Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

POPĘKANE NACZYNKA KRWIONOŚNE – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Teleangiektazje na twarzy, zwane także potocznie pajączkami, są dosyć powszechnie występującym problemem estetycznym. Dotyka on w większej ilości przypadków kobiet. Dlaczego powstają pajączki i czy można się ich pozbyć?


Co to są teleangiektazje?

Są to zmiany w układzie naczyniowym skóry, które wyglądem przypominają pajęczynki - stąd ich nazwa potoczna. Są one widoczne pod skórą i w zależności od zmiany mają kolor czerwonawy w przypadku naczyń włosowatych lub sinoniebieskawy w przypadku żyłek. Popękane naczynka mogą występować jako pojedyncze zmiany ale także rozsiane. Najbardziej rozległe są w przypadku trądziku różowatego (acne rosacea), kiedy twarz, szyja i dekolt mogą być usiane zmianami.


Jakie są przyczyny powstawania teleangiektazji?

Jedną z przyczyn pękania naczynek mogą być uwarunkowania genetyczne. Jeśli u jednego z rodziców występują takie zmiany jesteśmy bardziej narażeni na pękanie naczynek.Uważa się także, że hormony też pełnią rolę w formowaniu się teleangiektazji. Za przyczynę podaję się estrogen i progesteron, które mogą osłabiać ściany naczyń krwionośnych. Kobiety, które poddane są hormonalnej terapii zastępczej lub kobiety w ciąży mogą więc być bardziej podatne na te zmiany.

    

Czego nie lubi skóra skłonna do pękających naczynek?

Należy pamiętać o tym, że czynniki zewnętrze także mogą zwiększyć ryzyko teleangiektazji. Wrogiem są zmiany temperatury oraz wysokie temperatury, gdyż pod wpływem ciepła naczynka rozszerzają się. Należy także unikać częstego korzystania z kąpieli słonecznych i solarium. Należy zrezygnować także z palenia papierosów lub ograniczyć do minimum oraz wyeliminować spożycie alkoholu.


Jak mogę usunąć popękane naczynka krwionośne?

Jedną z najbardziej skutecznych i precyzyjnych metod jest radiotermoliza zmian skórnych Lamprobe. Zabieg polega na przyłożeniu elektrody igłowej do skóry i emisji impulsu - fali radiowej. W ten sposób następuje zamknięcie naczynka.


Zabiegi Lamprobe w odróżnieniu od laserowych, kierują energię dokładnie na obszar, na którym znajduje się zmiana naczyniowa lub skórna bez uszkadzania okolicznych tkanek. Kontrolowana i regulowana intensywność impulsów pozwala na optymalne dobranie parametrów. Jest to skuteczna metoda w przypadku zamykania naczynek krwionośnych, oraz naczyniaka gwiaździstego i naczyniaka wiśniowego (Plamek Campbell de Morgana).

Po zabiegu występują mikrostrupki, których nie wolno drapać. Proces gojenia jest krótki i trwa od kilku dni do około tygodnia.

Technologia Lamprobe jest bezpieczna i skuteczna.w tym artykule piszemy o:

LAMPROBE - RADIOTERMOLIZA ZMIAN SKÓRNYCH
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas