Abacosun logo
0
>
>
Cena
Marka kosmetyków

Autoklawy kosmetyczne do sterylizacji

sortuj
Domyślnie
  • Domyślnie
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
Jednym z niezbędnych urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym salonie urody i gabinecie medycyny estetycznej są autoklawy. Umożliwiają one spełnienie podstawowych wymogów sanitarnych i higienicznych, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybrany sprzęt był dobrej jakości i charakteryzował się niezawodnym działaniem. Aktualnie w bogatej ofercie hurtowni kosmetycznej Abacosun można znaleźć profesjonalny autoklaw medyczny, stworzony z uwzględnieniem najwyższych standardów. W tym celu wykorzystano solidne materiały gwarantujące trwałość przez wiele lat i maksymalną sterylność narzędzi. Dodatkowo dostępne są destylarki do wody, służące do jej oczyszczania. Dzięki nim uzyskasz krystalicznie czystą wodę nadającą się do wykonywania specjalistycznych zabiegów.
Abacosun
4640,00 zł
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Autoklaw klasy B, automatyczny, parowo-ciśnieniowy z drukarką termiczną. Charakteryzuje się wysoką jakością oraz łatwością obsługi. Jest przeznaczony do użytku w gabinetach stomatologicznych, lekarskich, kosmetycznych, tatuażu, weterynaryjnych itp.
Abacosun
4990,00 zł
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Autoklaw klasy B, automatyczny, parowo-ciśnieniowy z drukarką termiczną. Charakteryzuje się wysoką jakością oraz łatwością obsługi. Jest przeznaczony do użytku w gabinetach stomatologicznych, lekarskich, kosmetycznych, tatuażu, weterynaryjnych itp.
Abacosun
5200,00 zł
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Autoklaw klasy B, automatyczny, parowo-ciśnieniowy z drukarką termiczną. Charakteryzuje się wysoką jakością oraz łatwością obsługi. Jest przeznaczony do użytku w gabinetach stomatologicznych, lekarskich, kosmetycznych, tatuażu, weterynaryjnych itp.
Abacosun
i
zaloguj się aby zobaczyć ceny dla profesjonalistów
Destylarka jest skuteczną metodą oczyszczania wody. Destylarka zastępuje konieczność zakupu wody destylowanej, jest ekonomiczna w użytkowaniu i łatwa w obsłudze. Doskonale nadaje się do autoklawów i żelazek.

Dlaczego autoklawy medyczne powinny znaleźć się w każdym gabinecie kosmetycznym?

Proces sterylizacji w autoklawie to jeden z niezbędnych kroków, aby zachować wysokie standardy sanitarne w salonie kosmetycznym. Umożliwia utrzymanie higieny przyborów wykorzystywanych do przeprowadzania profesjonalnych zabiegów, a co za tym idzie, bezpieczeństwa klientów. Nierzadko mają one styczność z krwią pacjentów, dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się zaniedbać tej kwestii. Autoklaw kosmetyczny do sterylizacji narzędzi opiera się na działaniu gorącej pary, która skutecznie zwalcza wszelkiego rodzaju drobnoustroje, takie jak szkodliwe bakterie, wirusy czy zarodniki powodujące grzybicę. Przed jego zastosowaniem należy zawsze przeprowadzić dezynfekcję przyrządów, aby nie uszkodziły się w procesie sterylizacji. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz mieć pewność, że w pełni zadbasz o odpowiednie warunki sanitarne w swoim gabinecie.

Zastosowanie autoklawów w gabinetach kosmetycznych

Autoklaw medyczny to sprzęt stosowany w gabinetach kosmetycznych, który jest niezbędny, aby zachować najwyższe standardy higieniczne. Służy do skutecznej sterylizacji narzędzi, takich jak nożyczki, cążki, frezy, skalpele i wiele innych. Pozwala to bezpiecznie przeprowadzać zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Autoklaw to jeden z nieodłącznych elementów wyposażenia każdego salonu urody, studia tatuażu oraz wszelkiego rodzaju gabinetów, gdzie wykorzystywane są przybory, szczególnie takie, które ingerują w skórę pacjentów. Odpowiednio dobrany sprzęt powinien charakteryzować się niezawodnym działaniem i bezawaryjną pracą, wysokiej klasy wykonaniem oraz łatwą obsługą. Jeśli poszukujesz wysokiej klasy urządzeń do sterylizacji narzędzi, możesz skorzystać z oferty hurtowni kosmetycznej Abacosun. Znajdują się tam starannie wyselekcjonowane, zaawansowane technologicznie modele.

Podstawowe rodzaje autoklawów do sterylizacji

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju autoklawy kosmetyczne, z czego wyróżnić można mniej i bardziej zaawansowane modele. Tego typu urządzenia dzielą się na trzy podstawowe klasy. Najniższą z nich jest klasa N, która wykorzystywana jest do sterylizacji prostych materiałów. Nie zapewniają one jednak pełnego bezpieczeństwa w przypadku wsadów, przedmiotów opakowanych i powierzchni porowatych, dlatego stosowane są na ogół jako sprzęt pomocniczy. Do czyszczenia większości przyborów z wyjątkiem tych o budowie kapilarnej, doskonale sprawdzą się autoklawy klasy S. Wyposażone są w pompę próżniową, co pozwala całkowicie usunąć powietrze z komory. Dzięki temu sprawdzą się w placówkach medycznych, salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych i studiach tatuażu. Najbardziej zaawansowanymi urządzeniami do sterylizacji są autoklawy medyczne klasy B, nadające się do każdego rodzaju narzędzi. Wyróżniają się frakcjonowaną próżnią wstępną, która całkowicie usuwa powietrze i zapewnia swobodną penetrację pary wodnej.

Jak działa autoklaw medyczny?

Do najpopularniejszych urządzeń, które pomagają zachować higienę przyborów w salonach urody, zalicza się autoklaw. Obecnie jest to najbardziej bezpieczna i niezawodna metoda likwidowania szkodliwych drobnoustrojów. Działanie sprzętu opiera się na nasyceniu narzędzi parą wodną pod ciśnieniem, która skutecznie zwalcza mikroorganizmy. Cały proces sterylizacji w autoklawie medycznym można podzielić na kilka etapów - opróżnianie, wyrównanie, właściwa sterylizacja i schładzanie. Na samym początku wnętrze urządzenia zostaje odpowietrzone i wypełnione parą wodną. Następnie zawór odpowietrzania zostaje zamknięty i należy chwilę poczekać, aby uzyskać odpowiednią temperaturę do prawidłowego przeprowadzenia sterylizacji. Czas jej przeprowadzenia w dużej mierze zależy od obciążenia drobnoustrojami. Najczęściej jednak wystarczy 15 minut w 121 stopniach Celsjusza lub 30 minut w 132-134 stopniach Celsjusza w przypadku dezaktywacji prionów. Na koniec narzędzia zostają schłodzone, aby były gotowe do użycia.

Postaw na najwyższej jakości autoklawy kosmetyczne z hurtowni Abacosun!

Jeśli pragniesz zaopatrzyć się w najwyższej jakości sprzęt stosowany w gabinetach kosmetycznych, doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z bogatego asortymentu hurtowni kosmetycznej Abacosun. Znajdują się tu starannie wyselekcjonowane, niezawodne urządzenia do sterylizacji, takie jak autoklaw kosmetyczny czy przydatne destylarki do wody. Zapewniają one maksymalne bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów, co ma szczególne znaczenie w przypadku ryzyka naruszenia ciągłości tkanek, czy kontaktu z krwią i wydzielinami. Ich działanie opiera się na specjalnym mechanizmie ciśnieniowo-parowym, który pozwala przeprowadzić proces sterylizacji i tym samym, skutecznie pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas