Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Sprzęt do gabinetu kosmetycznego – jaki laser diodowy wybrać

image

Myśląc o wyposażeniu gabinetu kosmetycznego – ich właściciele często rozważają zakup różnego rodzaju urządzeń, które pozwolą na wzbogacenie oferty o nowe zabiegi. Warto jednak pamiętać, że obok sporej liczby zabiegów kosmetycznych poprawiających wygląd sylwetki czy twarzy – niegasnącą popularnością cieszą się wszelkie zabiegi związane z depilacją owłosienia. Dlatego warto pochylić się nad wyborem sprzętu, który pozwoli na wprowadzenie do gabinetu kosmetycznego takiej usługi na stałe.

Możliwości jest wiele, jednak w dzisiejszym artykule opowiemy o skutecznej depilacji laserem diodowym oraz o innych funkcjach, które daje nam ten sprzęt.

Co to jest laser diodowy i jak działa

Stosowanie laserów w kosmetologii ma długą historię i znane jest już od 1960 roku, jednak postęp techniki pozwolił na wyszczególnienie wielu ich rodzajów. Lasery posiadają liczne właściwości, które są wykorzystywane w różnych celach i na różnych obszarach ciała. Działanie lasera diodowego, któremu poświęcony jest ten artykuł, opiera się na wysyłaniu dużych i skupionych w jednym miejscu jednostek energii. Laser emituje wiązkę światła o dużej mocy, która działa precyzyjnie na niewielkim obszarze ciała.

Na czym polega depilacja laserowa

Depilacja laserowa, nazywana często epilacją, to nowoczesna metoda usuwania owłosienia na ciele za pomocą lasera. Do tego typu zabiegów doskonale sprawdzają się lasery diodowe. Dlaczego? Ponieważ należą one do laserów frakcyjnych nieablacyjnych – dzięki czemu nie nagrzewają skóry na całej długości wiązki, a ich moc skupia się jedynie na cebulce włosa. Depilacja laserem diodowym polega na selektywnym niszczeniu mieszka włosowego poprzez absorpcję energii światła przez barwnik włosa, czyli melaninę. Melanina absorbuje światło lasera i przekształca je w energię cieplną. Ta energia z kolei jest przekazywana do mieszka włosowego, co prowadzi do jego uszkodzenia. Jeśli mieszek włosowy zostanie odpowiednio uszkodzony, nie będzie w stanie ponownie wyprodukować włosa. Dzięki temu procesowi włosy odrastają słabsze lub w ogóle nie odrastają. Efekt depilacji może utrzymać się od kilku miesięcy do nawet kilku lat – w zależności od liczby wykonanych sesji.

Czy warto kupować laser diodowy do salonu kosmetycznego?

To pytanie, które zadają sobie właściciele salonów kosmetycznych. Chociaż zakup sprzętu to niemały wydatek, to z pewnością będzie to trafiona inwestycja. Laser diodowy pozwala bowiem na przeprowadzenie efektywnej depilacji włosów bez stosowania dodatkowych środków chemicznych, co czyni go atrakcyjną alternatywą dla klientów stosujących do tej pory tradycyjne metody usuwania owłosienia. Usługa epilacji jest także niezwykle popularna i pozwala na rozszerzenie oferty salonu, co przekłada się na pozyskanie nowych klientów.

Zalety lasera diodowego

Laser diodowy ma wiele zalet. Pozwala na wykonywanie m.in. zabiegów epilacji – czyli laserowej depilacji włosów. Jest to niezwykle skuteczna metoda, dzięki której efekt gładkiej skóry utrzymuje się o wiele, wiele dłużej niż w przypadku klasycznych metod, takich jak użycie depilatora czy wosku. Laser diodowy jest również bardzo wygodny w użyciu i pozwala na szybkie wykonanie zabiegu depilacji. Dodatkowo nie pozostawia na skórze klienta zaczerwienień ani podrażnień – dlatego jest chętnie wybierany zwłaszcza do depilacji miejsc wrażliwych: jak pachy czy strefy bikini.

Jaki laser diodowy wybrać i na co zwrócić uwagę

Wybierając laser diodowy do swojego gabinetu, warto sprawdzić liczbę wiązek, które emituje. Urządzenia te są wyposażone w źródła światła, które emitują wiązkę o określonej długości fal. W zależności od ich długości laser diodowy może być stosowany do usuwania wybranych rodzajów owłosienia. Ważnym czynnikiem przy zakupie takiego sprzętu jest także sprawdzony producent urządzenia, który gwarantuje niezawodność aparatury. Jeśli nie jesteśmy pewni, który model będzie odpowiedni do salonu urody, warto porozmawiać z pracownikiem sklepu lub hurtowni, który z pewnością doradzi odpowiedni model do naszych potrzeb.

Laser diodowy – sprzęt polecany przez Abacosun:

Sklep Abacosun oferuje sprawdzony i bezpieczny sprzęt do gabinetów kosmetycznych. W dziedzinie depilacji laserowej w szczególności poleca dwa aparaty, które z pewnością spełnią nawet najwyższe oczekiwania właścicieli salonów urody:

  • Qmedin S – laser Q-switch – to nowoczesny laser do usuwania tatuażu, makijażu permanentnego i peelingu węglowego. Dzięki dużej elastyczności w ustawieniu parametrów umożliwia wykonywanie specjalistycznych zabiegów laseroterapii w szerokim zakresie. Laser posiada dwie końcówki: o długości fali 1064 nm (do pigmentu czarnego i niebieskiego) oraz 532 nm (do pigmentu czerwonego, różowego, purpurowego i brązowego);
  • LASER ICE TOUCH 755nm, 808nm, 1064nm – laser do epilacji łączący działanie lasera diodowego, aleksandrytowego i ND-YAG, który zapewnia skuteczność i bezpieczeństwo. Emisja wiązek światła o trzech długościach fal pozwala na wykonanie zabiegów dla różnych typów włosów.

W naszej ofercie posiadamy renomowany sprzęt, a nasi doradcy służą pomocą przy wyborze nie tylko lasera diodowego, ale także innego sprzętu kosmetycznego. Z chęcią odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania i doradzimy państwu odpowiedni model urządzenia.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas