1. Radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa jest stosowana na twarz, szyję, dekolt oraz ciało. Podczas zabiegu kosmetolog nakłuwa skórę sterylnymi mikroigłami pokrytymi złotem i jednocześnie emitowana jest fala radiowa, które podgrzewają skórę. Biostymulajca zachodzi zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębokich warstwach.
Następuje obkurczenie i regeneracja kolagenu w skórze oraz pobudzenie fibroblastów do dalszej neokolagenezy. Mikrouraz wywołany 25 lub 49 igłami daje organizmowi sygnał, który dodatkowo aktywuje regenerację skóry.
Efekt zabiegu to zwiększenie gęstości skóry, ujędrnienie, redukcja i działanie liftingujące.
Radiofrekwencja mikroigłowa oprócz poprawy napięcia skóry pomaga spłycić rozstępy, które często pojawiają się po ciąży lub spadku masy ciała.
2. Masaż Ujędrniający
Masaż poprawiający jędrność skóry polega na zastosowaniu specjalnych ruchów. Efekty można dodatkowo zwiększyć stosując podczas masażu produkty poprawiające napięcie skóry. Seria zabiegów pozwala na zwiększenie elastyczności skóry i redukcję cellulitu.
Oprócz manualnych masaży niezwykle skuteczne są masaże podciśnieniem, które stosują często metody skojarzone. Przykładowo podczas zabiegu jednocześnie wykonywany jest masaż próżniowy, emitowane są regeneracyjne prądy, fale radiowe i światło podczerwone. Taka metoda nie tylko ujędrnia i modeluje ciało, ale także stymuluje regenerację mięśni i skóry. Fibroblasty aktywowane są do produkcji kolagenu, dzięki czemu zwiększa się elastyczność skóry. Masaż podciśnieniem zwiększa elastyczność tkanki łącznej oraz drenuje przez co zmniejszają się obrzęki.
Warto jest także zaopatrzyć się dobrą szczotkę z naturalnym włosiem i w zaciszu domowym regularnie wykonywać automasaż. Masaż szczotka polepsza gładkość skóry, działa peelingująco i polepsza krążenie krwi i limfy.
3. Kosmetyki ujędrniające
Konsekwentne stosowanie kosmetyków polepsza jakość skóry. Produkty takie zawierają substancje regenerujące i polepszające elastyczność skóry. Do programu zabiegowego zaleca się włączyć peelingi, które usuną martwy naskórek i polepszą wchłanianie aktywnych składników.
W walce z wiotką skórą ważna jest konsekwencja i regularne korzystanie z rożnych metod ujędrniających. Proces regeneracji skóry wymaga czasu, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, aby uzyskać pożądany efekt. Zabiegi i pielęgnację ukierunkowaną warto jest stosować także zapobiegawczo, aby opóźnić procesy starzenia się skóry.