Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu kosmetycznego?

image

Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu kosmetycznego, aby ten nie tylko zapewniał komfort podczas wykonywania zabiegów, ale i był świetną wizytówką? Jak się okazuje, nie jest to wcale takie proste. Mebel ten, choć dla wielu osób niepozorny, musi przecież spełniać wiele funkcji! Sprawdź zatem, na czym trzeba się skupić, wybierając odpowiedni model fotelu do gabinetu kosmetycznego. 

Jaki fotel wybrać do salonu kosmetycznego? 

Jeżeli nie wiesz, jak wybrać fotel do salonu kosmetycznego, to kieruj się kilkoma prostymi zasadami, które pomogą Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji. Wśród nich trzeba przede wszystkim wymienić:

  • wysoki komfort - fotel do salonu kosmetycznego musi być przede wszystkim wygodny! Należy pamiętać, że klienci, odwiedzając specjalistyczne gabinety, liczą nie tylko na efekty po danej kuracji, ale i na komfort w trakcie wykonywania nieraz stresujących zabiegów. Trzeba zatem zadbać o to, aby powierzchnia takiego fotela była przyjemna w dotyku, a także odpowiednio miękka. Profesjonalne fotele do salonu kosmetycznego powinny również posiadać dodatkowe udogodnienia, takie jak wygodne podłokietniki, czy też podnóżek, 
  • funkcjonalność - kompletując wyposażenie salonów kosmetycznych trzeba patrzeć nie tylko na komfort klientów, ale i pracowników. Podobnie jest z fotelami do gabinetów kosmetycznych. Muszą one być zaprojektowane w taki sposób, by specjaliści, przeprowadzający zabieg, mogli z łatwością wykonywać określone czynności,
  • design - odpowiadając na pytanie, jak wybrać fotel do salonu kosmetycznego, nie można ostatecznie pominąć designu. Pamiętajmy, że ludzie są wzrokowcami, dlatego też wybierają salony, które nie tylko oferują szeroki pakiet usług, ale i atrakcyjnie się prezentują. Dużo przyjemniej będzie zatem usiąść im na eleganckim, podgrzewanym i obitym ekologiczną skórą fotelu niż na takim wytartym, czy też nieestetycznym. 
image

 

Zastanów się, jaki zabieg chcesz wykonywać 

Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto również przyjrzeć się swojej liście usług i w oparciu o nią zdecydować, jaki wybrać odpowiedni fotel do salonu kosmetycznego. Obecnie na rynku wielu producentów oferuje funkcjonalne rozwiązania, takie jak:

  • regulowane podnóżki - w zależności od modelu można zdecydować się na fotel z jednym, szerokim podnóżkiem lub też takim dwuczęściowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu dużo wygodniej jest przeprowadzać zabiegi na nogach lub też pedicure, 
  • elektryczne sterowanie wysokością, oparciem, a także podnóżkiem,
  • możliwość pełnego odchylenia oparcia - fotel do gabinetu kosmetycznego tego typu pozwala na przeprowadzenie na nim wielu zabiegów.

Typy foteli kosmetycznych

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, jak wybrać odpowiedni fotel do salonu kosmetycznego. Nadszedł zatem czas na to, aby wyróżnić rodzaje tego sprzętu, dostępne obecnie na rynku. Ze względu na technologię wyróżnia się: 

  • fotele hydrauliczne, 
  • fotele manualne, 
  • fotele elektryczne.

Już sama nazwa podanych podkategorii pokazuje, jakimi mechanizmami różnią się one między sobą. Oczywiście im bardziej nowoczesny sprzęt, tym jego cena jest wyższa i często przekłada się na to, jaki fotel do salonu kosmetycznego wybiorą właściciele gabinetów. Fotele manualne oraz hydrauliczne, gdzie ustawienie siedzenia oraz nachylenie oparcia odbywa się w tradycyjny sposób, są znacznie mniej wygodne w użytkowaniu i cieszą się coraz mniejszą popularnością. Obecnie najbardziej praktyczne są fotele elektryczne.

Jeżeli wiesz już, jak wybrać odpowiedni fotel do salonu kosmetycznego, to koniecznie sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania w tej kategorii.  
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas