Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Mikrodermabrazja - co to jest i na czym polega zabieg?

image

Nic tak nie cieszy kobiety oraz mężczyzny jak gładka, zdrowa, pełna kolorów cera. Co to jest mikrodermabrazja i dlaczego wspominamy o niej w tym kontekście? Jest to nowoczesny zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, o którym warto się dowiedzieć. Poniżej wyjaśnimy Ci, na czym polega mikrodermabrazja, jakie są jej rodzaje, a także jakich korzyści można się spodziewać po wypróbowaniu tej metody.

Czym jest mikrodermabrazja?

Zacznijmy od tego, co to jest mikrodermabrazja. Jest to nieinwazyjny zabieg, który potocznie nazywany jest mikropeelingiem. Polega on na mechanicznym złuszczeniu zrogowaciałego naskórka, a także oczyszczeniu głębokich warstw skóry. Zabieg wykonuje się przy użyciu nowoczesnej aparatury, dzięki której z pomocą końcówki diamentowej i masażu vacum można osiągnąć spektakularne efekty po mikrodermabrazji. Oczywiście - w zależności od kondycji skóry, oczekiwań, jak i obranej metody - kosmetolog może zmieniać stopień ścierania, aby dostosować go do potrzeb konkretnej osoby.

Rodzaje mikrodermabrazji

Już wiesz na czym polega mikrodermabrazja. Wspomnieliśmy również, że da się ją przeprowadzać na kilka sposobów, w zależności od obranej techniki. Na dzień dzisiejszy można mówić o:

  • hydrodermabrazji i peelingu wodą wodorową - sekret tej techniki polega na zastosowaniu strumienia wody wodorowej pod ciśnieniem,
  • mikrodermabrazji diamentowej - zadowalające efekty po mikrodermabrazji diamentowej można osiągnąć dzięki specjalnej, diamentowej tarczy. Element ten dostępny jest w różnych rozmiarach, między którymi może wybierać kosmetyczka. Tarcza przesuwana jest po powierzchni skóry i usuwa zrogowacenia,
  • mikrodermabrazji korundowej - w tym przypadku można mówić o piaskowaniu skóry, gdyż wraz z głowicą przesuwającą się po twarzy, skóra ścierana jest przez mikrokryształki kordulu.

Jak widać nie da się wytłumaczyć w jednym zdaniu co to jest mikrodermabrazja. Każda z wymienionych metod ma jednak jeden cel - oczyścić skórę z zanieczyszczeń (kurzu, resztek makijażu oraz potu), jak i nadmiernie produkowanego sebum. Ze względu na to, jak działa mikrodermabrazja, może ona być stosowana na każdy typ cery.

image

Mikrodermabrazja - efekty po zabiegu

Po wyjaśnieniu na czym polega mikrodermabrazja przedstawimy efekty, których można spodziewać się po zabiegu. A jest co wymieniać, gdyż wraz z oczyszczaniem cery:

  • skóra twarzy zostaje wzmocniona oraz dotleniona,
  • w głębokich warstwach skóry stymulowana jest produkcja kolagenu, dzięki której zmarszczki zostają wygładzone, a skóra napięta na twarzy, szyi oraz dekolcie,
  • walczy się z trądzikiem oraz nieestetycznymi przebarwieniami,
  • w małym stopniu niweluje się blizny,
  • skóra jest przygotowana do przyjęcia kosmetyków, które przenikną w jej głębsze warstwy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie można zapomnieć, że mikrodermabrazja ma przeciwwskazania, z którymi należy się zapoznać - jest to naturalne i dotyczy każdego oferowanego w salonach kosmetologicznych zabiegu.

Ze względu na ryzyko wystąpienia skutków ubocznych z mikrodermabrazji powinny zrezygnować osoby, które:

  • mają stany zapalne skóry,
  • mają zdiagnozowane zakażenie, np. grzybicze, wirusowe, bakteryjne,
  • w miejscu wykonywania zabiegu mają znamiona,
  • mają zdiagnozowane nowotwory skóry,
  • zmagają się z łuszczycą, bliznowcami lub innymi chorobami skóry,
  • przyjmują regularnie leki przeciwzakrzepowe,
  • miały przeprowadzone zabiegi chirurgiczne (w przeciągu dwóch miesięcy) w miejscu przeprowadzania zabiegu.

Aby uniknąć efektów ubocznych po mikrodermabrazji należy przed zabiegiem poinformować kosmetologa o aktualnym stanie zdrowia.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas