Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa - jak działa, wskazania

W obecnych czasach zarówno panie, jak i panowie, dążą do tego, by dobrze się prezentować i jak najdłużej cieszyć gładką skórą. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest w stanie im w tym pomóc! Pod tą zagadkową dla wielu osób nazwą kryje się działanie, dzięki któremu można w dużym stopniu uporać się z głębokimi zmarszczkami, przebarwieniami, czy też trądzikiem. Zapoznaj się z poniższą treścią i dowiedz się, na czym polega frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa. 

image


Jakie są wskazania na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Gładka i jędrna skóra to powód do dumy. Nie tylko zwiększa ona samoocenę, ale i sprawia, że jesteśmy bardziej atrakcyjni. Na zabieg frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej decydują się zatem osoby, które:

 • chcą uporać się z wiotką skórą nie tylko na twarzy, ale i na szyi, czy też brzuchu,
 • pragną pozbyć się blizn po trądziku, cellulitu, cieni pod oczami, opadającej powieki,
 • chcą uporać się  ze zmarszczkami oraz rozstępami, 
 • zmagają się z przebarwieniami, nadmiernym poceniem się, 
 • chcą przywrócić swoim dłoniom napiętą i lepiej prezentującą się skórę. 

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa - zasada działania

Coraz bardziej popularna w ostatnich czasach frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metoda. Łączy ona ze sobą dwie techniki, na które składa się mikronakłuwanie oraz RF - fale radiowe, czyli przesyłanie w głąb skóry fal elektromagnetycznych - wewnętrznie ogrzewają one tkanki, przez co pobudzają je do regeneracji. 

Dzięki mikroigłom z łatwością da się dotrzeć do głębszych partii skóry (nawet do 3 mm) - oczywiście przyjęty poziom nakłuwania zależny jest od konkretnej części ciała, która poddawana jest zabiegowi. Podczas tej czynności mikroigiełki uszkadzają tkankę, zmuszając ją w ten sposób do naturalnej regeneracji

image


Efekty po zabiegu

Czy po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej widać efekty? Oczywiście! Podczas całej procedury, nawet głęboko znajdujące się tkanki są równomiernie podgrzewane. Przez to włókna kolagenowe napinają się oraz obkurczają, co rozpoczyna wewnętrzną regenerację, podczas której odnotowuje się wzrost produkcji elastyny, a także kolagenu. 

Po zabiegu na oczekiwany efekt końcowy należy poczekać nawet kilka tygodni. Oczywiście pierwsze zmiany dostrzegalne są od razu, ale prawdziwy efekt wow przychodzi dopiero z czasem. Potrzeba kilku dni by nowo wyprodukowany kolagen zagęścił swoje włókna i zbudował między nimi nowe połączenia. Wynikiem takich działań jest bardziej jędrna i sprężysta skóra. 

Przeciwwskazania

Osoby, które usłyszały o zadowalających efektach po zabiegach radiofrekwencji mikroigłowej, często postanawiają zapisać się na wizytę w salonie kosmetycznym w celu pozbycia się niedoskonałości. I nic w tym dziwnego! Należy jednak pamiętać o tym, że występują pewne przeciwwskazania, z których trzeba zdawać sobie sprawę. Osoby, które nie powinny decydować się na frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową, należą do grupy ludzi:

 • będących w ciąży lub też karmiących piersią, 
 • zmagających się ze stanami zapalnymi naczyń chłonnych oraz żylnych, 
 • posiadających żylaki w miejscu wykonywania zabiegu, 
 • którzy cierpią na choroby przewlekłe (między innymi te związane z nowotworami, czy też AIDS), 
 • posiadających choroby skóry,
 • w ciele których znajdują się defibrylatory, stymulator serca lub też implant w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg, 
 • zmagających się z epilepsją, czy też różnego typu chorobami psychicznymi. 

Każdy zabieg niesie za sobą pewne przeciwwskazania. Dlatego tak ważne jest, by o wszystkich wiadomych dolegliwościach poinformować specjalistę, który ma wykonać zabieg.

Odpowiednie wyposażenie salonów kosmetycznych to gwarancja zadowolenia klientów, którzy doceniają nowe metody na zniwelowanie niedoskonałości. Zapoznaj się z naszą ofertą i zakup wysokiej jakości urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas