Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak dbać o cerę mieszaną?


Pielęgnacja skóry jest skomplikowana - zwłaszcza, gdy posiada cechy charakterystyczne dla odmiany suchej, przetłuszczającej i normalnej. Jak dbać o cerę mieszaną? W niniejszym artykule opowiemy o odpowiednim nawilżeniu i redukcji nadmiernej produkcji sebum.

Cera mieszana - jak ją rozpoznać?

Odpowiednia diagnoza to klucz do sukcesu. Zanim zaczniesz szukać informacji o tym, jak dbać o skórę mieszaną, upewnij się, że jesteś posiadaczką takiej właśnie cery. Charakterystyczne są dla niej:

  1. nadmiernie przetłuszczające się strefy w tak zwanym obszarze T. Mowa tu głównie o czole, nosie i nierzadko brodzie,
  2. strefy przesuszające się na policzkach, ale i na skroniach. Niektóre panie narzekają również na suchy dyskomfort w okolicach linii żuchwy.
  3. brakuje jej równowagi wodno- lipidowej,
  4. na partiach bocznych skóry (skronie, boczne części policzków) występuje cera sucha,
  5. dochodzi do prawie całkowitego zaniku wydzielania gruczołów łojowych. W konsekwencji występuje łuszczenie się skóry, utrata elastyczności, nawilżenia, zwiększona wrażliwość.

Warto możliwie najszybciej zapoznać się z tym tematem i dowiedzieć się, jak pielęgnować cerę mieszaną, aby zwłaszcza w miejscach przetłuszczających się, zapobiec pojawianiu się stanów zapalnych oraz zaskórników - znaków charakterystycznych dla cery problematycznej. Oczywiście wiele zależy od uwarunkowania genetycznego, prowadzonego trybu życia, a także gospodarki hormonalnej w organizmie. Właśnie dlatego cera mieszczan najczęściej pojawia się u kobiet po 20 roku życia.

Spokojnie - jest kilka sposobów na to, jak dbać o cerę mieszaną. W pierwszej kolejności należy zainwestować w odpowiednie kremy oraz kosmetyki, a także wprowadzić do swojej rutyny kilka prostych nawyków, dzięki którym pierwsze efekty zauważy się już po pierwszych tygodniach stosowania.

Jak dbać o cerę mieszaną?

Z pewnością w internecie spotkałaś się z kilkoma poradami na temat tego, jak dbać o cerę mieszaną trądzikową. Wiele z nich zakłada podwójną pielęgnację, dostosowaną do każdej strefy twarzy, czyli: obszary suche są bardziej nawilżane i traktowane peelingiem enzymatycznym, natomiast na te przetłuszczające nakładany jest peeling gruboziarnisty i stosowane kosmetyki normujące produkcję sebum. Oczywiście jest to sprawdzony sposób, jednak czasochłonny i kosztowny.

Zatem jak dbać o cerę mieszaną? Jeżeli cenisz uniwersalne rozwiązania, to powinnaś:

- postawić na kosmetyki dedykowane do cery mieszanej - w ich składzie najczęściej znajdują się kwasy AHA lub BHA. Odpowiednio nawilżają one skórę, a jednocześnie regulują produkcję sebum,

- stosować jeden typ peelingu, najlepiej enzymatyczny. Świetnie poradzi on sobie z obszarami przetłuszczającymi się i widocznie je odświeży,

- nie stosować produktów na bazie alkoholu- powodują większy łojotok

- zainwestować w delikatne środki myjące - mogą to być pianki oraz olejki. Ważne jest, aby stosować je regularnie i dokładnie (nie można omijać brwi, skóry przy włosach, czy też dolnej częściej żuchwy),

-stosować kremy o lekkiej konsystencji z  witaminą A ,C magnezem, tlenkiem krzemu i ekstraktami roślinnymi

- aplikowaćkremy z filtrami UV

- skorzystać z usług specjalistycznych gabinetów. Wyposażenie salonów kosmetycznych jest na tyle zróżnicowane, że z pewnością znajdziesz ofertę dla siebie. Zastrzyk minerałów odżywczych wesprze procesy wewnątrz skóry, spowolni zmiany zachodzące na skutek starzenia się i polepszy jędrność. Zabiegi beauty pomagają również dogłębnie oczyścić skórę, dzięki czemu wszelkie aplikowane sera szybciej i głębiej się wchłaniają. 

Czego unikamy przy skórach mieszanych?

-klimatyzowanych, suchych pomieszczeń

-chlorowanej wody

-palenia papierosów

-nadmiernego słońca i solarium

-kosmeyków z alkoholem

-pikantnych potraw

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Nie możesz również zapomnieć o odpowiednim nawilżeniu - nawet błyszcząca skóra go potrzebuje! Zdecyduj się na delikatne formuły, które szybko się wchłaniają. Sięgaj po kremy wieczorem oraz rano. Idąc na spacer zastosuj kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Twoja cera Ci za to podziękuje!

 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas