Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, skóra pacjenta zostaje poddana działaniu fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, dzięki czemu tkanka zostaje podgrzana. Zabieg jest wykonywany za pomocą urządzenia składającego się m.in. z głowicy z mikroigłami pokrytymi powłoką złota. Działanie fali odbywa się na poziomie skóry właściwej, powodując obkurczanie się włókien kolagenowych i pobudza procesy tworzenia nowego kolagenu.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, jednak efekt ten utrzymuje się do 1-2 dni.
Zalety zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
Niewątpliwą zaletą zabiegu jest jego nieinwazyjność. Wygładzone zmarszczki, usunięcie przebarwień, korekta owalu twarzy, poprawa napięcia skóry – (zwłaszcza wiotkiej) w okolicach twarzy, szyi, dekoltu czy nawet leczenie nadpotliwości – to tylko niektóre efekty radiofrekwencji mikroigłowej
Termolifting sprawia, że skóra jest zdecydowanie mocniej zregenerowana i odmłodzona, bez blizn czy przebarwień. Dodatkową zaletą jest z pewnością fakt, że pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak do uzyskania w pełni zadowalających rezultatów należy poczekać od 2 do 5 miesięcy.
Dla kogo wskazany jest ten zabieg?
Zanim zdecydujemy się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, warto poznać wszystkie wskazania i przeciwskazania. A jeśli nie jesteśmy pewni, warto skonsultować wcześniej wizytę w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej.
Wskazania
Jeśli posiadasz jeden ze wskazanych punktów, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem:
- Rozstępy, cellulit
- Blizny, w tym potrądzikowe
- Zmęczona lub wiotka skóra
- Cienie pod oczami
- Zmarszczki
- Opadające powieki
- Przebarwienia na skórze
- Rozstępy
Przeciwwskazania
Do przeciwskazań z pewnością należą wszelkie infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybiczne, oraz stany zapalne skóry. Oczywiście do listy należy dodać nowotwory, stany zapalne żył oraz metalowe implanty lub rozruszniki. Dodatkowo zabieg radiofrekwencji mikroigłowej odradza się paniom w ciąży i karmiącym piersią.
W czym pomaga radiofrekwencja mikroigłowa?
Efekty radiofrekwencji mikroigłowej można zobaczyć na wielu polach. Chociaż jest ona najczęściej stosowana w okolicy twarzy, szyi i dekoltu, to tak naprawdę jest doskonałym zabiegiem także na inne części ciała. Zabieg pomoże w:
REDUKCJA ROZSTĘPÓW
Oprócz redukcji rozstępów, które często są wynikiem nagłego schudnięcia lub przybrania wagi, ciąży, czy uwarunkowań genetycznych, radiofrekwencja mikroigłowa daje efekt ujędrnienia skóry, dzięki czemu uda, brzuch i pośladki wyglądają zdecydowanie lepiej.
USUWANIE CELLULITU
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej często stosowany jest w celu redukcji cellulitu. Fale radiowe skupione w okolicach pośladków dają efekt wyraźnie gładszej skóry po wykonaniu ok. 2-3 zabiegów, w odstępach czasowych.
USUWANIE BLIZN
Radiofrekwencja mikroigłowa to także doskonałe narzędzie do walki z powierzchownymi bliznami, powstałymi w wyniku np. trądziku czy drobnych, niezbyt głębokich urazów skóry.