Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Jakie urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej warto mieć w swoim gabinecie kosmetycznym

image

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg kosmetyczny, który łączy w sobie technologię radiofrekwencji i mikroigieł. Ten zaawansowany zabieg skupia się na stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Działanie radiofrekwencji opiera się na zastosowaniu fal radiowych do ogrzewania warstw skóry, z kolei działanie mikroigieł, kojarzone często z zabiegiem mezoterapii, pozwala na tworzenie mikrokanalików w skórze, które pobudzają procesy regeneracyjne. Zabieg więc łączy dwie techniki, które w rezultacie pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów, takich jak m.in.: ujędrnienie skóry, lifting, spłycenie zmarszczek, a nawet niwelowanie blizn.

Jeśli chodzi o budowę samego urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej, to posiada ono wymienne kartridże z igłami o różnych długościach. W trakcie zabiegu, głowica wyposażona w mikroigły jest przesuwana po skórze, jednocześnie dostarczając energię fal radiowych. Mikroigły tworzą mikroskopijne otwory, przez które energia jest skierowana do głębszych warstw skóry, gdzie następuje proces termicznego stymulowania kolagenu.

Co lepsze: HIFU czy Radiofrekwencja Mikroigłowa?

Klienci salonów urody, którzy szukają odpowiedniego zabiegu często stają przed wyborem: czy wybrać zabieg Hifu, czy może radiofrekwencję mikroigłową? Wybór ten w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji pacjenta, jego stanu skóry, oczekiwań co do rezultatów oraz innych czynników. Obie metody są niezwykle skuteczne, jednak warto przed ich wyborem skonsultować się ze specjalistą lub kosmetologiem, ponieważ każda z poważnych metod może okazać się bardziej skuteczna w wybranych obszarach.

Zabieg HIFU może okazać się bardziej efektywny w działaniu na głębsze warstwy skóry, i doskonale sprawdzi się w przypadku liftingu skóry, niwelowaniu opadających tkanek czy redukcji zmarszczek.

Z kolei radiofrekwencja mikroigłowa jest skuteczna w stymulowaniu kolagenu, działaniu liftingującemu i rewelacyjnie poradzi sobie z walką z cellulitem i rozstępami, wiotką skórą czy niedoskonałościami ciała w okolicach brzucha, pośladków czy nóg.

Oba zabiegi mogą także różnić się, jeśli chodzi o zachowanie skóry po zabiegu. W obu przypadkach po wykonanym zabiegu może pojawić się zaczerwienienie lub lekka nadwrażliwość w miejscu wykonywania zabiegu. Jeśli chodzi o HIFU – tutaj okres rekonwalescencji jest naprawdę krótki i zazwyczaj trwa do kilku godzin. W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej może utrzymać się do kilku dni.

Z tego powodu, forma terapii powinna być zawsze indywidualnie dobierana do konkretnych problemów i wyzwań klienta salonu urody.

Dlaczego warto mieć zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w swoim gabinecie kosmetycznym?

Wprowadzenie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej do oferty gabinetu kosmetycznego może przynieść szereg korzyści zarówno dla klientów, jak i dla samego biznesu. Zabieg ten ma bardzo wiele zastosowań, dzięki czemu pozwoli na rozszerzenie asortymentu usług o wiele nowych i pożądanych zabiegów. Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej pozwoli na przeprowadzenie zabiegów z obrębu:

• Produkcji kolagenu i elastyny

• Redukcji zmarszczek i linii mimicznych

• Poprawy tekstury skóry

• Działaniu liftingującemu

• Redukcji rozstępów i blizn

• Walki z cellulitem

Dodatkowo, radiofrekwencja mikroigłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, co oznacza m.in. krótki okres rekonwalescencji. Dzięki temu klienci decydujący się na taki zabieg, mogą szybko wrócić do codziennych aktywności po jego wykonaniu. Warto także wspomnieć o tym, że posiadanie urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej podnosi prestiż gabinetu, pozycjonując go jako miejsce oferujące zaawansowane i skuteczne zabiegi.

Co jest ważne przy wyborze urządzenia do swojego gabinetu?

Wybór urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej dla swojego gabinetu kosmetycznego jest kluczowy dla skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów. W pierwszej kolejności upewnij się, że urządzenie posiada odpowiednie certyfikacje i jest zgodne z normami bezpieczeństwa. Tutaj z pewnością warto postawić na znanego i sprawdzonego producenta. Sprawdź, jaką technologię radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje dane urządzenie – mamy bowiem do wyboru urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej, które oferują dodatkowe funkcje jak np. podciśnienie. Warto zorientować się także, jakie są koszty związane z eksploatacją urządzenia, takie jak zużycie wkładów mikroigłowych (kartridży). Dostępność i koszty związane z wymianą części czy serwisem to bardzo istotne kwestie.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do radiofrekwencji mikroigłowej, dlatego jeśli decydujemy się na taki zakup, warto rozwiać wszelkie wątpliwości w trakcie rozmowy z pracownikami sklepu. Z pewnością doradzą oni odpowiednią opcję, która pozwoli na wybór odpowiedniego urządzenia do radiofrekwencji mikroigłowej.

Urządzenia polecane przez Abacosun

W ofercie Abacosun znajdziesz wiele modeli, które spełnią oczekiwania twoje i twoich klientów. Posiadają odpowiednie certyfikaty i pochodzą od znanych i cenionych producentów. Radiofrekwencja mikroigłowa – te urządzenia, z pewnością warto wybrać spośród wielu opcji dostępnych w naszym sklepie:

SatinDuo – urządzenie to łączy trzy metody: mikronakłucia, falę radiową i podciśnienie. Szeroki wybór kartridży i możliwość regulacji parametrów pozwala na optymalizację efektów. Dodatkowo SatinDuo jest przeznaczony do zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej i bezigłowej.

EsteDual - Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej, bezigłowej, krioterapii i światłoterapii LED. EsteDual charakteryzuje się doskonałymi parametrami i wykorzystuje wymienne kartridże z 25 lub 49 mikroigłami (izolowanymi lub nieizolowaymi) pokrytymi złotą powłoką. Urządzenie pozwala na wykonanie kontrolowanego i precyzyjnego zabiegu.

Sklep Abacosun posiada w swojej ofercie także inne sprzęty kosmetyczne, a także profesjonalne kosmetyki, które pozwolą na wyposażenie twojego salonu na najwyższym poziomie. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas