Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Czym jest peeling do ciała i jakie są jego zalety

image

Czym jest peeling do ciała i jakie są jego zalety

Peeling do ciała to rodzaj kosmetyku lub zabiegu wykonywanego w gabinecie urody, które pomagają usunąć martwe komórki z powierzchni skóry. Najczęściej stosuje się go w obrębie twarzy, jednak może on być z powodzeniem wykonany także na innych częściach ciała, jak uda, brzuch czy pośladki.

Istnieje wiele rodzajów peelingów do ciała, w tym te dostępne w formie kosmetyków do samodzielnego stosowania w domu oraz bardziej zaawansowane procedury, oferowane np. w salonach kosmetycznych. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki jest najlepszy peeling do ciała. Każdy rodzaj bowiem posiada szereg zalet. Wszystko więc zależy od tego, jakie urządzenie do peelingu wybierzemy, jakich kosmetyków użyjemy, a także do rezultatów jakich oczekujemy od peelingu.

Z pewnością jednak, jeśli posiadasz gabinet kosmetyczny, warto rozszerzyć swoją ofertę właśnie o tego typu zabiegi, ponieważ są one niezwykle popularne i z pewnością przysporzą Ci wielu nowych klientów. Dlaczego? Peeling może być stosowany jako całkiem odrębna usługa, jak również może zostać włączony do jednego z etapów bardziej złożonego zabiegu. Oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje aktywne, a w zależności od rodzaju peelingu, twój klient może liczyć na dodatkowe korzyści. W tym artykule postaramy się więc przybliżyć Ci rodzaje peelingów, oraz odpowiedzieć jakie urządzenie do peelingu wybrać.

Rodzaje peelingu do ciała

Właściciele gabinetów kosmetycznych często zastanawiają się, jaki jest najlepszy peeling do ciała? Chcą bowiem zaoferować swoim klientom usługę, z której będą oni w pełni zadowoleni. Jeśli chodzi o rodzaje peelingu, to możemy wyszczególnić ich naprawdę dużo. Peeling to doskonały zabieg w podstawowej pielęgnacji skóry, jednak bardzo ważne jest to, by odpowiednio dobrać go do rodzaju skóry i oczekiwań pacjenta. Rozróżniamy:

• Peeling mechaniczny - który wykorzystuje drobinki, kuleczki bądź też szorstką powierzchnię, aby fizycznie złuszczyć martwe komórki skóry. Tego rodzaju peeling często wykonywany jest w domu, np. za pomocą pasty cukrowej, kawy lub specjalnych kosmetyków, jak również w salonach przy użyciu specjalnego sprzętu.

• Peeling chemiczny – ten rodzaj wykorzystuje substancje chemiczne, takie jak kwasy owocowe, kwasy salicylowe czy kwasy glikolowe, aby rozpuszczać martwe komórki skóry. Peeling chemiczny powinno wykonywać się pod okiem specjalisty, ponieważ ma on silne działanie, i nieumiejętnie wykonany, może wywołać reakcje alergiczne, zaczerwienienie lub nawet obrzęk.

• Peeling enzymatyczny - peelingi enzymatyczne są często bardziej delikatne niż peelingi chemiczne, co sprawia, że są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Tego rodzaju peeling może być wykonany zarówno w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

• Peeling kawitacyjny – wykorzystuje ultradźwięki do usuwania martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Chociaż można wykonać go w domu, to wymaga on znajomości obsługi urządzenia oraz doboru odpowiednich kosmetyków.

• Peeling laserowy Black Doll - wykorzystuje światło laserowe do usunięcia zanieczyszczeń.

Urządzenia do peelingu kosmetycznego - jakie wybrać?

Jeśli już zdecydujemy się, aby w naszym salonie wprowadzić peeling do ciała jako usługę, warto pochylić się nad odpowiednim sprzętem. W przypadku peelingu kawitacyjnego i laserowego niezbędny jest odpowiedni sprzęt kosmetyczny, który pozwoli na uzyskanie zadowalających efektów. Jednak jakie urządzenie do peelingu wybrać w przypadku peelingu mechanicznego? W tym wypadku warto skonsultować się ze sklepem lub hurtownią kosmetyczną, ponieważ możemy wybierać spośród naprawdę wielu zabiegów – od mikrodermabrazji diamentowej, po peeling szczotkowy.

W takim razie jakie urządzenie do peelingu wybrać? Oczywiście, warto najpierw poznać oczekiwania naszych klientów, a także określić swój budżet. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia mniej lub bardziej budżetowe. Bezdyskusyjnie jednak pozostaje kwestia bezpieczeństwa – dlatego wybrany sprzęt musi posiadać wszelkie certyfikaty i pochodzić o uznanego producenta.

Chociaż wybór jest naprawdę spory, jedną z rekomendowanych opcji może być aparat, który doskonale sprawdzi się zarówno do dużego, jak i mniejszego gabinetu kosmetycznego. Takim uprzedzeniem jest z pewnością mobilny aparat KUS. To doskonała opcja dla osób, które wykonują zabiegi zarówno w salonie, jak i na wizytach domowych u klientów. Urządzenie to posiada 4 tryby pracy oraz wbudowaną baterię przeznaczoną do ładowania. Peeling kawitacyjny KUS pozwoli na złuszczenie martwego naskórka, głęboko oczyści skórę i usunie resztki makijażu, a także pomoże w ustabilizowaniu pracy gruczołów łojowych i potowych.

Drugą opcję polecamy szczególnie do salonów kosmetycznych, które chcą mocno rozszerzyć swoją ofertę w obrębie nie tylko peelingu, ale także w zakresie działań liftingujących i regenerujących. BIO ELECTRO PEELING to dwufunkcyjne urządzenie do odmładzania i innowacyjnej eksfoliacji falami radiowymi. Metoda zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczność potwierdzone badaniami. Takie urządzenie pozwoli na wykonywanie różnych zabiegów, które z pewnością będą strzałem w dziesiątkę dla klientów gabinetu urody.v

Jakie kosmetyki do peelingu należy mieć w gabinecie?

W gabinecie kosmetycznym przydatne są różne kosmetyki do peelingu, w zależności od preferencji, rodzaju skóry klienta oraz rodzaju peelingu, który ma być przeprowadzony. Dlatego warto postawić na sprawdzone marki kosmetyków z dobrym składem, dzięki którym efekty zabiegów będą jeszcze lepsze, jak również na ich różnorodność – by oferta salonu była szeroka. W szczególności polecamy:

• De Noyle's Peeling Facial Con Aloe Vera - kremowo- żelowy peeling do twarzy dla każdego typu cery. Eliminuje martwe komórki naskórka jednocześnie działając nawilżająco, łagodząco i regenerująco. Uniwersalny peeling zawiera składniki pielęgnacyjne i złuszczające, takie jak: papaina, kwas glikolowy oraz małe cząstki sferyczne.

• De Noyle's Peeling Blanq Enzimatico – peeling enzymatyczny, idealnie nadający się do skóry wrażliwej. Delikatnie złuszcza skórę dzięki właściwościom keratolitycznym papainy. Zawiera naturalne składniki i posiada wielokierunkowe działanie. A jeśli chodzi o pielęgnację po peelingu, to doskonale sprawdzi się tutaj:

• Ribeskin Maska Natural Rx - Maska z biocellulozy o doskonałych właściwościach łagodzących i nawilżających. Została przetestowana klinicznie i specjalnie opracowana, aby przynieść ulgę skórze podrażnionej, w tym po peelingach chemicznych, mezoterapii, mezoterapii mikroigłowej, laserze frakcyjnym oraz innych zabiegach dermatologicznych.

Korzyści dla twojego salonu

Wprowadzenie usługi peelingu do oferty salonu kosmetycznego może przynieść wiele korzyści zarówno dla klientów, jak i dla samego biznesu. Peeling do ciała to rodzaj podstawowej pielęgnacji i właściwie w większości przypadków przeciwskazań do zabiegu jest naprawdę niewiele. Dzięki temu praktycznie każdy klient może skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Klienci, którzy doświadczają poprawy kondycji swojej skóry dzięki peelingowi, są bardziej skłonni do powrotu do salonu i korzystania z innych usług. Dodatkowo, rozszerzenie usług salonu o tego typu zabieg – zwłaszcza jeśli wykonujemy go profesjonalnym sprzętem – może także podnieść poziom profesjonalizmu i jakości usług oferowanych przez gabinet kosmetyczny. Pamiętaj – najlepszy peeling do ciała to taki, po którym klient dostrzeże różnicę w kondycji skóry i z chęcią wróci na kolejną wizytę.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas