Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Karboksyterapia bezigłowa czy igłowa, którą wybrać?

Rozkwit karboksyterapii w medycynie estetycznej i kosmetologii rozpoczął się około 2000 roku.

Popularność iniekcji z dwutlenku węgla rosła, aż nagle pojawiła się karboksyterapia bezigłowa, która szturmem podbija międzynarodowe rynki.

A Wy próbowaliście już karboksyterapii? Poniżej kilka informacji, które powinny Was zachęcić do skorzystania z tego modnego  zabiegu

 

Karboksyterapia - wielozadaniowy zabieg

 

Jedną z zalet CO2 jest jego szerokie spektrum zastosowania. Jest polecana na twarz, szyję, dekolt, dłonie i ciało. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby młode jak i dojrzałe.

Działa odmładzająco, wygładza skórę, spłyca zmarszczki i zwęża pory. Twarz po zabiegu jest rozjaśniona,  promienna i dobrze nawilżona. Polepsza także stan cer trądzikowych.

Stosowana na ciało znajduje swoje zastosowanie w przypadku cellulitu, utraty jędrności i rozstępach.

Karboksyterapia ma bardzo szerokie zastosowanie, a liczne badania potwierdziły jej skuteczność w wielu obszarach. To doskonała metoda do terapii twarzy i ciała. 

Karboksyterapia igłowa

Jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem, który polega na wkłuciu cienkich igieł i kontrolowanemu wtłoczeniu dwutlenku węgla pod skórę i do tkanki podskórnej.

Następuje poprawa przepływu krwi, rozszerzają się naczynia krwionośne, co zwiększa dotlenienie tkanek i regenerację komórek.

Minusem zabiegu jest dyskomfort związany z odczuciami bólowymi, które oczywiście są sprawą indywidualną. Jeśli planujesz wyjście na specjalną okazję lepiej przełożyć zabieg, gdyż mogą pojawić się siniaki w miejscu wkłucia igłą. 

image

Karboksyterapia bezigłowa 

Ta metoda jest doskonała dla osób, które nie lubią igieł i preferują bezinwazyjne zabiegi. Oczywiście CO2 w żelu jest metodą całkowicie bezbolesną. Na skórę nakłady jest maska, która aktywuje się po nałożeniu żelu. Podczas jednej sesji żel CO2 pokrywa większy obszar skóry i możesz jednocześnie skorzystać z zabiegu na twarz i ciało w odróżnieniu do zabiegu igłowego, gdzie należy dawkować podawanie gazu.

Karboksyterapia bezigłowa dodatkowo nawilża skórę i poprawia jej ogólną kondycję.  

Karboksyterapię bezigłową można także stosować po urodzeniu dziecka, na przykład aby zredukować  rozstępy,  opuchliznę nóg, polepszyć cyrkulację krwi lub zniwelować  wypryski skórne. 


Ilość zabiegów

Zarówno w przypadku metody igłowej i bezigłowej należy wykonać zabiegi w serii minimum 5-6. Dokładna ilość zależy też od stanu skóry.  Zabiegi na ciało mogą wymagać większej liczby. 

 

Bez względu na to jaką karboksyterapię wybierzesz, pamiętaj, że warto skorzystać z tego zabiegu. Warto też nadmienić, że liczne badania potwierdzają skuteczność obu metod.

w tym artykule piszemy o:

Karboksyterapia Bezigłowa CO2 - twarz
pokaż produkty
Karboksyterapia Bezigłowa CO2 - ciało
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas