Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Peeling kawitacyjny – na czym polega oczyszczanie twarzy za pomocą kawitacji?

image

Wiele osób pragnie dogłębnego oczyszczenia i pielęgnacji skóry – szukając odpowiedniej metody dla swojej cery. Oczywiście z pomocą przychodzą tutaj specjalistyczne kosmetyki i codzienne dbanie o twarz, jednak istnieje zabieg, który pozwala na uzyskanie naprawdę niesamowitych efektów! O czym mowa? O peelingu kawitacyjnym!

Peeling kawitacyjny – na czym polega oczyszczanie twarzy za pomocą kawitacji?

Peeling kawitacyjny to niezwykle skuteczny zabieg kosmetyczny, który zdobył  popularność wśród osób dbających o  wygląd skóry. Jest to bezinwazyjna metoda oczyszczania skóry, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do usuwania zanieczyszczeń i martwego naskórka. Peeling kawitacyjny jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny i delikatny dla skóry, dlatego zdobył uznanie wśród profesjonalistów w branży i klientów salonów urody.

Zasada działania peelingów kawitacyjnych polega na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości na wilgotną skórę. Podczas korzystania ze sprzętu do peelingu kawitacyjnego nie trzeba trzeć skóry, co pozwala uniknąć zaczerwienienia i stanów zapalnych. Podczas zabiegu dochodzi do powstania pęcherzyków z rozrzedzonym gazem na powierzchni skóry, które pękają pod wpływem ultradźwięków. Dzięki temu nadmiar sebum i łoju, a także bakterie - zostają usunięte z powierzchni skóry.

W jakim celu stosowany jest peeling kawitacyjny?

Zabieg kawitacyjny, z wykorzystaniem urządzenia do oczyszczania twarzy, jest bezinwazyjny i można go stosować przy każdym rodzaju cery, jednak zaleca się go szczególnie osobom z tłustą i mieszaną cerą.

Stosowany jest w celu oczyszczenia, wygładzenia i odnowienia skóry, a także w poprawie jej kolorytu i zmniejszeniu zaskórniaków. Jest świetną bazą pod inne zabiegi, ponieważ przygotowuje skórę na wchłonięcie substancji odżywczych i oczyszcza ją z toksyn.

Peeling kawitacyjny - dla kogo zabieg?

Ten wyjątkowo efektywny zabieg jest dedykowany dla szerokiego grona osób mających różne problemy skórne i oczekujących widocznych rezultatów. Przez swoje właściwości, peeling kawitacyjny może przynieść korzyści zarówno młodej, jak i dojrzałej skórze. Kto w szczególności może skorzystać z zabiegu?

  1. Osoby z trądzikiem i trądzikiem różowatym. Usuwanie zanieczyszczeń z porów pomaga w redukcji wyprysków, zmniejszeniu zaczerwienienia i poprawie ogólnego stanu skóry.
  2. Osoby z cerą tłustą. Peeling kawitacyjny pozwala skutecznie oczyścić skórę, redukując nadmiar sebum i zmniejszając widoczność porów.
  3. Osoby z rozszerzonymi porami. Peeling kawitacyjny jest skutecznym rozwiązaniem dla takich przypadków, ponieważ głęboko oczyszcza pory i pomaga je zwęzić.
  4. Osoby z nierównym kolorytem skóry lub plamami pigmentacyjnymi.

Dla jakiego typu cery jest przeznaczony peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która pragnie dogłębnie oczyścić skórę twarzy i poprawić jej mikrokrążenie. Jest chętnie wybierany zarówno przez osoby młodsze, jak i starsze.

Peeling kawitacyjny może być zastosowany do każdego rodzaju cery, jednak z uwagi na fakt, że doskonale radzi sobie z usuwaniem nadmiar sebum i łoju, idealnie sprawdzi się dla osób z mieszaną lub tłustą cerą. Regularne stosowanie tej metody pozwoli także na redukcję przebawień i zmian potrądzikowych.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg przynosi najlepsze efekty, kiedy jest wykonywany regularnie. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem dogłębnie oczyszczającym skórę oraz poprawiającym jej kondycję i na początku można stosować go częściej (np. raz w tygodniu), natomiast po osiągnięciu pierwszych efektów, nadal warto poddawać się mu regularnie – ale z większymi odstępami czasu np. 1-2 razy, ale w miesiącu.

Najlepsze efekty widać po ok. 4-6 zabiegach, jednak ich ilość i częstotliwość są dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kiedy peeling kawitacyjny jest wskazany?

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje ultradźwięki do oczyszczania skóry. Jest często stosowany w celu usunięcia zanieczyszczeń, martwego naskórka oraz nadmiaru sebum. Zabieg ten jest zazwyczaj wskazany dla osób z następującymi problemami skórnymi: przebarwieniami i zmianami trądzikowymi, nierównościami skóry, zatkanymi porami oraz dla osób z cerą tłustą.

Jaki jest przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest na całej twarzy, szyi i dekolcie, a szczególną uwagę przykłada się do najbardziej problematycznych miejsc – najczęściej są to okolice czoła, nosa lub brody. Sam zabieg trwa od 20 do 40 minut w zależności od obszaru, jest całkowicie bezbolesny i składa się z kilku etapów. W trakcie zabiegu oczyszcza i nawilża się skórę płynem miceralnym lub melczkiem i tonikiem.   Po odpowiednim przygotowaniu skóry, w II etapie, specjalista przystępuje do peelingu, który wykonuje się urządzeniem emitującym ultradźwięki.

Po wykonaniu zabiegu peelingu kawitacyjnego skóra może być krótkotrwale zaczerwieniona i lekko podrażniona. Często, końcowym elementem zabiegu, który łagodzi ten stan, jest nałożenie maseczki na twarz klienta kliniki urody.

Peeling kawitacyjny – efekty po zabiegu.

Ultradźwięki kawitacyjne znane jako peeling kawitacyjny – dają szybkie efekty, dlatego metoda ta stała się tak popularna. Nie chodzi tutaj jedynie o oczyszczenie skóry. Efekty peelingu kawitacyjnego to m.in. wspomaganie wygładzenia drobnych zmarszczek, redukcji przebarwień skóry, regulacja wydzielania serum. Peeling usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewniając skórze dotlenienie i pobudzając komórki do naturalnej odbudowy i regeneracji. Skóra odzyskuje blask i jędrność.

Efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od problemu skórnego, na pełen rezultat należy poczekać. Zaleca się wykonanie kilku zabiegów – od 4 do 6, by w pełni cieszyć się wyglądem odmłodzonej, pięknej i oczyszczonej skóry.

Ile kosztuje zabieg

Koszt peelingu kawitacyjnego jest często uzależniony od renomy i lokalizacji gabinetu kosmetycznego. W zależności od ilości miejsc i spodziewanego efektu peelingu kawitacyjnego, za całość terapii zapłacimy więcej lub mniej.

Średnio, za jeden zabieg, trwający od 20 do 40 minut możemy spodziewać się cen w okolicy 90-130 zł. Często jednak peeling kawitacyjny jest połączony z dodatkowymi zabiegami, dlatego cena może wtedy ulec zmianie.

Przeciwwskazania względem wykonywania peelingu kawitacyjnego

Jak większość zabiegów, także i w tym przypadku istnieje kilka przeciwskazań do wykonania peelingu kawitacyjnego. Należą do nich: ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby tarczycy, opryszczka, zaburzenia rytmu serca, a także metalowe elementy w ciele jak np. implanty, aparat na zęby czy rozrusznik.

Przed zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą lub dermatologiem w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań.

Jakie urządzanie do peelingu kawitacyjnego warto wybrać

Peeling kawitacyjny urządzenie – jak wybrać najlepsze? To pytanie, które zadają sobie zarówno właściciele salonów urody jak i osoby prywatne, które chcą wykonywać peeling kawitacyjny w domu. Wybór urządzenia do peelingu kawitacyjnego zależy od kilku czynników, takich jak: budżet, częstotliwość ultradźwięków i dodatkowa funkcja sonoforezy.  Jednym z najważniejszych czynników jest z pewnością bezawaryjność aparatu oraz bezpieczeństwo. Upewnijmy się zatem, że urządzenie posiada odpowiednie certyfikaty.

Jeśli nie jesteś pewien, który aparat kosmetyczny będzie idealny dla Ciebie warto skontaktować się z wybranym producentem i dopytać o szczegóły.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas