Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jakie efekty po masażu próżniowym


Czym jest masaż próżniowy?

Masaż próżniowy, inaczej nazywany masażem podciśnieniowym, to zabieg, który można wykonać na całym ciele lub jego wybranych partiach. Do przeprowadzenia masażu próżniowego niezbędne jest specjalne urządzenie, które wytwarza podciśnienie (zasysa warstwy skóry), oddziałujące na skórną i podskórną tkankę łączną. Pierwsze efekty masażu próżniowego są dość szybko widoczne, jednak dla pełnego zadowolenia warto wykonywać zabieg w seriach (np. 10-15 zabiegów), co 2-3 dni.

Masaż próżniowy to doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, która pozwala uzyskać doskonałe efekty, nie tylko w okolicach twarzy, ale także na całym ciele.

Jakie są rodzaje masażu próżniowego?

Masaż próżniowy jest niezwykle efektywną metodą walki z nagromadzą tkanką tłuszczową. Jego popularność opiera się nie tylko na tym, że jest on całkowicie nieinwazyjny, ale także na tym, że oprócz działania wyszczuplającego doskonale usprawnia krążenie krwi i limfy.

Masaż próżniowy twarzy

Chociaż masaż próżniowy jest zabiegiem, który można zastosować na całe ciało (zwłaszcza na brzuch, pośladki czy uda), może on być świetnym narzędziem do poprawy jędrności skóry i zmniejszenia opuchlizny na twarzy. Zabieg pozwala na poprawę jej owalu, a także odżywienie i dotlenienie skóry, dzięki pobudzeniu krążenia. Efektem końcowym masażu próżniowego jest więc ujędrniona skóra, i wysmuklenie i twarzy.

Masaż próżniowy piersi

Masaż próżniowy piersi wykonuje się z zastosowaniem specjalnych baniek. Polega ona na kontrolowanym zasysaniu i rytmicznemu masowaniu piersi. Zabieg ujędrnia i podnosi biust, sprawia, że staje się on pełniejszy, a także wpływa na lepsze ukrwienie oraz wygląd skóry.

Masaż próżniowy na cellulit

Cellulit jest z pewnością zmorą wielu Pań. Często, mimo odpowiedniej diety i ćwiczeń, efekty walki z cellulitem są najtrudniejsze do osiągnięcia. Dlatego ten zabieg jest tutaj zdecydowanym sprzymierzeńcem. Efekty masażu próżniowego widać bardzo szybko, gdyż rozbija on twarde złogi cellulitu  pod skórą, dzięki czemu ramiona, uda, brzuch czy biodra wyglądają zdecydowanie lepiej. Dla utrzymania pożądanego rezultatu, warto jednak zdecydować się na serię zabiegów.

Jak się przygotować do zabiegu?

Zabieg masażu próżniowego jest bezinwazyjny i nie wymaga specjalnych, wcześniejszych przygotowań. Powinien on być poprzedzony konsultacją z osobą wykonującą usługę, w celu ustalenia ilości zabiegów i obszarów ciała, na których klient chce się skupić. Warto też na takiej konsultacji poruszyć ewentualne przeciwskazania do zabiegu.

Aby efekty masażu próżniowego były jak najlepsze, istotne jest, aby przed zabiegiem, oraz po jego zakończeniu, wypić ok. pół litra wody (lub więcej). Dzięki temu pomagamy organizmowi wydalić toksyny za pomocą układu moczowego.

Jak często wykonywać masaż próżniowy?

Pierwsze efekty masażu próżniowego są widoczne już po jednej wizycie w salonie kosmetycznym. Skóra jest lepiej ukrwiona i jędrniejsza. Jednak dla uzyskania najlepszych efektów, ilość zabiegów może się wahać od kilku do kilkunastu. Ilość wizyt będzie także podyktowana efektem jaki chcemy uzyskać. Zdecydowanie dłużej będzie trwało pozbycie się cellulitu, niż np. poprawa krążenia krwi i jędrności.

Nie zaleca się wykonywania masażu próżniowego codziennie, dlatego serie zabiegów zazwyczaj są rozłożone co 2-3 dni.

Masaż próżniowy – przeciwwskazania

Jeśli chodzi o zastosowanie masażu próżniowego, istnieje kilka przeciwskazań do zabiegu. Są to poważne choroby jak nowotwory, tłuszczaki, choroby przewlekłe jak np. cukrzyca, przepuklina, ale także problemy ze stanami zapalnymi skóry, żylaki i zapalenia żył, a nawet skłonność do powstawania siniaków.

Efekty masażu próżniowego

Efekty masażu próżniowego są docenianie w branży kosmetycznej, i nie bez powodu ten zabieg cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jego popularność opiera się na dwóch filarach:

  1. Wymodelowana sylwetka

Wymodelowanie ciała, to efekt masażu próżniowego, który jest najczęstszym powodem decyzji o wykonaniu zabiegu. Decydując się na masaż próżniowy, możemy poprawić owal twarzy, zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, udach czy ramionach, a także poprawić jędrność wybranych partii ciała, nawet w tych wrażliwych okolicach, jak piersi czy wewnętrzne partie ud. Dzięki systematycznym zabiegom, efekty utrzymują się długo, a nasza sylwetka staje się smuklejsza.

  1. Pozytywny wpływ na krążenie krwi i limfy

Dzięki zastosowaniu podciśnienia w trakcie zabiegu dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy. Skutkuje to dotlenieniem i odżywieniem warstw skóry, usunięciem obrzęków, ale także rozluźnieniem zmęczonych mięśni. Masaż próżniowy ma też niebagatelny wpływ profilaktyczny – pod kątem zakrzepicy, obrzęków czy powstawania żylaków.

Profesjonalne urządzenie do masażu próżniowego

Profesjonalne urządzenia do masażu próżniowego cechują się większą mocą i wydajnością, niż te domowego użytku. Nierzadko posiadają także dodatkowe parametry pozwalające na zastosowanie terapii łączonych.

Np. ŻELAZKO® Przeciwzmarszczkowe i Antycellulitowe 2w1, pozwala na wykonanie zabiegów zarówno na twarz jak i na ciało, dzięki dwóm osobnym głowicom. Aparat pobudza naturalne mechanizmy fizjologiczne, zapewniając tym samym rewelacyjne efekty zabiegów liftingujących i modelujących sylwetkę.

Z kolei ŻELAZKO® ANTYCELLULITOWE REVERSE, zapewnia jeszcze skuteczniejsze zabiegi antycellulitowe i modelujące sylwetkę, gdyż łączy w sobie energie zastosowane w klasycznym Żelazku Antycellulitowym oraz dodatkowo masaż rolkami sferycznymi.

Dobrze dobrany sprzęt pozwoli na lepszą wydajność pracy, a także uzyskanie wspaniałych efektów, dzięki czemu klient salonu kosmetycznego będzie chętniej korzystał z jego oferty.

w tym artykule piszemy o:

MOBILNA MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
pokaż produkty
ŻELAZKO® Przeciwzmarszczkowe i Antycellulitowe 2w1
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas