Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

TERAPIA KONTRASTAMI – W TROSCE O ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE

W Europie potencjał wody był wykorzystywany w Rzymskich termach, a zabiegi wodne rekomendował „ojciec medycyny” Hipokrates, który zgłębiał ich dobroczynne działanie. Obecnie hydroterapia jest powszechnie ceniona i stosowana między innymi w rehabilitacji i fizjoterapii jako metoda wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości.

Therapy Cool to jedyny na świecie zabieg wykorzystujący kontrasty termiczne bez stosowania natrysków czy polewania ciała wodą. Zastosowana technologia została opatentowana i znajduje zastosowanie w gabinetach kosmetycznych oraz centrach rehabilitacji i SPA. Zabieg bazuje na działaniu kąpieli zmiennocieplnej bez bezpośredniego aplikowania zimnej i ciepłej wody na ciało, co zwiększa komfort pacjenta. Ciało zostaje zawinięte w kombinezon, przez który naprzemiennie przepływa ciepły i zimny płyn.   


image

Jak działa terapia kontrastami?  Efekty terapii ciepłem i zimnem

Ten wyjątkowy zabieg działa na wszystkie funkcje organizmu, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie. Ciało jest poddane naprzemiennie zmianom temperatury co pobudza  krążenie krwi i uruchamia procesy naprawcze.

Procesy te są stymulowane od wewnątrz, a nie wymuszane przez energie aplikowane z zewnątrz.

Terapia kontrastami zwiększa potencjał naszego organizmu do oczyszczania i regeneracji. Polepsza wydolność wszystkich organów dając rezultaty niemożliwe do osiągnięcia przez inne urządzenia.

Podczas fazy ciepłej następuje detoksykacja, a zatem i wspomaganie wyszczuplania oraz poprawa jędrności skóry. Po fazie ogrzewania ciało poddane jest chłodzeniu.

Organizm wykorzystuje krew aby zachować równowagę. Następuje zwężenie naczyń, szybszy przepływy krwi i odżywienie wszystkich komórek.

Kontrolowane zimno, aplikowane przez krótki czas po fazie ciepłej doskonale relaksuje i dodaje energii.

Kontrasty termiczne działają także na układ limfatyczny blokując sam proces gromadzenia wody, a nie tylko się jej pozbywając jak w przypadku drenażu limfatycznego. Jest to więc wyjątkowo skuteczny drenaż, który nie tylko usuwa nadmiar płynów, ale także aktywuje organizm, aby ich nie gromadził. 


image

Lepsze samopoczucie

Zabieg stymuluje przepływ krwi, dotlenienie  i aktywuje  system nerwowy, który koordynuje  ilością neuroprzekaźników, w tym dopaminy, adrenaliny i serotoniny. Ich poziom ma znaczący wpływ na samopoczucie. Kontrasty doskonale relaksują,  poprawiają nastrój i wpływają pozytywnie na bezsenność.

Badania kliniczne potwierdzają, że wszyscy pacjenci odczuli głęboki relaks podczas zabiegu. Jednocześnie faza zimna działa pobudzająco i zapewnia efekt lekkości.


image

Działanie fizjoterapeutyczne

Therapy Cool posiada szerokie zastosowanie w fizjoterapii dzięki korzystnemu oddziaływaniu na cały organizm.

Zabiegi działają uspokajająco, relaksują system nerwowy i mięśnie. Unikalny drenaż pomaga usunąć toksyny i patogeny. Naprzemienna aplikacja ciepłej i zimnej wody zwiększa witalność i energię.

Therapy Cool jest pomocne w przypadku fibromialgii, uśmierzania bólu, przykurczy mięśni, sztywności stawów oraz pomaga przywrócić aktywność ruchową.

Terapia kontrastami jest także efektywna w przypadku cellulitu, wyszczuplania i odmładzania skóry i całego organizmu.

Jeśli masz obniżony nastrój, cierpisz na ból lub inne dolegliwości warto skorzystać z naturalnej terapii, która intensywnie regeneruje wykorzystując fenomen i potencjał naszego organizmu.


image

w tym artykule piszemy o:

Kombinezon foliowy
pokaż produkty
THERAPY COOL - TERAPIA KONTRASTAMI
107800,00 zł
pokaż produkty

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas