Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Depilacja SHR – efekty i jak się przygotować?

image

Trwałe usunięcie owłosienia za pomocą zabiegów laserowych jest już zjawiskiem powszechnym - zarówno wśród kobiet, jak również mężczyzn. Depilacja SHR to kolejny, przełomowy krok w stronę zawsze gładkich nóg, rąk, a także stref bikini. Mimo podobnej technologii, działania oraz uzyskanych efektów, SHR nie jest zabiegiem laserowym. Na czym polega różnica między dwoma metodami i dlaczego stanowią one coraz częściej podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego? Odpowiadamy.

Na czym polega depilacja SHR?

Technologia rozwija się w niebywałym tempie, przez co niektóre metody nie zawsze są zrozumiałe dla użytkowników. Idealnym przykładem na to jest depilacja laserowa SHR - jak można się spodziewać określenie to jest błędne, a mimo to powszechnie używane. Czym zatem ta metoda różni się od zabiegu laserem?

Zacznijmy od początku. Co to depilacja SHR (Super Hair Removal) i w jaki sposób oddziałuje ona na ludzkie ciało, a konkretnie na cebulki niechcianych włosków? Urządzenie wykorzystywane podczas tej metody emituje impulsy o różnej długości fal. Przedostają się one w głąb skóry, podgrzewają do określonej temperatury mieszek włosowy, a w ostateczności uszkadzają go. Efekty depilacji SHR szybko są zauważalne, a sam zabieg jest bezpieczny. Emitowane impulsy:

  • podgrzewają tkanki tylko do pewnego stopnia, przez co nie trzeba obawiać się oparzeń,
  • mają niską energię, nakładane są stopniowo i “w ruchu”.
  • jednakowo oddziałują na ciemne, jak i jasne owłosienie, które jest bardziej kłopotliwe w przypadku klasycznych zabiegów laserowych.

Jak widać depilacja SHR a laser diodowy to dwa różne podejścia do kwestii uszkadzania mieszków włosowych. W przeciwieństwie do SHR podczas klasycznego zabiegu laserem:

  • głowica urządzenia emituje wiązkę światła, która przedostaje się przez tkankę i oddziałuje na mieszek włosowy,
  • wytworzone fale elektromagnetyczne (wiązki wspomnianego światła) oddziałują na barwnik w cebulce włosa, rozgrzewają go do określonej temperatury, która ostatecznie niszczy mieszek włosowy. Jak można się domyślać parametry urządzenia trzeba dobierać względem koloru włosa.

Depilacja SHR - zalety

Efekty depilacji SHR są bardzo zadowalające, a sam zabieg pod wieloma względami przewyższa klasyczne zabiegi przy użyciu lasera. Przede wszystkim podczas SHR:

  • obszar działania impulsów jest większy, przez co czas trwania zabiegu znacznie się skraca,
  • dochodzi do mniejszych podrażnień skóry. Sama metoda, wykorzystująca impulsy o różnej długości fal, jest mniej bolesna i bardziej komfortowa.

Należy również nadmienić, że depilacja SHR poradzi sobie z owłosieniem rosnącym na różnej głębokości w skórze. Metoda ta dedykowana jest dla wszystkich osób - bez względu na ich typ karnacji, czy też kolor owłosienia. Bezpieczna jest ona także dla klientów, którzy mają wrażliwą oraz naczynkową skórę.

Jak przygotować się do zabiegu SHR?

Szczegółowo wyjaśniliśmy co to depilacja SHR, na czym polega zabieg i czym różni się on od klasycznych laserów diodowych. Decydując się na tą metodę trzeba zapisać się na wizytę z przynajmniej 4 tygodniowym wyprzedzeniem, aby odpowiednio się do niej przygotować. Istotne jest, aby:

  • przynajmniej 4 tygodnie przed zabiegiem zaprzestać depilacji woskiem lub depilatorem,
  • nie podrażniać skóry innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które oferowane są przez różne salony kosmetologiczne. Należy się od tego powstrzymać przynajmniej z 3 tygodnie przed SHR,
  • 2 tygodnie przed depilacją zrezygnować z opalania oraz zażywania substancji, które są fotouczulające,
  • przed przyjściem do salonu (24, a nawet 48 godzin przed zabiegiem) nie nakładać na skórę kremów rozjaśniających. Niewskazane jest także stosowanie kosmetyków perfumowanych, czy też pływanie na basenie (zwłaszcza w chlorowanej wodzie).

Depilacja SHR - ile zabiegów należy wykonać, aby cieszyć się zadowalającym efektem? Każdy z programów (niezależnie od części ciała) dobierany jest indywidualnie, w zależności od typu włosa, jego barwy i tendencji do regeneracji. Najczęściej należy jednak nastawić się na 7-10 spotkań, między którymi są 3 albo 4 tygodnie przerwy. Warto wybierać także gabinety kosmetologiczne, w których urządzenia kosmetyczne oraz kosmetyki do salonu kosmetycznego są licencjonowane i rekomendowane przez specjalistów.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas