Abacosun logo
0
>
>
aparaty, kosmetyki, trendy

Peeling kawitacyjny - co to jest, dla kogo i na czym polega?

Kawitacja - co to jest? Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się zabieg, dzięki któremu można dogłębnie oczyścić skórę, np. z zanieczyszczeń, czy też ze zrogowaciałego naskórka. Metoda ta w krótkim czasie zyskała dużą popularność wśród szerokiego grona osób, o czym świadczą pozytywne opinie. Peeling kawitacyjny nie jest inwazyjny i nie podrażnia również skóry. 

image


Czym jest peeling kawitacyjny?

Kliniki kosmetologii, chcąc przyciągnąć klientów, muszą podążać za nowymi trendami, jak i nowościami. Obecnie wysokiej jakości urządzenie do peelingu kawitacyjnego to nowoczesny sprzęt, którego nie powinno zabraknąć w żadnym gabinecie. W czym tkwi jego sekret? 

Aby dokładnie zrozumieć, co to jest peeling kawitacyjny, trzeba poznać proces, który zachodzi przy użyciu tego urządzenia. Jego działanie opiera się na wytwarzaniu specjalnych ultradźwięków, które w styczności z nawilżoną skórą, doprowadzają do zjawiska kawitacji - sytuacji, kiedy ciecz szybko zmienia się w gaz. Mikroskopijne pęcherzyki w momencie pękania oddziałują na zrogowaciały naskórek i skutecznie go usuwają. 

image


Peeling kawitacyjny - kiedy jest on niewskazany?

Znając odpowiedź na to, co to jest kawitacja, warto jest również wymienić przeciwwskazania, towarzyszące peelingowi kawitacyjnemu. Metoda ta uznawana jest w pełni za bezpieczną oraz bezinwazyjną. Wykorzystywanie w taki sposób ultradźwięków może nie być jednak tak korzystne w przypadku osób, które: 

 • zmagają się z chorobami nowotworowymi, tarczycy, 
 • mają padaczkę, osteoporozę, czy też niewydolność krążenia, 
 • mają zdiagnozowane zakrzepowe zapalenie żył,
 • posiadają w swoim ciele metalowe implanty, rozrusznik serca,
 • zmagają się z ostrymi stanami zapalnymi skóry.

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego są czymś normalnym dla zabiegów tego typu. W dniu wizyty w gabinecie kosmetycznym nie powinno się zatajać informacji o faktycznym stanie swojego zdrowia - szczerość ze specjalistą, wykonującym zabieg, to podstawa.  

image


Kto powinien skorzystać z peelingu kawitacyjnego?

Dla kogo peeling kawitacyjny będzie najlepszym rozwiązaniem - jakie są wskazania? Dzięki temu, że zabieg ten jest bardzo delikatny i nieinwazyjny, wśród dedykowanej grupy osób znajdują się również te, które posiadają wrażliwą, cienką skórę. Metoda ta świetnie sprawdzi się w przypadku cery:

 • z trądzikiem pospolitym, rozszerzonymi porami oraz zaskórnikami, 
 • zmęczonej, odwodnionej, przetłuszczającej się, 
 • na której widoczne są przebarwienia, a także innego typu niedoskonałości, 
 • która z wiekiem utraciła jędrność.

Peeling kawitacyjny - jakich efektów można się spodziewać? 

Peeling kawitacyjny i efekty, które można uzyskać dzięki niemu, zachwyciły już mnóstwo osób. Wykorzystanie ultradźwięków i naturalnego procesu kawitacji okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej kuracji:

 • można dogłębnie oczyścić skórę i jednocześnie zwalczyć różnego typu bakterie, 
 • skóra jest nawilżona, dotleniona, wygładzona, a także widocznie odświeżona, 
 • w naturalny sposób pobudza się do regeneracji komórki, 
 • da się skutecznie walczyć z trądzikiem, a także niedoskonałościami w postaci zmarszczek. 

Jak często można stosować peeling kawitacyjny?

Wyjaśnione zostało już co to kawitacja, dla kogo jest ona dedykowana, a także jakich efektów można się spodziewać po peelingu kawitacyjnym. Warto również skupić się na samym zabiegu.

Jak często można robić peeling kawitacyjny? Uznaje się, że maksymalnie jeden raz w tygodniu, na przestrzeni około 5-6 tygodni można powtarzać kawitację - oczywiście przedział ten może się zmienić w zależności od konkretnej osoby i jej zmian skórnych.

Peeling kawitacyjny to zabieg, którego cena zależna jest od salonu kosmetycznego, a także obszaru, który poddany będzie zabiegowi. 

Jako firma specjalizująca się w wyposażaniu gabinetów kosmetycznych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród licznych produktów znajdują się nowoczesne urządzenia kosmetyczne do twarzy, a także sprzęty, dzięki którym można przeprowadzić profesjonalny peeling wodorowy
 

Zaloguj się

Wprowadź swój adres e-mail:

Nie masz jeszcze konta? Nie martw się.

Możesz je utworzyć w kolejnych krokach.

Witaj

Wprowadź swóje hasło:

Dołącz do nas