Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Lasery w kosmetologii – co należy o nich wiedzieć

image

Co ważne, właściciele salonów sami dostrzegają potencjał zabiegów przy użyciu sprzętu kosmetycznego, który z roku na rok wypiera klasyczne zabiegi pielęgnacyjne. Jedną z takich metod jest laseroterapia, która w salonach urody zdobyła uznanie ze względu na swoją niezwykłą skuteczność i precyzję. Laser w kosmetologii stosowany jest już od lat 60 XX wieku, i od tego momentu jego działanie rozszerzyło się na wiele pól. W dzisiejszym artykule opowiemy o tej metodzie, oraz podpowiemy - jaki sprzęt wybrać do salonu kosmetycznego.

Podstawy działania laseroterapii

Laser w kosmetologii to metoda, która wykorzystuje specjalne urządzenia emitujące skupione wiązki światła, znane jako lasery, do przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów na skórze.

Laseroterapia działa poprzez proces zwany fototermolizą, w którym energia emitowanego światła jest absorbowana przez tkanki skóry. To prowadzi do kontrolowanego podgrzania i uszkodzenia wybranych obszarów, co z kolei stymuluje procesy regeneracyjne i produkcję nowego kolagenu. Ostatecznie cały proces prowadzi do poprawy wyglądu skóry, zmniejszenia widoczności naczynek krwionośnych, blizn czy przebarwień, a także spłycenia zmarszczek.

Laser w kosmetologii jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, ponieważ pozwala na wykonanie bardzo wielu zabiegów. Z tej przyczyny stał się on jednym z podstawowych urządzeń w salonach urody, zapewniającym właścicielom klinik urody nowych klientów dzięki rozbudowaniu swojej oferty o atrakcyjne zabiegi.

Jakie zastosowanie mają lasery w kosmetologii

Zabiegi laseroterapii mają szerokie zastosowanie, które obejmuje m.in: poprawę kondycji skóry, redukcję defektów kosmetycznych, trądziku, blizn, przebarwień czy zamykanie naczynek krwionośnych, a także ogólne odmładzanie skóry. Lasery w kosmetologii są także wykorzystywane do zabiegów epilacji, czyli depilacji owłosienia. Wybór rodzaju laserów do gabinetu jest uzależniony od celu zabiegu i głębokości penetracji światła. Niektóre lasery działają na powierzchni skóry, eliminując drobne defekty kosmetyczne, podczas gdy inne mogą docierać do głębszych warstw, skutecznie wpływając na strukturalne zmiany w skórze. Wybór odpowiedniego sprzętu do gabinetu kosmetycznego wiąże się zatem z określeniem, jaki rodzaj usług ma być wprowadzony do oferty takiej kliniki medycyny estetycznej czy salonu urody.

Rodzaje laserów i ich zastosowanie dla salonu kosmetycznego w Abacosun

Z uwagi na to, że laser w kosmetologii ma bardzo duży wachlarz zastosowań, warto przed wyborem sprzętu do swojego salonu skonsultować go np. z pracownikami sklepu. Doradzą oni, jak wybrać najlepszy sprzęt do danej metody zabiegowej, którą chcą państwo wprowadzić w swoich gabinetach. Wyróżnić bowiem możemy lasery diodowe, aleksandrytowe, rubinowe czy lasery ND.

W asortymencie sklepu Abacosun znajdą państwo sprzęt laserowy, który doskonale sprawdzi się m.in w:

  • Epilacji laserowej

Jeśli chodzi o depilację, to lasery stały się obecnie jednymi z najbardziej popularnych i skutecznych metod usuwania owłosienia. Doskonale w tej roli sprawdzi się np. LASER DIODOWY ICE TOUCH.

  • Zabiegach związanych z pielęgnacją skóry, usuwaniem tatuażu

W sklepie Abacosun znajdą państwo także bogatą ofertę laserów, które pozwolą na wykonywanie zabiegów takich jak m.in. niwelowanie przebarwień, znamion OTA czy usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu. Laser Q-Switch pozwala także na wykonanie peelingu węglowego, nazywanego także Black Doll (tutaj w szczególności polecamy: Qmedin S - laser Q-switch).

Czym jest i jakie zalety ma laser diodowy?

Jeśli chodzi o zastosowanie laserów w kosmetologii, warto pochylić się nad laserem diodowym. Jest on stosowany głównie w epilacji (czyli depilacji laserowej), ponieważ działanie takiego urządzenia opiera się na wysyłaniu skupionych i dużych jednostek energii. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli celowego uszkadzania mieszka włosowego poprzez absorpcję światła przez barwnik zawarty w włosach, zwany melaniną.

W sklepie Abacosun doskonałym wyborem, jeśli chodzi o laser diodowy, będzie z pewnością LASER DIODOWY ICE TOUCH. Sprzęt emituje wiązkę światła o 3 długościach fal:

  • Fala 808nm Diodowy – jest uniwersalna i polecana do włosów zawierających różne stężenie melaniny i dla osób o różnych fototypach skóry. Wskazana w szczególności w przypadku włosów ciemnych zawierających wysokie i średnie stężenie pigmentu brązowego/ czarnego.
  • Fala 1064nm ND-YAG– polecana przy ciemnej karnacji, gdyż penetruje najgłębiej umożliwiając usuwanie niżej osadzonych włosów.
  • Fala 755nm Aleksandrytowy– jest wskazana przy cienkich i ciemnych włosach oraz jasnej karnacji. Oddziałuje na włosy powierzchniowo osadzone.

Efektywność, bezpieczeństwo i praktyczność lasera potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w Hiszpanii.

Jaki laser wybrać do salonu kosmetycznego?

Wybór odpowiedniego lasera do salonu kosmetycznego zależy od kilku kluczowych czynników, takich jak rodzaj zabiegów, jakie planujesz oferować, budżet, doświadczenie personelu oraz oczekiwane rezultaty. Jeśli nie są państwo pewni swojego wyboru, warto skonsultować go z pracownikami sklepu Abacosun, którzy doradzą i opowiedzą o wszystkich zaletach i parametrach oferowanych sprzętów. Pomogą oni lepiej zrozumieć różnicę pomiędzy rodzajami laserów dostępnych w ofercie, a także wyszczególnią ich zalety i ograniczenia w kontekście konkretnych zabiegów. Laser w kosmetologii to doskonałe narzędzie dla każdego salonu, dlatego jego zakup z pewnością będzie dużym krokiem w rozwinięciu usług, zarówno dużej kliniki medycyny estetycznej, jak i mniejszego salonu urody.

Podsumowanie

Jak więc widać, lasery w kosmetologii są znane zarówno właścicielom klinik urody jak i klientom, a zakup takiego sprzętu pozwala na rozszerzenie oferty o wiele ciekawych zabiegów. Laseroterapia stała się prawdziwą gwiazdą wśród metod pielęgnacji skóry oferowanych w salonach urody, a jej skuteczność, minimalna inwazyjność, szybkie rezultaty i zdolność dostosowania do indywidualnych potrzeb pacjenta przyczyniły się do jej ogromnej popularności.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas