Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Dlaczego warto stosować maski kosmetyczne?

image

Dbanie o kondycję skóry – oczyszczanie, stosowanie kremów i serum - to wszystko może nie być wystarczające do kompleksowej pielęgnacji skóry, zarówno młodej, jak i dojrzałej.​​​​​​ Aby dogłębnie odżywić, nawilżyć i zregenerować cerę niezbędne są również regularnie wykonywane maski kosmetyczne. Odznaczają się one dużo bardziej intensywnym działaniem i są świetnym sposobem zarówno na utrzymanie, jak i doprowadzenie kondycji skóry do perfekcji. Sprawdź, jakie maseczki do salonów kosmetycznych warto wziąć pod uwagę!

Maski kosmetyczne – co je wyróżnia?

Maski nie powinny być elementem codziennej pielęgnacji, jednak stosowane 2-3 razy w miesiącu zapewniają pełne spektrum korzyści! Maseczki na twarz kosmetyczne mają bogatą w składniki aktywne formułę i dedykowane są każdemu typowi skóry – normalnej, suchej, mieszanej, tłustej i dojrzałej. W zależności od wyboru maski można spodziewać się określonych efektów, które będą uzależnione od zawartych w nich składnikach.

image

Maski kosmetyczne nawilżające podstawą pielęgnacji

Obecnie większość masek kosmetycznych zawiera nawilżający kwas hialuronowy, który jest ich bazą. Niedostateczne nawilżenie jest bowiem przyczyną większości problemów ze skórą, a stosowanie ogólnodostępnych kremów nawilżających zazwyczaj nie zapewnia cerze odpowiedniego do zachowania dobrej kondycji nawodnienia. Co ciekawe, nawet skóra tłusta i mieszana z tendencją do przetłuszczania się w strefie T może wymagać dodatkowej dawki nawilżenia, ponieważ jego niedosyt powoduje najczęściej jej próba "ratowania się" w postaci nadprodukcji sebum.

Profesjonalne maski kosmetyczne – czym się różnią od innych?

Maski kosmetyczne do gabinetów kosmetycznych charakteryzują się bardziej intensywnym działaniem. Mają zazwyczaj gęstszą i bogatszą konsystencję. Po nałożeniu na skórę nie wchłaniają się w nią całkowicie, tak jak np. krem. Czym się różnią profesjonalne maski kosmetyczne od tych, które można kupić w drogerii? Składem! Wystarczy sprawdzić i porównać komponenty w zwykłej maseczce ze sklepu i takiej, którą można kupić np. w hurtowni kosmetyków. Profesjonalne maski kosmetyczne, chociaż mogą składać się z takich samych składników aktywnych mają zazwyczaj wielokrotnie wyższe ich stężenie, a to jak nietrudno się domyślić przekłada się na jakość i efektywność działania. Im wyżej w składzie jest np. kwas hialuronowy, czy witamina C, tym większe ich ilości w kosmetyku.

image

Maski kosmetyczne – jakie wybrać?

Jakie maski kosmetyczne wybrać? Cóż, tutaj nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Wybierając profesjonalne maski kosmetyczne, należy sugerować się ich działanie i dopasować je odpowiednio do indywidualnych potrzeb skóry. Szczególnie polecane są aktualnie maski:

  • Odmładzające, nawilżające i detoksykujące maski – nieinwazyjna karboksyterapia bezigłowa.

  • Uniwersalne maseczki intensywnie nawilżające z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego.

  • Maski balansujące, kontrolujące wydzielanie sebum.

  • Maski kosmetyczne np. z jadem pszczoły, śluzem ślimaka, czy jadem żmii.

  • I wiele innych aktywnie i intensywnie działających masek.

To, jakie maseczki kosmetyczne najlepiej wybrać powinno być podyktowane dokładnymi oględzinami skóry i określeniu jej potrzeb. Dość dużą zaletą masek kosmetycznych jest również to, że można je stosować zamiennie, dzięki czemu jeszcze lepiej mogą odpowiadać wymaganiom cery.

Ciężko sobie wyobrazić wyposażenie salonów kosmetycznych bez szerokiego wyboru wysokiej jakości masek. Są one jednym z nieodłącznych etapów zabiegów kosmetycznych, a także same w sobie mogą być atrakcyjnym zabiegiem!

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas