Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

image

Jak przygotować się do depilacji laserowej, aby ta przyniosła oczekiwane efekty? Wbrew pozorom nie jest to trudne, ani skomplikowane! Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby w niedługim czasie cieszyć się perfekcyjnie gładką skórą! Zatem jak wygląda pełnoetapowe przygotowanie do depilacji laserowej? Przybliżymy to w poniższym wpisie. 

Przygotowania do depilacji laserowej - od czego zacząć? 

Depilacja laserowa - jak się przygotować do zabiegu? Zagadnienie to wielokrotnie pojawia się na wielu portalach, zarówno tych profesjonalnych, jak i u popularnych influencerów. Na takie platformy zaglądają najczęściej osoby, które szukają nowoczesnych alternatyw dla tradycyjnych technik depilacji, chcą zapomnieć o wrastających włoskach i stanach zapalnych, czy też mają delikatną skórę, która aż trzęsie się na widok wosku oraz maszynki. Zatem jak się przygotować do depilacji laserowej?

Z pewnością należy stosunkowo wcześniej wybrać się do salonu, gdzie przeprowadzana będzie depilacja. Kosmetolog oceni stan skóry, określi rodzaj włosów, zaplanuje również ilość wizyt, a co najważniejsze wykluczy wszelkie przeciwwskazania, takie jak:

 • przewlekłe choroby skóry, a w tym łuszczyca, czy też grzybica, 
 • ciąża, 
 • padaczka oraz choroby nowotworowe, 
 • podejrzanie wyglądające znamiona lub uszkodzenia skóry. 
image

Kilka zasad, których należy przestrzegać przed depilacją laserową 

To, jak przygotować się do depilacji bikini, pach, nóg, rąk i innych części ciała, zawsze jest omawiane z kosmetologiem podczas wspomnianej już wizyty kontrolnej. Oto najczęściej wymieniane zalecenia:

Na miesiąc przed zabiegiem:

 • nie wolno się opalać - podczas opalania w skórze zwiększa się poziom melaniny, która podczas zabiegu może bardziej przyciągać światło lasera, które powinny być skupione na włosie, 
 • nie należy wyrywać sobie włosów - nawet do 6 tygodni przed zabiegiem!
 • należy zwracać uwagę na stan skóry - podczas zabiegu nie powinna być ona podrażniona, czy też uszkodzona w miejscu, gdzie będzie przeprowadzony zabieg.
image

Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem:

 • należy zrezygnować z samoopalaczy, 
 • trzeba przestać przyjmować leki fotouczulające, jak i antybiotyki, czy też preparaty antydepresyjne (należy również o nich poinformować kosmetologa), 
 • powinno zrezygnować się z herbat ziołowych, w składzie których znajduje się nagietek lub dziurawiec.

Na tydzień i dzień przed zabiegiem:

 • nie wolno stosować peelingów chemicznych, 
 • należy zrezygnować z kosmetyków do depilacja, a także preparatów, w składzie których znajdują się kwasy owocowe, retinol, czy też izotretinoine, 
 • należy zgolić włosy (dzień przed depilacją laserową).

Jak przygotować się do depilacji laserowej kilka godzin przed zabiegiem? Należy zadbać o właściwą czystość skóry. Nie powinno być na niej kremów, pozostałości po makijażu. W przypadku pach nie należy również używać żadnych dezodorantów. 

Już wiesz jak powinno wyglądać wzorcowe przygotowanie do depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, aby po kilku spotkaniach u kosmetologa zapomnieć o nieestetycznym owłosieniu. Jako firma dostarczająca profesjonalny sprzęt kosmetyczny do wielu gabinetów, zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajduje się między innymi nowoczesny laser diodowy

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas