Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Czym jest plazma zimna i dlaczego warto wyposażyć w nią salon kosmetyczny

image

Poszukując nowych rozwiązań dla gabinetu kosmetycznego i możliwości rozszerzenia jego oferty, warto zapoznać się z zabiegiem wykonywanym zimną plazmą, o którym być może wielu z was jeszcze nie słyszało. Chociaż sama nazwa może brzmieć dość egzotycznie, to nie ma się czego obawiać! To doskonały zabieg, który ma szansę stać się hitem w twoim salonie! Dlaczego? W tym artykule opowiemy, jak działa zimna plazma w kosmetyce i medycynie estetycznej oraz dlaczego warto posiadać ją w swojej klinice.

Czym jest plazma zimna w kosmetyce

Zimna plazma w kosmetyce, to zaawansowana technologia wykorzystywana w salonach urody i medycynie estetycznej do różnego rodzaju zabiegów wykonywanych na skórze.

Generowana zimna plazma wykorzystywana jest do rewitalizacji skóry, redukcji zmarszczek, przebarwień, a także do innych celów kosmetycznych, jak np. walka z trądzikiem. Zimna plazma w kosmetyce jest stosunkowo nową technologią, która zdobywa na popularności ze względu na swoje korzyści i skuteczność.

Proces generowania zimnej plazmy polega na przekształceniu gazu w plazmę przy użyciu prądu elektrycznego i energetycznych pól elektrycznych. Stanowi ona czwarty stan skupienia obok ciała stałego, płynu i gazu, które zawiera niezwiązane jony dodatnie i ujemne oraz wolne elektrony. Zimna plazma może być stosowana na skórze w bezpieczny sposób, ponieważ należy do zabiegów nieinwazyjnych.

Zabieg zimną plazmą z powodzeniem mogą wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni i jest on stosowana zarówno na twarz, jak i plecy, dłonie lub może być wykonana punktowo. Ważne jest jednak to, by odbywał się on pod okiem specjalisty.

Dlaczego warto mieć w swoim gabinecie kosmetycznym zabieg zimnej plazmy

Dlaczego warto mieć w usługach swojego gabinetu zabieg zimną plazmą? Po pierwsze, jest on szybki, dlatego idealnie nadaje się dla zabieganych klientów. Jedna sesja trwa około 15 minut i w tym czasie plazma potrafi zdziałać cuda dla naszej skóry. Po drugie, zimna plazma w kosmetyce ma naprawdę duże spectrum zastosowania. Do efektów, jakie daje zabieg zaliczyć można m.in.:

  • Działanie przeciwstarzeniowe
  • Regeneracja skóry
  • Usuwanie plam pigmentacyjnych
  • Działanie antybakteryjne
  • Leczeniu trądziku

Zimna plazma w kosmetyce to wciąż nowość, dlatego dzięki wprowadzeniu jej do oferty swojego salonu z pewnością zaciekawisz klientów nowym zabiegiem, a dzięki spektakularnym efektom, zyskasz fanów nowej metody.

W jakie urządzenia do plazmy zimnej zainwestować?

Chociaż na rynku istnieje kilka różnych urządzeń do zimnej plazmy w kosmetyce, to w szczególności polecamy sprzęt Dr PLATON - Plazma Shower.

Dr Platon wyprodukowany został przez specjalistyczną firmę koreańską, która zastosowała najwyższej jakości podzespoły. Końcówki aparatu są ceramiczne, co zapewnia najwyższą skuteczność zabiegów i bezpieczeństwo.

Zastosowana w aparacie technologia generuje plazmę atmosferyczną z gazów znajdujących się w powietrzu (głównie tlenu i azotu), dzięki czemu pacjenci cieszą się terapeutycznym wpływem stresu tlenowego, tlenu atomowego i tlenku azotu. Urządzenie posiada działanie sterylizujące, niszczące bakterie i grzyby, doskonale sprawdza się w regeneracji komórek skóry, redukuje stany zapalne, a także wspomaganie gojenia ran.

Jakie efekty przynosi zimna plazma

Zimna plazma przynosi spektakularne efekty i ma bardzo szerokie spectrum zastosowania! Doskonale radzi sobie ze zmianami trądzikowymi, stanami zapalnymi, zmniejsza widoczność zmarszczek czy plam na skórze. Zwiększa wytwarzanie kolagenu, stymuluje podział komórek podstawowych i wzmacnia barierę naskórkową, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, odżywiona i bardziej elastyczna.

Efekty zimnej plazmy w kosmetyce są widoczne często od razu. Zalecane jest skorzystanie z serii zabiegów. Warto postawić na tę metodę w swoim gabinecie kosmetycznym, ponieważ z pewnością przyniesie ona grono wiernych i zadowolonych klientów.

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas