegów, które zostały przetestowane klinicznie i są bardzo bezpieczne. Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że pacjent nie wymaga rekonwalescencji, a jedyny efekt uboczny to delikatne zaczerwienie naskórka w postaci siateczki, które znika w przeciągu 1-2 dni.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg ten dedykowany jest osobom chcącym poprawić napięcie skóry, zminimalizować zmarszczki oraz zregenerować skórę i pobudzić ją do produkcji kolagenu.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej to m.in.:

 • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry (zarówno na twarzy jak i całym ciele)
 • Wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
 • Przywrócenie odpowiedniego kolorytu i blasku skórze (redukcja cieni i przebarwień)
 • Zmniejszenie porów
 • Wyrównanie blizn powierzchownych
 • Redukcja rozstępów i blizn
 • Pomoc w leczeniu nadpotliwości

Radiofrekwencja mikroigłowa vs laseroterapia – różnice

Jeśli chodzi o porównanie tych dwóch zabiegów, radiofrekwencja mikroigłowa daje lepszy efekt na wielu polach.

Po pierwsze laser może być używany jedynie w sezonie jesienno-zimowym, w momencie gdy promieniowanie słoneczne jest bardzo niskie.

Radiofrekwencja mikroigłowa zdecydowanie lepiej radzi sobie także w terapii blizn po-trądzikowych, rozstępów oraz wiotkości skóry.

Stopniowo ta metoda wypiera laser frakcyjny z gabinetów medycyny estetycznej, ponieważ charakteryzuje się większą głębokością działania i komfortem samego zabiegu, dając przy tym spektakularne efekty.

Jaki sprzęt do radiofrekwencji mikroigłowej wybrać

Wyposażenie gabinetu, który proponuje w swoich usługach radiofrekwencję mikroigłowa, jest niezwykle istotne. Renomowany, sprawdzony sprzęt kosmetyczny da gwarancję dobrze wykonanego zabiegu. Warto zapoznać się z poniższymi markami, które oferują nie tylko możliwość wykonania zabiegu ale także posiadają dodatkowe parametry:

To urządzenie sprawdzi się doskonale nie tylko w zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej, ale także posłuży do krioterapii i światłoterapii LED. Dodatkowo, urządzenie posiada także głowicę przystosowaną do zabiegów bezinwazyjnych, co z pewnością będzie atutem dla klientów twojej kliniki medycyny estetycznej lub salonu kosmetycznego.

W SatinDuo połączono trzy metody: mikronakłucia, falę radiową i podciśnienie. Szeroki wybór kartridży i możliwość regulacji parametrów pozwala na optymalizację efektów. SatinDuo jest przeznaczony do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej i bezigłowej.

w tym artykule piszemy o:

EsteDual - Radiofrekwencja Mikroigłowa
pokaż produkty
SatinDuo - Radiofrekwencja mikroigłowa z vacuum
31200,00 zł
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas